Hľadáte kvalitnú kombináciu chladničky a mrazničky, ktorá by vám poskytla príjemné rozmery, veľký objem a nízku spotrebu? Popri hľadaní sa zastavte aj pri modeli z dnešnej recenzie. Je štýlový a má zaujímavé funkcie, ktoré si zamilujete.

Na trhu sa dnes stretnete s dvomi základnými typmi chladničiek. Tým prvým sú klasické. Sú spravidla menšie a vhodné do stredne veľkých rodín. Druhým typom sú americké chladničky. Tento typ je väčší, poskytuje veľké množstvo priestoru a je vhodný najmä do veľkých domácností. Výber je čisto na vás. 

V dnešnej recenzii vám prinášame tip na jednu kombináciu od značky ETA, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené. 

Rýchly náhľad

Chladnička je základným spotrebičom, ktorý nesmie chýbať v žiadnej domácnosti. Značka ETA na to myslí, a preto vytvára spotrebiče, ktoré sú nielen výkonné a kvalitné, ale taktiež sú za skvelú cenu. Jedným z takýchto spotrebičov je aj chladnička ETA 236290010. Jej najsilnejšími stránkami sú skvelá energetická trieda, ekonomická prevádzka a množstvo technológií a funkcií, ktoré si zamilujete.

Kombinácia chladničky a mrazničky ETA 236290010 poskytuje veľké množstvo miesta. Najviac sa preto hodí stredne veľkým rodinám. Má nízku hlučnosť a kvalitné LED osvetlenie. Hľadáte praktickú, no pritom štýlovú chladničku? Stavte na tento model aj vy.

Dizajn 

Dizajn spotrebičov, ktoré sa nachádzajú na očiach vo frekventovaných miestnostiach, musí byť štýlový. Jedným z takýcho spotrebičov je aj chladnička. Tú si všimne každý hneď po tom, ako vojde do kuchyne. Ide totižto o dominantný prvok. Práve preto musí spolu s ostatným zariadením ladiť. Nemala by byť v inom štýle či farebnom prevedení.

Model ETA 236290010 je v nerezovom prevedení, ktoré sa hodí do každej jednej kuchyne. Je jedno, či ju máte zariadenú do minimalistického alebo rustikálneho štýlu.

Aj vám pri nereze napadli nepríjemné odtlačky, ktorých sa nedá zbaviť? Ničoho takéhoto sa nemusíte báť. ETA myslela aj na tento problém, a preto chladničku potiahla špeciálnou vrstvou. Tá zamedzuje tomu, aby bolo telo spotrebiča dochytané.

V prípade, že by ste mali špinavé ruky a potrebovali by ste spotrebič umyť, stačí ho utrieť len vlhkou handričkou.

Celý jednoduchý a minimalistický dizajn dopĺňa displej nachádzajúci sa na vrchnej časti chladničky. Na tom môžete vidieť teplotu v interiéri spotrebiča či ďalšie informácie.

Nevýhodou pre mnohých môže byť to, že chladnička nemá žiadne rukoväte. Kvôli tomu sa môže otvárať menej prakticky, najmä vtedy, keď máte plné ruky.

V rámci dizajnu spomenieme aj rozmery. Tie sú dôležité na to, aby ste vedeli, či sa vám do kuchyne chladnička s mrazničkou zmestia. Ak by vás zaujímali presné čísla, sú takéto: 

  • šírka: 60,0 cm
  • výška: 185,0 cm
  • hĺbka: 68,5 cm
  • hmotnosť: 66 kg

Spotreba 

Spotreba je dôležitým parametrom, ktorý by ste pri nakupovaní mali sledovať ako prvý. Dopredu vám napovie, na aké výdavky sa musíte pripraviť. To, akú má výrobok spotrebu, najlepšie zistíte podľa energetickej triedy. Tá sa označuje písmenom a znakom plus. Najlepšou triedou je A+++. Spotrebič, ktorý má triedu nižšiu ako A by ste kupovať nemali.

Chladnička ETA 236290010 sa zaraďuje do úspornej energetickej triedy A++, čo znamená, že jej spotreba nie je príliš vysoká. Práve naopak. Počas rokov ušetríte desiatky až stovky eur. Odhadované ročné náklady sa šplhajú len na 55 €. Na 5 rokov na 274 € a na 10 rokov na sumu 548 €.

Objem chladničky 

Podľa objemu chladničky viete veľmi jednoducho zistiť, či je pre vás dostatočne veľká alebo by ste mali hľadať ďalej. Tento parameter sa uvádza v litroch.

Chladnička má celkový objem 315 litrov. Ten sa rozdeľuje ešte na dve časti – chladiaca časť (218 litrov) a mraziaca časť (97 litrov). Model ETA 236290010 je tak vhodný najmä do stredne veľkých, poprípade väčších rodín, ktoré majú viac potravín.

Interiér chladničky však musí byť správne rozdelený na to, aby ste ho mohli úplne celý využiť. ETA myslela aj na túto drobnosť, a preto vo vnútri nájdete:

  • tri odkladacie plochy
  • multifunkčnú zónu
  • držiak na fľaše
  • box na ovocie a zeleninu s možnosťou regulácie vlhkosti
  • tri priehradky na dverách

Všetky potraviny si tak viete uložiť prakticky a bez toho, aby ste po otvorení spotrebiča niečo príliš dlho hľadali.

Mraziaca časť 

Mraziaca časť vám poskytuje tri priehľadné mraziace boxy. Do tých priehľadne uložíte úplne všetky potraviny. Nikdy sa nestane, že by ste v nich hľadali niečo príliš dlho.

Mraziaca časť má taktiež vysoký výkon. Za 24 hodín vie zamraziť až 15 kilogramov potravín. Pokojne tak nakupujte viac. Spotrebič sa vám vie prispôsobiť.

V prípade poruchy vám mraznička udrží potraviny v chlade a bez pokazenia až 20 hodín.

Funkcie 

Funkcie chladničiek sa menia model od modelu. Niektoré ich majú viac, iné menej. Čím viac ich však chladnička má, tým lepšie. Dokáže vám totižto poskytnúť vyšší komfort. Ako je na tom model ETA 236290010?

Chladnička s mrazničkou ETA 236290010 má niekoľko zaujímavých funkcií, medzi ktoré sa radí No Frost ADAPT+. Tá predlžuje čerstvosť potravín a zabraňuje vzniku námrazy.

Ušetríte tak nielen čas, pretože chladničku nebudete musieť odmrazovať, ale taktiež financie. Keď je chladnička namrazená, zvyšuje svoj výkon a tým aj spotrebu. Vyhnite sa tomuto problému pomocou funkcie No Frost.

Nechýba ani spomínaný dotykový LED displej, pomocou ktorého môžete chladničku ovládať. Poprípade môžete sledovať jej vnútornú teplotu.

ETA vám ponúka prémiový servis. Ten zahŕňa záruku päť rokov na kompresor a zrýchlený servis. Nechýba ani zákaznícka linka, ktorá je vám k dispozícií 7 dní v týždni.

Výhodou je, že chladnička a mraznička majú oddelené ovládanie. Nepodmieňujú sa navzájom, takže ich používate ako samostatné spotrebiče.

Plus, na displeji si môžete nastavovať praktické režimy ako napríklad ECO, Dovolenka alebo Super Mrazenie.

Samozrejmosťou je aj varovný signál, ktorý vás upozorní, ak zle zatvoríte dvierka na chladničke či mrazničke. Poprípade, ak budú príliš dlho otvorené.

Osvetlenie

Chladnička ETA 236290010 má kvalitné a dobré LED osvetlenie. To je výhodné nielen vďaka tomu, že je silné a dokáže osvetliť úplne každý jeden kút v spotrebiči, ale aj vďaka tomu, že sa nezohrieva tak ako iné typy svetiel. 

Nijakým spôsobom tak neovplyvňuje teplotu vo vnútri chladničky aj vtedy, ak je zapnuté dlhší čas.

Hlučnosť 

Hlučnosť spotrebiča nachádzajúceho sa vo vnútri by mala byť nízka. Nemala by vám vadiť pri pozeraní televízie, počúvaní hudby alebo bežnej konverzácii. 

Chladnička má extrémne nízku hlučnosť. Ani pri väčšom zaťažení nepresahuje hodnotu 40 dB. Jednoducho tak môžete pri nej variť, pracovať alebo sa rozprávať s priateľmi.

O značke 

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.