Teplé dni, kedy teploty dosahujú aj 35 stupňov Celzia sú jednoducho na nevydržanie. Máte doma ventilátor, ktorým sa snažíte aspoň trochu osviežiť? Myslíme si, že to nepomáha ani zďaleka, a preto je potrebné, aby ste si zadovážili nejaký poriadny spotrebič, ktorý vám jednoducho vychladí aj tú najväčšiu miestnosť rýchlo, spoľahlivo a jednoducho. Najnovšie klimatizácie sú známe tým, že ich môžete používať počas dňa, počas noci a takisto si ich môžete načasovať, aby vám príbytok pekne vychladili tesne pred vašim príchodom domov. To je úžasné, no nie? Presne tu si môžete všimnúť veľký posun v technológiách, ktoré nastali za posledné roky. Aj klimatizácie vám dnes ponúkajú omnoho lepšie výsledky a takisto dopad na zdravie ako tie, ktoré tu boli v minulosti. Všetci doteraz verili, že klimatizácie nie sú vhodné pre telo a vytvárajú rôzne alergie či iné choroby. Pravdou však je, že je to mýtus, hlavne pri týchto novších modeloch, ktoré poskytujú to najlepšie, po čom určite túžite aj vy. Výhodou tohto všetkého je aj to, že si nemusíte montovať obrovské klimatizácie na dom, ktoré vám budú len príťažou a na dome nebudú dobre vyzerať. Dnes nájdete na trhu kvalitné a veľmi dobré klimatizácie, ktoré môžete prenášať z miesta na miesto, nikde vám nebudú zavadzať a poskytnú vám omnoho viac funkcií, ako by ste na začiatku čakali. Všetko toto a omnoho viac môžete mať doma aj vy a to len vďaka príjemnému, menšiemu a štýlovému spotrebiču, ktorý perfektne doplní vašu miestnosť a vy sa budete cítiť veľmi príjemne.

Viete však, čo je najdôležitejšie? Vybrať si tú najlepšiu klimatizáciu, ktorá vám naozaj pomôže. Prvou zásadou pri nákupe je to, aby ste si pozreli trh a našli na ňom tú najlepšiu klimatizáciu, ktorá vám bude vyhovovať. Nakúpte u odborníka na klimatizácie či na e-shope, kde nájdete naozaj kvalitné výrobky a nielen to. Takisto aj kvalitné servis. Kvalitné klimatizácie si tak môžete pozrieť nielen na internete, ale aj v špecializovaných predajniach, kde nájdete tie najlepšie. Nesmiete zabúdať ani na výkon! Práve dobre výkonná klimatizácia vám dokáže poskytnúť príjemné ochladenie počas tropických dní, ktoré máme už aj my tu na našom území. Výhodou dnešných klimatizácií je najmä to, že aj malé produkty dokážu perfektne vychladiť veľké priestory, ktoré máte buď doma alebo v pracovni. S výkonom sa mnohokrát spája aj spotreba a tá by nemala byť vysoká, aby ste neutratili príliš veľké čiastky pri platení účtov za energie. Staršie modely sú samozrejme vyššie nákladové a naopak tie novšie menej. Radšej investujte na začiatku a potom ušetrite ako naopak, čo by bolo omnoho nákladnejšie. Spomeňme si ešte choroby s klimatizáciou. Tie sa spájajú s výrobkom len vtedy, keď je zanedbávaná. Mali by ste teda staviť na pravidelnú údržbu klimatizačných jednotiek, aby ste sa vyhli vírusom a baktériám.

Značka Guzzanti nie je príliš známou značkou, no aj napriek tomu ponúka perfektné výrobky, ktoré by ste mali mať doma aj vy. Značka už veľmi dlho predáva kvalitné výrobky, ktoré sa vám budú určite páčiť a nikdy ich nebudete chcieť zameniť. Keď ich raz vyskúšate, nikdy ich nebudete chcieť už vymeniť za inú značku. Kvalita, ktorá sa kombinuje s príjemnými cenami je niečo, čo by nemalo chýbať nikde. Mnohí spotrebitelia, najmä tí zo zahraničia,  stavia práve na túto značku vďaka kvalitným spotrebičom, skvelým recenziám a jednoduchému ovládaniu v kombinácií s kvalitnými funkciami. Toto všetko a omnoho viac tak nájdete v jednom výrobku, ktorý nielen dobre vyzerá, má príjemnú cenu, ale takisto splní všetko, čo potrebujete. Môže to byť napríklad klimatizácia, na ktoré sa značka zameriava najviac. Všetko toto a omnoho viac získate v jednom výrobku, ktorý vám dnes aj predstavíme. Je ním klimatizácia Guzzanti GZ 1200, ktorá vás prekvapí hneď niekoľkými prednosťami a nikdy nebudete ľutovať, že ste si ju kúpili.

Príliš vysoké teploty ľudí jednoducho vyčerpávajú a vonku nevydržia ani hodinu. Rovnako zlé je to však aj vo vnútri, kde sa teplota vyšplhá naozaj na vysoké čísla. V neúnosnom teple je tak veľmi dôležité mať príjemné ochladenie, ktoré nedosiahnete ventilátorom. V prehriatej miestnosti sa ťažko pracuje a rovnako ťažko odpočíva. Ak vás nebavia horúce dni a hľadáte riešenie, nie je potreba investovať príliš veľa do zložitého klimatizačného zariadenia. Mobilná klimatizácia Guzzanti GZ 1200 vám poskytne ochladenie veľmi jednoducho a rýchlo a to bez náročnej a finančnej investície.

Mobilná klimatizácia je v súčastnosti dôležitou súčasťou v mnohých kanceláriách a stále častejšie sa objavuje aj v domácnostiach. Výhodou týchto prenosných klimatizácií je napríklad jednoduchosť ich inštalácie. Stačí ich len zapojiť do elektrickej siete. Ideálne je napríklad ak máte prenajaté priestory, v ktorých nemôžete robiť stavebné úpravy. Podľa potreby si tak premiestnite tento spotrebič kdekoľvek a kedykoľvek po kancelárií či byte.

Klimatizácia Guzzanti GZ 1200 je vyrobená v modernej bielo-čiernej farbe. Na jednoduchú manipuláciu je vybavená otočnými kolieskami a integrovanou rukoväťou. Voľný presun je tak veľmi jednoduchý a presne podľa potreby. V hornej časti je umiestnený aj LED panel, ktorý zobrazuje aktuálnu teplotu, ktorá sa nachádza v miestnosti, nastavenú teplotu, zvolený režim a ďalšie funkcie. Súčasťou je aj diaľkové ovládanie s dosahom až päť metrov, pomocou ktoré si jednoducho nastavíte aj z diaľky chladenie presne tak, ako je to príjemné pre vás.

Mobilná klimatizácia Guzzanti GZ 1200 odvádza z miestnosti teplo pomocou flexibilnej hadice, ktorá má priemer 150 mm a dĺžku 1,5 metra. V klimatizácií koluje 100% ekologické chladivo R410A. Teplý vzduch je z miestnosti možné odvádzať troma rôznymi spôsobmi a to otvorom cez stenu, cez okno s ľavým alebo pravým otváraním okenného krídla alebo cez vertikálne posuvné okno. Maximálna účinnosť klimatizácie je tak bez zbytočných strát. Táto perfektná klimatizácia vám zaistí v miestnosti naozaj príjemnú teplotu. Hlučnosť sa pohybuje len od 50 do maximálne 65 dB. Nikdy sa tak nestane, že by vás rušila pri veciach, ktoré robíte radi ako napríklad pozeranie televízie, počúvanie hudby alebo dokonca aj pri spánku.

Klimatizácia Guzzanti GZ 1200 vám ponúkne takisto aj funkcie mimo chladenia. Môžete ju použiť napríklad na odvlhčovanie alebo ako ventilátor. Teplotu si môžete nastaviť v rozsahu od 15 do 31 stupňov Celzia čo znamená, že v zime vám vie miestnosť aj vyhriať. Klimatizácia Guzzanti GZ 1200 dokáže pracovať v troch režimoch ako sú automatický, chladenie a ventilátor. Funkcia Auto automaticky zaistí prevádzkový režim na optimálne pohodlie a takisto aj sleduje teplotu, ktorú nastavíte. Ventilátor pracuje v troch rýchlostiach a to nízky, stredný a vysoký. Objem prúdiaceho vzduchu je až 350 m3 za hodinu. Funkcia odvlhčovania je takisto skvelé a udržuje tak vlhkosť a teplotu tak, aby ste sa cítili príjemne a komfortne. Odvlhčiť dokáže za hodinu až 1,9 litra. Kondenzované vzdušné pary sú potom odvedené hadičkou do odpadu alebo do nádržky. V prípade naplnenia nádržky s kondenzátorom sa spustí ochranná funkcia automatického vypnutia.

Veľmi dôležitou súčasťou je aj nočný režim Sleep, ktorá vám zaistí tichý chod a mierne prúdenie vzduchu, ktoré zabráni podchladenie v priebehu spánku. Pomocou funkcie časovať si môžete nastaviť čas automatického vypnutia. Rovnako si môžete nastaviť opak a to automatické zapnutie, ktoré si môžete nastaviť v rozsahu od jednej do 24 hodín.

Dôležitá je aj spotreba a energetická účinnosť. Pri mobilnej klimatizácií Guzzanti GZ 1200 máte istotu, že vám “nezožerie” príliš veľa energie, pretože disponuje energetickou triedou na chladenie A. Maximálny chladiaci výkon je 3500 W. Hodnota elektrického príkonu je 1300 W.

Mobilná klimatizácia Guzzanti GZ 1200 vyžaduje naozaj minimálnu pravidelnú údržbu a to naviac aj bez odborného servisu. Aby sa systém nezanášal prachom a zachovala sa jeho účinnosť. je vhodné venovať pozornosť čisteniu vzduchového filtru, pretože špinavý filter zvyšuje spotrebu energie. Filter jednoducho vytiahnite a očistite napríklad pomocou vlhkej handričky alebo vyčistením vo vani pomocou saponátu.