Chladničky sú spotrebiče, ktoré patria medzi staršie vynálezy techniky, na ktoré by ste mali určite staviť. Dokážu vám totižto skvelo zachladiť nápoje vo veľmi teplom počasí. Rovnako vám ponúka aj skladovanie potravín. Asi len málokto si vie predstaviť život bez chladničiek. Mnohí nakupujú aj na niekoľko dní, týždňov, a práve to je dôvod, prečo potrebujú kvalitnú chladničku, ktorá sa dokáže postarať o potraviny, ovocie, zeleninu alebo nejaké nápoje. Kvalitná chladnička sa dneska nachádza na trhu veľmi ťažko, pretože ich je naozaj veľmi veľa a takisto vám všetky ponúkajú nejaké funkcie, no nie každá je presne to, čo by ste očakávali a chceli.
Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere chladničky je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. To je veľmi dôležité, pretože ak chcete ušetriť nejaké financie, treba do chladničky na začiatku možno trochu investovať, aby sa vám financie neskôr mohli bez problémov vrátiť. Výhodou mnohých chladničiek je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.
Sami si však musíte nastaviť podmienky, ktoré potrebujete a sami by ste si dať podmienky, ktoré by vaša chladnička mala mať, aby vám vyhovovala úplne najviac a najlepšie, ako sa dá.

Chladnička je potrebným spotrebičom, ktorý by vám doma nemal chýbať. Nemáte tú svoju ešte vybranú alebo sa vám pokazila vy by ste potrebovali niečo nové? Je na čase, aby ste začali uvažovať, na ktorú stavíte. Kúpa chladničky je dôležitou vecou, ktorú spravíte, a preto by ste sa mali rozhodnúť správne. My dnes máme pre vás recenziu, v ktorej vám ukážeme jednu kombináciu chladničky s mrazničkou, presnejšie Bosch KIV86VF30.

Prečo vstavanú chladničku?

Vstavané chladničky vyzerajú v kuchyni naozaj perfektne. Skvelo totižto zapadnú do okolia, sú v jednej línií s kuchynskou linkou a nikdy vám pri ničom nezavadzajú. Ešte lepšie ako vstavané chladničky, sú vstavané kombinácie chladničky a mrazničky, ktoré vám zjednodušia vašu prácu a všetky potrebné veci máte vždy po ruke. Práve kombinácia chladničky a mrazničky Bosch KIV86VF30 vám ponúka systém chladenia Fresh Sense, ktorý vďaka tomu, že udržuje konštantnú teplotu, zanecháva všetky potraviny dlho čerstvé a plné vitamínov či minerálnych látok. Vďaka energetickej triede A++, do ktorej sa radí, je veľmi úsporná a pomocou systému Low Frost naviac obmedzuje nutnosť odmrazovania na minimum. Žiadnu ďalšiu prácu tak nemáte.

Prečo kombináciu dvoch spotrebičov?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Bosch KIV86VF30, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 191 litrov a objem mrazničky 76 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Veľký objem

Vstavaná kombinácia chladničky a mrazničky Bosch KIV86VF30 je vhodná pre stredne veľké až väčšie rodiny, ktoré toho potrebujú zachladiť o niečo viac. Jej celkový objem je 267 litrov, vďaka čomu máte dostatok miesta na všetky vaše potraviny. Vďaka vysokej energetickej triede spotrebuje za rok len 231 kWh, takže vysoké poplatky sa vašej peňaženky ani len nedotknú.

Ovládací panel, pomocou ktorého chladničku a mrazničku ovládate, sa ovláda veľmi jednoducho a intuitívne. Je umiestnený vo vnútri chladničky a slúži k nastaveniu požadovaných parametrov. Následne tu máte aj LED ukazovatele, ktoré informujú o aktuálnej teplote.

Väčšia čast je, samozrejme, chladiaca časť, ktorá vám poskytuje 191 litrov miesta. Je rozdelená veľmi dobre, a to tak, aby ste nikdy na žiadnu potravinu, ktorú ste si kúpili, nezabudli. K dispozícií máte štyri odkladacie plochy z bezpečnostného skla, tri z nich si môžete dokonca aj výškovo nastaviť podľa vašich preferencií. Okrem toho v chladničke nájdete aj štyri priehradky vo dverách, ktorých súčasťou je aj zásobník na vajcia.

Miesto pre ovocie a zeleninu

Ovocie a zelenina sa najhoršie a najťažšie skladujú, pretože ich obsah vitamínov a minerálnych látok v chlade drasticky padá. V spotrebiči Bosch KIV86VF30 sa však dajú aj ovocie a zelenina chladiť tak, aby neprišli o všetko, čo je dôležité. Chladnička je totižto vybavená špeciálnym boxom na reguláciu vlhkosti a zvlneným dnom, ktorý uchováva prirodzenú vlhkosť. Tým významne predlžuje ich čerstvosť a zachováva si pôvodnú arómu.

Žiadna námraza vás trápiť nebude

Viete, čo je nočnou morou každého, kto má doma chladničku? Námraza. Možno ste to nevedeli, no každý milimeter ľadu zvyšuje energetické náklady o 10%, čo je ku koncu naozaj veľmi vysoká spotreba. Rovnako však tento ľad znižuje životnosť chladiaceho systému a chladničky sa často kvôli tomuto problému kazia. Práve preto vám chladnička Bosch KIV86VF30 ponúka technológiu Low Frost, ktorá zaistí rýchlu a pohodlnú údržbu bez odstraňovania vytvorenej námrazy. Špeciálna technológia takisto umožňuje rovnomerné chladenie, pri ktorom sa námraza a ani zbytočný ľad netvoria. Tak budete mať obe časti, chladničku aj mrazničku, bez námrazy vždy.

V spodnej časti kombinovaného spotrebiča Bosch KIV86VF30 nájdete mrazničku. Tá má objem 76 litrov a obsahuje tri zásuvky, z ktorých je jednou Big Box, v ktorom pohodlne zamrazíte napríklad aj celé kurča. Ďalší priestor poskytuje aj odkladacie plochy Variozone. Behom 24 hodín zamrazí až 3,5 kilogramu potravín, ktoré v prípade výpadku prúdu uchová v plne zamrazenom stave všetko až 24 hodín.

Nízka hlučnosť

K veľkým prednostiam aj nízka hlučnosť. Hlučnosť spotrebiču nie je vôbec vysoká a môžete ho mať pokojne aj blízko spáľne alebo obývačky. Hlučnosť dosahuje úroveň len 38 dB, vďaka čomu vám spotrebič nebude naozaj vôbec vadiť. Výhodou je aj LED osvetlenie, ktoré neotepľuje vzduch a nekazí tak potraviny.

O značke

Nakoniec si už len povedzme niečo o značke Bosch. Poznáte značku Bosch? Určite vám tento názov mnohých spotrebičov znie povedome. Práve značka Bosch patrí medzi kvalitné spotrebiče, ktoré ponúkajú nielen kvalitné výrobky, ale takisto aj veľmi štýlové. Každý jeden výrobok je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohým profesionálnym spotrebičom. Ich výrobky sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by nemenili. Niet sa ani prečo čudovať. Kvalita je naozaj vysoká a mnohé spotrebiče vydržia naozaj niekoľko dlhých rokov. Stavte aj vy na kombináciu chladničky a mrazničky Bosch KIV86VF30, ktorá vás určite nesklame!