Premýšľate nad kúpou novej chladničky a neviete, kde začať? Na začiatok je dôležité uvedomiť si, aké parametre od chladničky vyžadujete. Ide o výkon, spotrebu, veľkosť či dokonca dizajn. Následne si jednotlivé modely pozrite, porovnajte a z nich si jeden vyberte.

Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere chladničky je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je veľmi dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých chladničiek je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Nemáte tú svoju ešte vybranú alebo sa vám pokazila vy by ste potrebovali niečo nové? Je na čase, aby ste začali uvažovať, na ktorú stavíte. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Kombinácia Electrolux ENN2801BOW je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Prečo si vybrať kombináciu?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Electrolux ENN2801BOW, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 279 litrov a objem mrazničky 87 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Vstavaná chladnička

Vstavané výrobky sú dnes veľmi obľúbené. Mikrovlnky, chladničky, rúry alebo umývačky. Všetky tieto spotrebiče sa ukrývajú do kuchynských liniek len aby sa vytvoril vzhľad jednotnosti. A my sa ani nečudujeme. Dizajn je veľmi dôležitý. Na to myslela aj značka Electrolux, ktorá vytvorila model Electrolux ENN2801BOW, ktorý je vstavaný. Atraktívny variant pre každého, kto chce, aby jeho kuchyňa bola jednoducho skvelo zohraná.

Kombináciu chladničky a mrazničky Electrolux ENN2801BOW môžete nainštalovať do miest kuchyne, kde ju budete mať najlepšie po ruke a vždy ju budete môcť otvoriť a vybrať z nej všetky potraviny.

Vstavaný model chladničky šetrí miesto a predstavuje ideálnu voľbu pre tých, ktorí majú radi moderný vzhľad kuchyne. Rovnako je však vhodná aj pre tých, ktorí potrebujú ušetriť miesto.

Veľký objem

Kombinácia chladničky a mrazničky Electrolux ENN2801BOW vám poskytuje celkový objem skvelých 277 litrov. Ten sa delí na 202 litrov v chladiacej časti a 75 v mraziacej. Poskytuje vám tak dostatok miesta na všetky vaše potraviny, ktoré potrebujete zachladiť či zamraziť.

Chladnička disponuje štyrmi sklenenými policami z tvrdeného skla, ktoré sú pre bezpečnosť vybavené ešte prednou a zadnou obrubou. Ovocie môžete skladovať v dvoch priehľadných priehradkách s reguláciou vlhkosti. Tú si môžete nastaviť podľa potreby alebo podľa typu uskladnených potravín.

Ovocie a zelenina, mäso či ryby. Všetko ostane čerstvé a vydrží omnoho dlhšie a bude plné výživných hodnôt, ktoré sú dôležité pre telo. Vo dverách taktiež nájdete ďalšie priehradky, pričom jedna z nich je uzatvárateľná.

Mraziaci priestor, ktorý je taktiež dostatočne veľký, je vybavený tromi priehľadnými zásuvkami. Vďaka ich priehľadnosti vidíte dnu a jednoducho sa v nich orientujete. Trieda mrazenia je označená štyrmi hviezdičkami čo znamená, že spotrebič je vhodný aj na dlhodobé mrazenie potravín. Poskytuje totižto teplotu -18 stupňov Celzia.

Mraziaci výkon je 4 kilogramy potravín za 24 hodín. V prípade poruchy je akumulačná doba 22 hodín. Nemusíte sa tak báť o svoje potraviny.

Energetická trieda a spotreba

Energetická trieda spotrebiča je A+, čo znamená, že sa radí do jednej z najvyšších tried, ktoré spotrebič môže získať. Kombinácia je tak šetrná nielen k vašej peňaženke, ale taktiež k životnému prostrediu.

Spotrebič je vybavený jedným termostatom, ktorým si nastavujete teplotu pre chladničku a jmrazničku spoločne. Požadovanú teplotu si nastavíte veľmi jednoducho mechanickým ovládaním.

Klimatická trieda je SN, N, ST a T čo znamená, že spotrebič funguje správne v rozmedzí teplôt od 10 do 43 stupňov Celzia.

LED svetlo

Vnútorný priestor je skvelo osvetlený LED svetlom, vďaka ktorému vidíte do každého kútu chladničky. Nikdy tak nezabudnete ani na jednu jedinú potravinu.

Odmrazovanie chladničky je minulosťou

Máte chladničku, ktorá na zadnej časti neustále vytvára hrubú vrstvu ľadu? Tento problém je nielen neestetický, ale taktiež energetický. V mnohých prípadoch totižto chladnička doslova žerie energiu aj za dva spotrebiče. Práve model Electrolux ENN2801BOW vám poskytuje už známy systém No Frost, ktorým je vybavená snáď každá moderná chladnička.

Tento systém funguje tak, že zbavuje chladničku námrazy a vy máte tak o starosť menej. Automatické odmrazovanie pracuje neustále a nedochádza tak k energetickým stratám alebo vyššej spotrebe energie. Naviac, usadený ľad často zmenšuje veľkosť priestoru a potraviny namŕzajú.

Tichý chod

Chladnička Electrolux ENN2801BOW vás nebude vyrušovať pri nijakej aktivite, ktorú budete robiť. Či už budete spať v jej blízkosti, pozerať televíziu alebo sa len rozprávať pri káve, jej chod vám vadiť nebude. Hlučnosť tohto modelu je len 36 dB, vďaka čomu sa radí medzi veľmi tiché spotrebiče.

Dizajn

Dizajn chladničky je veľmi dôležitý, pretože chladnička je spotrebičom, ktorý je veľký a každý si ho hneď všimne. Dotvára vzhľad kuchyne, a preto sa tam musí hodiť. Nerezové prevedenie chladničky Electrolux ENN2801BOW je naozaj štýlové a moderné. Biele prevedenie je klasika, ktorá nikdy nesklame a hodí sa do úplne každej domácnosti. Pri tomto prevedení sa nemusíte báť žiadnych odtlačkov či úplne miniatúrnych nečistôt, ktoré by inak boli veľmi jasné viditeľné napríklad na nerezovom prevedení.

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.