Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

Milujete kávu a radi si vychutnávate tú najkvalitnejšiu a najlepšiu? Mnohokrát sa nám podarí ísť na dobrú a kvalitnú kávu len niekoľkokrát do týždňa, keď si sadneme do kaviarne alebo na rýchlo si ju z kaviarne kúpime a niekam znova letíme. Káva by mala byť o oddychu a vychutnávaní. O pomalých minútach s dobrou knihou alebo pri dobrej spoločnosti, kde preberiete úplne všetko so svojimi priateľmi alebo blízkymi. Práve preto si mnohí ľudia zakupujú do domácností kvalitné kávovary, na ktoré dnes nepotrebujete dvadsať stranový návod. Jednoducho vám stačí len ovládať jeden či dva gombíky a intuitívne riešenie je na svete. Kvalitné kávy si dnes spravíte jedným jediným stlačením tlačidla. S tým najlepším kávovarom za príjemnú cenu si dnes môžete pripraviť kávu ako v kaviarni a to bez toho, aby ste sa nejako stresovali, že nie ste barista a kávu jednoducho neviete urobiť. Dnešné stroje ju urobia za vás a to úplne bez pomoci, vďaka čomu nepotrebujete čítať dlhé a rozsiahle manuály, ktorými by ste si len zbytočne zabili čas. Užívajte si každodenné jednoduché a najmä intuitívne ovládanie, ktoré vám pôjde od ruky.

Dokonalá káva u vás doma

Na dokonalú kávu presne podľa vašich najtajnejších predstáv si nemusíte ísť veľmi ďaleko. Stačí, ak si kúpite Espresso Siemens EQ.3 TI30A209RW, ktorý vám pripraví šálku horúceho a silného espressa či nadýchaného cappuccina. V pohodlí vášho domova si tak vychutnáte všetky druhy kvalitnej a silnej kávy. Kávovár takisto disponuje nielen inteligentným ohrievačom pre zachovanie maximálnej arómy kávy, ale takisto aj keramickým mlynčekom na kávové zrná a dvomi tryskami pre prípravu dvoch šálok zároveň.

Štýlový dizajn

Milujete krásny dizajn kvalitných nových spotrebičov? Čistý minimalistický dizajn prístroja bude lichotiť interiéru vašej kuchyne a zapadne do neho ako uliaty. Na prehľadnom dotykovom ovládacom paneli, pomocou ktorého nastavíte všetky dôležité parametre, si pripravíte kávu, po ktorej tak túžite. Vďaka funkcií one Touch si budete môcť pripraviť akúkoľvek kávovú špecialitu stlačením jedného príslušného tlačidla. Vaša káva je tak už na ceste a nemusíte sa báť, že by ste nemali každé ráno chutný nápoj.

Pre maximálny pôžitok z kávy vyniká prístroj inovatívnym a veľmi kvalitným systémom seso Flow, ktorý garantuje vždy plnú arómu kývy vďaka ideálnej a stálej konštantnej teplote sparenia. Profesionálny tlak 15 barov vám zaručuje kvalitnú a veľmi dobrú kávu, ako od profesionála. Vytvoríte si tak prvotriedne, silné espresso, ale takisto aj veľmi chutnú našľahanú mliečnu penu. Praktická, výškovo nastaviteľná výpusť kávy vám umožní použiť ako malé, tak aj veľké poháre alebo šálky na Latte Macchiato. Vaše chute tak nemusíte nijako obmedzovať a vždy sa napijete toho, čo potrebujete a čo budete chcieť.

Robte dve kávy naraz

Espresso Siemens EQ.3 TI30A209RW myslí tak nielen na vás, ale takisto aj na vašich priateľov a rodinu. Vďaka dvom integrovaným tryskám môžete pripraviť hneď dve šálky naraz, a tak nemusíte dlho čakať, kým sa káva urobí. Pohodlne vypijete kávu spolu bez dlhého čakania. Objem zásobníka na vodu je 1,4 litra, bez problémov tak pripravíte niekoľko šálok kávy bez nutnosti vodu doplniť. Využiť môžete aj nahrievaciu plochu pre šálky, ktoré udržia kávu dlhšie príjemne teplú.

A čo vás ešte na tomto úžasnom kávovare poteší? Je to napríklad zásobník na kávové zrná s keramickým mlynčekom. Ten vás zaujme svojou dlhou životnosťou a takisto zaistí maximálnu arómu, ktorá vám bude rozvoniavať po celom dome. Výhodou je takisto nastaviteľný stupeň mletia a vašu kávu si preto urobíte skutočne tak, ako máte radi. Zásobník na kávové zrná má objem 250 gramov a je chránený viečkom, ktoré udržuje vôňu kávy.

Jednoduché čistenie

Čistenie prístroja je veľmi jednoduché a rýchle, rovnako ako príprava vašej šálky kávy. Vynímateľná sparovacia jednotka a tryska na mlieko môžete umývať pod tečúcou vodou alebo v umývačke riadu. O ostatné sa postará automatický čistiaci program. Využiť pri tomto prístroji môžete aj odvápňovací systém Calc n clean. K jednoduchému prístupu pre čistenie a údržbu slúžia servisné dvierka v prednej časti spotrebiča. Doprajte si tak vašu obľúbenú kávu jedným stlačením tlačidla. Bez čakania a bez okolitého ruchu.