Teploty sa v našich podnebných oblastiach každým rokom zvyšujú. To znamená, že ľudia počas najteplejších dní v roku trávia čas najčastejšie vo vnútri a snažia sa vyhýbať ostrému a priamemu slnku. Slnko a jeho lúče však nie sú jediným problémom, ktorý nám môže zasiahnuť do zdravia. 

Príliš vysoké teploty náš organizmus neznáša práve najlepšie. Môže sa prehriať a tým spôsobiť rôzne zdravotné problémy. Proti prehriatiu organizmu a nepríjemnému pocitu počas leta je dôležité určitým spôsobom bojovať. Jedným z tých najefektívnejších je klimatizácia. 

Klimatizácie neboli v minulosti príliš obľúbené. Mnohí ich považovali za škodcov kvôli ich nepriaznivým účinkom pre zdravie. V minulosti síce určitým spôsobom do zdravia zasahovať mohli, no dnes je to už úplne inak. Kvalitné a profesionálne stroje sú vytvorené tak, aby vám pri chladení nijak zdravie neovplyvňovali, práve naopak. Pomáhali vám zdravotným problémom predchádzať. 

Máte záujem o nejakú kvalitnú a profesionálnu mobilnú klimatizáciu? V tom prípade by ste mali staviť na ETA Frost 2568 90000, ktorá patrí k tým najlepším na trhu. 

Rýchly náhľad

Chcete si aj vy vytvoriť v miestnosti tie najlepšie podmienky počas vysokých horúčav v lete? V tom prípade stavte na klimatizáciu ETA Frost 2568 90000, ktorá patrí medzi tie najlepšie na trhu a za veľmi krátky čas vám každú miestnosť vychladí na teplotu, ktorú potrebujete.

Klimatizácia ETA Frost 2568 90000 patrí medzi veľkých pomocníkov pre každého, kto hľadá výkonný spotrebič do menšej miestnosti alebo do malého bytu. Jej výkon je 65 W, čo je úplne postačujúce pre malé rozmery. Vhodná je najmä do miestností s rozmerom 20 m2. Okrem toho poskytuje vzduchový výkon 6m3/m.

Okrem chladenia má aj ďalšie funkcie, ktoré si rozhodne zamilujete. Zaujala vás klimatizácia ETA Frost 2568 90000? V tom prípade čítajte ďalej!

Výkon

Výkon je parameter, ktorý by ste mali sledovať na každom spotrebiči. Rovnako je to aj pri klimatizáciách. Od ich výkonu sa odvíja nielen to, ako rýchlo vychladia miestnosť, ale taktiež akú veľkú. Čím výkonnejší prístroj si kúpite, tým lepšiu prácu vám dokáže poskytnúť.

Výkon klimatizácie ETA Frost 2568 90000 je 65 W, čo znamená, že nie je vhodná do veľkých miestností. Nedokáže ich vychladiť na takú teplotu, akú by ste potrebovali. Preto je vhodná skôr do menších bytov a miestností, kde ju využijete najlepšie.

Ochladzovač inak funguje na princípe odparovania vody a dokáže poskytnúť až 6 hodín nepretržitej prevádzky. Kapacita zásobníka je taktiež dostatočne veľká a predstavuje 3,5 litra. To znamená, že ju nemusíte neustále dopĺňať.

To, koľko vody je v zásobníku, zistíte veľmi jednoducho. Klimatizácia má ukazovateľ hladiny vody v nádržke. Vždy tak viete, kedy vodu musíte doplniť a kedy ešte nie.

Dizajn

Dizajn klimatizácie je rozhodujúci. Ide o prvok, ktorý bude na očiach a bude ho vidno po celý čas používania. Nemôžete ju dať len tak do skrinky alebo niekam za sedačku. Práve preto si vyberajte minimalistický a štýlový typ, ktorý ľahko skombinujete do každej miestnosti. Myslite na to, že mobilná klimatizácia sa dá prenášať, a preto ju budete využívať aj inde ako len v spálni alebo v obývačke. Mala by sa hodiť všade.

Tento model spĺňa všetky spomenuté parametre. Je štýlový, hodí sa do každej miestnosti a vďaka kompaktným rozmerom splynie s okolím.

Ovládanie

Ovládanie klimatizácie by malo byť jednoduché a rýchle. Len tak si vyberiete presne tú teplotu, ktorú potrebujete.

Ovládanie je jednoduché. Všetko robíte prostredníctvom panelu, ktorý sa nachádza na hornej časti modelu.

Funkcie 

Každá klimatizácia spravidla poskytuje niekoľko funkcií. Okrem chladenia napríklad odvlhčovanie alebo počas zimy ohrievanie. Ako je na tom model ETA Frost 2568 90000? 

Klimatizácia ETA Frost 2568 90000 má tri rýchlosti ventilátora a tri režimy prúdenia vzduchu. Tie vám umožňujú zvoliť si ten najlepší a najvýhodnejší variant, vrátane imitácie prírodného vánku.

Nechýba ani umývateľný filter, ktorý sa stará o to, aby bol vzduch vychádzajúci z klimatizácie neustále čistý a príjemný. Vie zachytiť čiastočky prachu, a preto je klimatizácia vhodná aj pre alergikov.

Nechýba ani spánkový režim, ktorý sa postará o zníženie hlučnosti prevádzky. Pokojne tak klimatizáciu používajte aj v noci počas spánku. Nebude vám vôbec vadiť.

Klimatizácia ETA Frost 2568 90000 funguje na trochu inom princípe ako bežné klimatizácie. Ide o ochladzovač, ktorý funguje na základe vody a chladiacej podložky. Studená voda po nej steká a súčasne cez ňu prúdi vzduch, ktorý sa následne dostáva do miestnosti. Tým dochádza k ochladeniu priestoru a zvýšeniu vlhkosti.

Klimatizácia tak funguje nielen ako klimatizácia alebo ventilátor, ale taktiež ako zvlhčovač vzduchu. Je skvelá pre alergikov a ľudí, ktorí majú problém s dýchaním alebo suchým vzduchom.

Presun klimatizácie z miesta na miesto je veľmi jednoduchý a to najmä vďaka kolieskam. Vďaka nim môžete model presúvať z miesta na miesto bez toho, aby ste sa s ňou trápili a nadvihovali ju.

Hlučnosť

Hlučnosť spotrebičov je dnes veľmi diskutovanou témou. Dôvodom je najmä to, že ich používame na pravidelnej báze a nemôžu nás svojím chodom vyrušovať. Preto pri kúpe klimatizácie hlučnosť rozhodne sledujte. Mohla by vám prekážať a následne by ste ju nemohli používať alebo by ste ju museli meniť.

Hlučnosť modelu ETA Frost 2568 90000 je veľmi nízka. Nedosahuje viac ako 60 dB, vďaka čomu je vhodná na používanie aj vtedy, keď sa budete rozprávať so svojimi priateľmi, keď budete sledovať televíziu alebo keď budete dokonca spať.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke ETA. ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.