Mnohé chladničky ponúkajú zaujímavé úložné priestory, ktoré neprepúšťajú zápach, vďaka čomu si do tohto spotrebiču môžete uložiť úplne všetko, čo potrebujete. Dôležité pri výbere je aj to, do akej energetickej triedy sa zaraďuje. Tento fakt je dôležitý v tom prípade, ak chcete ušetriť svoje financie. Na začiatok možno do spotrebiču zainvestujete, no rozhodne sa vám to vráti.
Výhodou mnohých modelov je to, že patria práve do vysokých energetických tried, vďaka čomu spotrebujú len veľmi málo energie a vy tak ušetríte.

Chladnička je základným pomocníkom, ktorý dokáže skvelo uchovávať všetky potraviny. Existuje niekoľko druhov chladničiek, z ktorých jeden je práve kombinácia chladničky a mrazničky. Kombinácia Bosch KGN39AI45 je skvelým výrobkom, na ktorý by ste mali staviť kvôli jeho skvelým funkciám.

Prečo si vybrať kombináciu?

Na začiatok by bolo vhodné povedať, prečo by ste mali práve vy staviť na kombináciu chladničky s mrazničkou. Mnohí ľudia tento typ spotrebiča nechcú, pretože si myslia, že budú mať malú chladničku, do ktorej nič nezmestia alebo malú mrazničku, ktorá nebude postačujúca. Nie je to však pravda. Napríklad kombinácia chladničky s mrazničkou Bosch KGN39AI45, o ktorej dnes píšeme, má objem chladničky 279 litrov a objem mrazničky 87 litrov. Je to naozaj postačujúci objem a veľkosť pre stredne veľké rodiny, ktoré majú dosť veľa potravín.
Druhým dôvodom, prečo by ste mali staviť na kombináciu dvoch spotrebičov je úspora miesta. Mnohí ľudia, ktorí žijú v byte a potrebujú ušetriť miesto, siahajú práve po takomto spotrebiči.
Ďalšou výhodou je aj to, že máte všetky dôležité veci po ruke a nemusíte behať z miesta na miesto. Či už budete pracovať s chladenými alebo mrazenými potravinami, netreba chodiť z miestnosti, kde máte mrazničku do kuchyne, kde je chladnička a naopak.
Okrem týchto spomínaných výhod má kombinácia chladničky a mrazničky ďalších veľmi veľa výhod, o ktorých by ste mali určite vedieť.

Vysoká energetická trieda

S chladničkou Bosch KGN39AI45 si môžete byť istí, že ušetríte. Jej energetická trieda je A+++, čo znamená, že sa radí do tej najvyššej energetickej triedy. Bude tak šetriť nielen vašu peňaženku, ale taktiež aj životné prostredie. Spotreba sa odhaduje na približne 182 kWh za rok.

Tichý chod

Chladnička Bosch KGN39AI45 vás nebude vyrušovať pri nijakej aktivite, ktorú budete robiť. Či už budete spať v jej blízkosti, pozerať televíziu alebo sa len rozprávať pri káve, jej chod vám vadiť nebude. Hlučnosť tohto modelu je len 36 dB, vďaka čomu sa radí medzi veľmi tiché spotrebiče.

Dizajn

Dizajn chladničky je veľmi dôležitý, pretože chladnička je spotrebičom, ktorý je veľký a každý si ho hneď všimne. Dotvára vzhľad kuchyne, a preto sa tam musí hodiť. Nerezové prevedenie chladničky Bosch KGN39AI45 je naozaj štýlové a moderné.

Jedinou nevýhodou nerezu je to, že na ňom ostávajú nepekné odtlačky prstov, ktoré si každý hneď všimne. Sú viditeľné už z diaľky, a preto majitelia chladničiek z nerezu musia tento spotrebič pravidelne umývať. Viete, čo je však najlepšie? Model Bosch KGN39AI45 má špeciálnu nerezovú úpravu Anti Finger Print, ktorá je odolná voči odtlačkom. Zaisťuje tak, že dvere od vašej mrazničky a chladničky budú odtlačkom prstov odolávať.

Veľký objem

Kombinácia chladničky a mrazničky Bosch KGN39AI45 vám poskytuje celkový objem neuveriteľných 366 litrov. Ten sa delí na 279 litrov v chladiacej časti a 87 v mraziacej. Poskytuje vám tak dostatok miesta na všetky vaše potraviny, ktoré potrebujete zachladiť či zamraziť.

Chladnička vám poskytuje priehradky Vita Fresh plus, ktoré zaisťujú všetkým uloženým potravinám omnoho dlhšiu čerstvosť a uchovávanie vitamínov. Potraviny tak môžete mať uskladnené v chladničke dvakrát dlhšiu dobu.

O mäso a ryby sa postará extra chladná teplota a o čerstvosť ovocia a zeleniny zas správna vlhkosť vzduchu. Komfortné vysunutie priehradok umožňuje Easy Access Tray. Po vytiahnutí priehradok má taktiež väčšiu plochu na uskladnenie väčších vecí.

Nechýba ani premium LED svetlo, ktoré rovnomerne a neoslnivo poskytuje svetlo v celom interiéri chladničky.

Konštantná teplota

Základom správneho chladenia potravín je rovnaká teplota po celú dobu chladenia. Senzory Fresh Sense neustále monitorujú teplotu a riadia ju tak, aby bola vo vnútri chladničky dosiahnutá konštantná teplota bez ovplyvnenia teploty z vonku.

Multi Airflow systém sa postará o to, aby bolo zaistené pravidelné prúdenie chladného vzduchu vo všetkých úrovniach chladničky. To znamená, že sa postará aj o to, aby ste mali vo všetkých kútoch chladničky rovnakú teplotu. Všetko je podporované ešte ventilátorom.

Odmrazovanie chladničky je minulosťou

Máte chladničku, ktorá na zadnej časti neustále vytvára hrubú vrstvu ľadu? Tento problém je nielen neestetický, ale taktiež energetický. V mnohých prípadoch totižto chladnička doslova žerie energiu aj za dva spotrebiče. Práve model Bosch KGN39AI45 vám poskytuje už známy systém No Frost, ktorým je vybavená snáď každá moderná chladnička.

Tento systém funguje tak, že zbavuje chladničku námrazy a vy máte tak o starosť menej. Automatické odmrazovanie pracuje neustále a nedochádza tak k energetickým stratám alebo vyššej spotrebe energie. Naviac, usadený ľad často zmenšuje veľkosť priestoru a potraviny namŕzajú.

Superchladenie a supermrazenie

Funkcia Superchladenia vám zaistí čo najrýchlejšie ochladenie na správnu teplotu tých potravín, ktoré ste práve priniesli z nákupu čerstvé alebo tie, ktoré sú v chladničke nové. Naviac tento systém bráni zvýšeniu teploty a zahriatie už uložených potravín. Funkciu treba aktivovať vždy, keď prinesiete do chladničky nové potraviny. Po šiestich hodinách sa funkcia automaticky prepne späť do bežného režimu.

Funkcia Supermrazenia zas ochraňuje potraviny v mrazničke pred rozmrazením pri vkladaní nových čerstvých potravín. Naviac nové potraviny, ktoré sú v chladničke, sú zamrazené rýchlejšie.

Novodobé ovládanie na diaľku

Ak milujete technologické novinky a chceli by ste jednu doma, stavte na chladničku Bosch KGN39AI45. Tá vám totižto poskytuje technológiu Home Connect, vďaka ktorej ju môžete ovládať prostredníctvom aplikácie vo svojom smartfóne. Uľahčite si tak život prostredníctvom jednoduchej aplikácie.

Home Connect technológia je skvelá v tom, že vám môže dávať tipy pre uchovávanie potravín spolu s doporučením ohľadne voľby vhodnej priehradky alebo nastavenia teploty. Potraviny sa tak neskazia a dlhšie vydržia.

Na to, aby ste aplikáciu mohli využívať potrebujete telefón alebo tablet s pripojením na Wi-Fi. Zdarma si ju môžete stiahnuť na App Store alebo Google Play.

Dajte stop baktériám a nepríjemnému zápachu

Trápi vás pravidelne zápach v chladničke? Odteraz nebude musieť. S funkciami Air Fresh Filter a Anti Bacteria vie chladnička dobre zachytiť a neutralizovať všetky nepríjemné zápachy v chladničke. Taktiež pomocou tejto funkcie filtruje baktérie. Vzduch v chladničke je tak svieži a uložené potraviny sú chránené. Filter Air Fresh nemusíte meniť po celú dobu životnosti chladničky.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie skvelé funkcie patria napríklad dva varovné akustické signály, z ktorých vás jeden upozorní na otvorené alebo zle zatvorené dvere. Druhý, prerušovaný tón, zas upozorní na zvýšenie teploty vo vnútornom priestore mrazničky.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.