Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, na ktoré by ste mali určite staviť. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúka aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. Kvalitná chladnička sa dneska nachádza na trhu veľmi ťažko, pretože ich je naozaj veľmi veľa a takisto vám všetky ponúkajú nejaké funkcie, no nie každá je presne to, čo by ste očakávali a chceli.
Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere chladničky je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. To je veľmi dôležité, pretože ak chcete ušetriť nejaké financie, treba do chladničky na začiatku možno trochu investovať, aby sa vám financie neskôr mohli bez problémov vrátiť. Výhodou mnohých chladničiek je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.
Sami si však musíte nastaviť podmienky, ktoré potrebujete a sami by ste si dať podmienky, ktoré by vaša chladnička mala mať, aby vám vyhovovala úplne najviac a najlepšie, ako sa dá.

Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Nemáte tú svoju ešte vybranú alebo sa vám pokazila vy by ste potrebovali niečo nové? Je na čase, aby ste začali uvažovať, na ktorú stavíte. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne. My dnes máme pre vás recenziu, v ktorej vám ukážeme jednu kombináciu chladničky s mrazničkou, presnejšie Electrolux ENN2800BOW.

Kvalitný a štýlový spotrebič

Chystáte sa vybaviť si vašu kuchyňu nejakým novým spotrebičom, ktorý by sa vám hodil? Spotrebičom, ktorý bude nielen dobre vyzerať, ale takisto sa s ním bude dobre pracovať a ponúkne vám skvelý výkon? Presne týmto spotrebičom je kombinácia chladničky a mrazničky Electrolux ENN2800BOW, ktorá má perfektný objem, 202 litrov chladničky a 75 litrov mraznička, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých rodín a poskytne dostatok úložného priestoru. Do chladničky jednoducho vložíte ovocie, zeleninu, mäso, mliečne výrobky a takisto aj nápoje. Spoľahlivá chladnička tak následne pracuje v úspornej energetickej triede A+, vďaka čomu ušetríte dostatok financií na energiách. Odhadovaná ročná spotreba je 297 kWh, čo nie je naozaj veľmi veľa.

Prečo kombináciu mrazničky a chladničky?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Electrolux ENN2800BOW, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 202 litrov a objem mrazničky 75 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Ako vyzerá vnútorný priestor?

Poďme sa zamerať na vnútorný priestor, ktorý je snáď najdôležitejší pre úplne každého, kto si ide nejakú chladničku alebo mrazničku kupovať. Prednosťou kombinovaného spotrebiča je najmä maximálna využiteľnosť vnútorného priestoru. Všetko toto vám umožňujú štyri nové sklenené police, vďaka ktorým jednoducho využijete úplne celú šírku a takisto aj hĺbku chladničky. Nikdy sa tak nestane, že by ste niečo do chladničky nezmestili.
Poličky z priehľadného plastu vám zaručujú, že nikdy na nič v spotrebiči Electrolux ENN2800BOW nezabudnete. Mnohí ľudia totižto na nejaké tie potraviny aj zabudnú a následne ich po dlhšom čase vyhodia, už pokazené.

Podobne ako chladiaci priestor, je na tom aj ten mraziaci. Ten je rozdelený na tri plastové zásuvky s priehľadnou prednou časťou a ergonomickými držadlami. Výhodou zásuvkového systému je jednoduchá prístupnosť potravín a zároveň aj ich bezpečné uloženie bez rizika vypadnutia pri tvorení dverí mrazničky.

Žiadna námraza vás nebude trápiť

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Electrolux ENN2800BOW ponúka technológiu True No Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy vždy.

LED osvetlenie a hlučnosť

Celý priestor spotrebiča Electrolux ENN2800BOW je vybavený LED osvetlením, ktorý nezvyšuje teplotu vo vnútri chladničky. Dôležitým faktorom je aj doba, počas ktorej ostanú potraviny v mrazničke zamrazené pokiaľ príde k výpadku prúdu. Pri tomto modeli je to 22 hodín.

Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 36 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť.

Dizajn kombinácie chladničky a mrazničky Electrolux ENN2800BOW je jednoduchý a skvelo sa bude hodiť do každej jednej kuchyne, v ktorej sa bude vynímať. Minimalizmus v kombinácií s bielou farbou si zamilujete a o žiadnej inej chladničke či mrazničke nebudete snívať. Za skvelú cenu tak môžete mať kvalitný a nový spotrebič!

O značke

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Electrolux. Táto značka je známou značkou, ktorá predáva kvalitné spotrebiče a nie je asi človek, ktorý by ju nepoznal alebo na našom trhu ešte nevidel. Jej výrobky sú kvalitné, štýlové a majú príjemný dizajn, vďaka ktorému sa vám budú do domácnosti určite hodiť. Okrem elektrických rúr sa Electrolux zaoberá aj výrobou vysávačov, klimatizácií, mrazničiek alebo aj práčok. Všetky tieto výrobky vyrába švédska značka Electrolux s dôrazom na jednoduché a intuitívne ovládanie. Značka si drží na trhu stále miesto už niekoľko desiatok rokov a niet sa ani čomu čudovať. Spotrebiče, ktoré vyrába, a ktoré si zákazníci veľmi radi kupujú, vydržia veľmi dlho a ich výkon je viac ako uspokojivý.