Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

Mať doma kvalitný kávovar je naozaj na nezaplatenie. Chutná káva každé ráno a bez toho, aby ste si ju museli niekde pravidelne kupovať. Aj vám sa práve pred očami vytvoril obraz perfektného rána s kvalitnou, dobrou a najmä chutnou kávou, ktorú si vychutnáte v pohodlí domova? Presne o to sme sa snažili! Na to, aby ste si však kvalitnú kávu pripravili, potrebujete ten správny kávovar. Dnes vám ponúkame recenziu na kávovar Espresso Siemens EQ.6 TE655203RW, ktorý vyzerá štýlovo, jednoducho sa ovláda a nestrávite pri príprave kávy niekoľko dlhých minút.

Káva pre každého milovníka kávy

Máme pre vás jednu veľmi dobrú správu, ktorá poteší každého milovníka kávy. Túžite každé ráno po dobrej a chutnej káve? Nemusíte ísť do najbližšej kaviarne, aby ste dostali tú najlepšiu a najchutnejšiu kávu! Stačí, ak si ju pripravíte prostredníctvom profesionálneho kávovaru Siemens EQ.6 TE655203RW, ktorý má nielen skvelé funkcie, ale takisto aj dizajn.

Najväčšou výhodou tohto kávovaru je najmä to, že je automatický, čo znamená, že vám kávu pripraví úplne sám a bez toho, aby ste museli ovládať ťažké a náročné postupy. V pohodlí domova a veľmi rýchlo vám tak kávovar Siemens EQ.6 TE655203RW pripraví tú najlepšiu kávu.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je veľmi jednoduché a to aj vďaka veľkému dotykovému displeju, na ktorom si jednoducho zvolíte typ nápoja. Na výber máte toho naozaj veľmi veľa a to od Ristretta, cez Espresso až po Cappuccino či Latte Macchiato. Nechýbajú ani kávové špeciality ako Americano, Flat White či Cafe Cortado. Podľa toho, aký nápoj idete urobiť, si zvolíte aj veľkosť pohára. Tryska na mlieko sa dá nastaviť až na 14 cm vysoké poháre, ktoré sa používajú na Latte Macchiato.

Nielen káva

Máte chuť na niečo iné? Kávovar vám môže pomôcť aj pri príprave mliečnej peny, teplého mlieka alebo len horúcej vody. Pri všetkých kávach a mliečnych špecialitách je možná aj príprava dvoch samostatných šálok vďaka funkcií one Touch Double Cup. Ak teda čakáte návštevu, nemusíte si robiť starosti s tým, že by ste pripravovali len jednu šálku, na ktorú by ste čakali veľmi dlho.

Okrem spomínanej funkcie má však kávovar Siemens EQ.6 TE655203RW aj ďalšie funkcie, o ktorých by ste mali vedieť. Jednou z nich je aj Senso Flow Systém, ktorý je ohrevným systémom a zaisťuje tak ideálnu a konštantnú teplotu sparenia. Tým vám maximalizuje pôžitok z kávy a vy si vychutnáte ten najlepší nápoj.

Sila kávy, veľkosť nápoja, pomer mlieka a kávy, teplota nápoja. Toto všetko si môžete v kávovare od značky Siemens sami zvoliť. Vytvoríte si tak presne takú kávu, po ktorej túžite, a na ktorú máte chuť. Ak nejaký druh nápoja pijete častejšie, môžete si svoje nastavenie uložiť a ich prípravu tak zahájiť stlačením jedného tlačidla.

Pre milovníkov kávových nápojov s mliekom či mliečnou penou je kávovar Siemens EQ.6 TE655203RW ako stvorený. Je to najmä z toho dôvodu, že má inovatívny napeňovač mlieka, ktorý vám pripraví takúto pochúťku veľmi rýchlo a jednoducho. Kávovar môžete pripojiť buď na mliečny kontajner, ktorý si kúpite ak príslušenstvo, alebo rovno na krabicu na mlieko a jednoducho pracujete ďalej.

Hygiena je jednoduchá

Dôležitá je však aj čistota a starostlivosť o stroj. Auto Milk Clean je funkcia, ktorá sa postará o to, aby bol váš kávovar Siemens EQ.6 TE655203RW vždy čistý a bez zbytočných baktérií, ktoré by mohli byť nebezpečné. Tryska na mlieko je veľmi jednoducho oddeliteľná, takže ju len prepláchnete pod tečúcou vodou alebo v umývačke.
Samozrejme nechýba ani automatický systém čistenia, ktorý čistí kávovar pri zapnutí a pri jeho vypnutí.

A viete, prečo sa kávovar Siemens EQ.6 TE655203RW radí medzi profesionálne stroje? Je to najmä kvôli jeho tlaku, ktorý je až 19 barov. Takýto profesionálny tlak majú kvalitné a silné stroje, ktoré sa používajú aj v kaviarňach. Takisto má aj keramický mlynček ceram Drive s nastaviteľným stupňom mletia a vynímateľným zásobníkom na vodu s objemom 1,7 litra.

Kávu si môžete pripraviť nielen z mletej kávy, ale takisto aj z čerstvých zŕn, ktorých aróma je omnoho lepšia a kvalitnejšia. Aróma sa takisto udrží aj vďaka tomu že zásobník na kávu má špeciálne viečko, ktoré arómu nevypustí.

Funkcie

Na koniec si už povieme len o niekoľkých prídavných funkciách, ktoré kávovar Siemens EQ.6 TE655203RW ešte má. Medzi nimi je napríklad ukazovateľ počtu ostávajúcich šálok pred výmenou vodného filtru, odvápnením a čistením. Rovnako je skvelý aj režim Standby, do ktorého kávovar automaticky po dlhšom čase nečinnosti prejde. Je to režim, v ktorom je kávovar pripravený na prácu, no nespotrebuje toľko energie.
Výhodou sú podsvietené tlačidlá, ktoré sú veľmi príjemné a jazyk displeja je naviac programovateľný.
V balení spolu s kávovarom dostávate aj spojovaciu hadičku k mliečnej tryske, trubicu na mlieko z plexiskla, kontrolné pestovacie prúžky k stanoveniu tvrdosti vodu a olej k premazaniu sparovacej jednotky. Dokúpiť si môžete aj vodný filter BRITA, ktorý redukuje obsah vápniku vo vode, zlepšuje chuť kávy a predlžuje životnosť spotrebiča.