Premýšľate, akú chladničku najbližšie kúpiť? Pravdou je, že proces nakupovania nie je tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad zdá. Trvá aj niekoľko dní či dokonca týždňov. Pri výbere je dôležité sledovať jednotlivé parametre. Ak ich totižto nesledujete alebo na niečo zabudnete, mohlo by sa stať, že model, ktorý si kúpite, nebude tak dobrý a kvalitný. Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Preto vyberajte správne

Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých modelov je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Kombinácia Electrolux ENN2800BOW je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Kvalitný a štýlový spotrebič

Chystáte sa vybaviť si vašu kuchyňu nejakým novým spotrebičom, ktorý by sa vám hodil? Spotrebičom, ktorý bude nielen dobre vyzerať, ale takisto sa s ním bude dobre pracovať a ponúkne vám skvelý výkon? Presne týmto spotrebičom je kombinácia chladničky a mrazničky Electrolux ENN2800BOW, ktorá má perfektný objem, 202 litrov chladničky a 75 litrov mraznička, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých rodín a poskytne dostatok úložného priestoru. Do chladničky jednoducho vložíte ovocie, zeleninu, mäso, mliečne výrobky a takisto aj nápoje. Spoľahlivá chladnička tak následne pracuje v úspornej energetickej triede A+, vďaka čomu ušetríte dostatok financií na energiách. Odhadovaná ročná spotreba je 297 kWh, čo nie je naozaj veľmi veľa.

Prečo kombináciu mrazničky a chladničky?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Electrolux ENN2800BOW, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 202 litrov a objem mrazničky 75 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Ako vyzerá vnútorný priestor?

Poďme sa zamerať na vnútorný priestor, ktorý je snáď najdôležitejší pre úplne každého, kto si ide nejakú chladničku alebo mrazničku kupovať. Prednosťou kombinovaného spotrebiča je najmä maximálna využiteľnosť vnútorného priestoru. Všetko toto vám umožňujú štyri nové sklenené police, vďaka ktorým jednoducho využijete úplne celú šírku a takisto aj hĺbku chladničky. Nikdy sa tak nestane, že by ste niečo do chladničky nezmestili.
Poličky z priehľadného plastu vám zaručujú, že nikdy na nič v spotrebiči Electrolux ENN2800BOW nezabudnete. Mnohí ľudia totižto na nejaké tie potraviny aj zabudnú a následne ich po dlhšom čase vyhodia, už pokazené.

Podobne ako chladiaci priestor, je na tom aj ten mraziaci. Ten je rozdelený na tri plastové zásuvky s priehľadnou prednou časťou a ergonomickými držadlami. Výhodou zásuvkového systému je jednoduchá prístupnosť potravín a zároveň aj ich bezpečné uloženie bez rizika vypadnutia pri tvorení dverí mrazničky.

Žiadna námraza vás nebude trápiť

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Electrolux ENN2800BOW ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy vždy.

LED osvetlenie a hlučnosť

Celý priestor spotrebiča Electrolux ENN2800BOW je vybavený LED osvetlením, ktorý nezvyšuje teplotu vo vnútri chladničky. Dôležitým faktorom je aj doba, počas ktorej ostanú potraviny v mrazničke zamrazené pokiaľ príde k výpadku prúdu. Pri tomto modeli je to 22 hodín.

Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 36 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť.

Dizajn kombinácie chladničky a mrazničky Electrolux ENN2800BOW je jednoduchý a skvelo sa bude hodiť do každej jednej kuchyne, v ktorej sa bude vynímať. Minimalizmus v kombinácií s bielou farbou si zamilujete a o žiadnej inej chladničke či mrazničke nebudete snívať. Za skvelú cenu tak môžete mať kvalitný a nový spotrebič!

O značke

Electrolux je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče. Jej výrobky sú štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek či práčok. Všetky výrobky sú vyrobené s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov.