Nájsť tú správnu chladničku nie je také jednoduché, keďže je ich na trhu naozaj veľmi veľa. Kombinovaný spotrebič je však vždy v niečom lepší ako ten, ktorý nie je. Poskytuje vám totižto omnoho viac miesta a aj praktickú stránku v tom, že máte všetko na jednom mieste. Každú rodinu kombinovaný spotrebič Electrolux ENN3101AOW poteľí najmä vďaka maximálnemu priestoru k uskladneniu celého nákupu a takisto aj vďaka krásnemu dizajnu v bielom prevedení. Tichý chod, štýlový dizajn a nízke prevádzkové náklady. Aj to sú tri najdôležitejšie veci, ktoré sa vám určite pri kúpe chladničky s mrazničkou Electrolux ENN3101AOW zapáčia.

Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých modelov je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Chladnička značky Electrolux je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Prečo kombinácia chladničky a mrazničky?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Electrolux ENN2800BOW, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 202 litrov a objem mrazničky 75 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Kombinácia chladničky a mrazničky Electrolux ENN3101AOW sa vám bude určite páčiť hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je to, že vám ponúka maximálne využitie vnútorného priestoru vďaka technológií Space Plus. Pri zachovaní štandardných kuchynských rozmerov vám zaistí dostatok priestoru pre uloženie veľkého množstva potravín, ktoré nakúpite napríklad pri rodinnom nakupovaní.

Spotreba

Ako sme spomínali už vyššie, tento spotrebič vám veľa energie nezožerie. Ročná spotreba kombinácie chladničky a mrazničky je len 309 kWh za rok, vďaka čomu sa spotrebič radí do úspornej energetickej triedy A+.

Objem

Celkový úžitkový objem je 303 litrov, pričom chladiaca časť je umiestnená hore a ponúka kapacita 228 litrov. Vnútorný priestor je efektívne rozdelený na štyri sklenené police, ktoré majú aj prednú aj zadnú obrubu, aby sa nepoškodili. Sklenené police chladničky boli navrhnuté tak, aby ste mohli využívať úplne naplno celú hĺbku aj šírku. Naviac, budete mať všetko veľmi jednoducho na dosah a nestane sa, že by ste na nejaké potraviny zabudli.

Žiadna námraza vás trápiť nebude

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Electrolux ENN3101AOW ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy vždy.

Priehľadnosť pre každého

Samozrejmosťou, ktorá nesmie chýbať, je takisto aj priehľadná Space Plus zásuvka na ovocie a zeleninu, ktorá umožňuje jednoduchý prístup, pohyb a takisto aj organizáciu. Ďalšie úložné priestory nájdete vo dverách, kde sa nachádzajú štyri poličky vhodné pre skladovanie vysokých fliaš a iných drobností. K výhodám sa radí aj automatické odmrazovanie, ktoré sme už spomínali. Mraziaca časť má 75 litrov a ponúka vám tri priehľadné plastové zásuvky.

Nízka hlučnosť

K veľkým prednostiam aj nízka hlučnosť. Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 36 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť. Výhodou je aj LED osvetlenie, ktoré neotepľuje vzduch a nekazí tak potraviny.

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.