Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

Mať doma kvalitný kávovar je naozaj na nezaplatenie. Chutná káva každé ráno a bez toho, aby ste si ju museli niekde pravidelne kupovať. Aj vám sa práve pred očami vytvoril obraz perfektného rána s kvalitnou, dobrou a najmä chutnou kávou, ktorú si vychutnáte v pohodlí domova? Presne o to sme sa snažili! Na to, aby ste si však kvalitnú kávu pripravili, potrebujete ten správny kávovar. Dnes vám ponúkame recenziu na kávovar Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW, ktorý vyzerá štýlovo, jednoducho sa ovláda a nestrávite pri príprave kávy niekoľko dlhých minút.

Kvalitná káva každý deň

Milujete kvalitnú kávu a doprajete si ju každé ráno či poobede? Práve to je dôvod, prečo by ste mali mať aj vy doma kvalitného pomocníka, ktorý vám kávu pripraví jednoducho, rýchlo a bez toho, aby ste museli vedieť zložité postupy. Jedným jediným dotykom si v pohodlí vášho domova pripravíte Espresso, kávu, cappuccino alebo latte machciatto v naozaj perfektnej kaviarenskej kvalite. O túto kvalitu sa postará profesionálny tlak čerpadla, ktorý je krásnych 15 barov. Je to dostatočne na to, aby ste si prichystali kvalitnú a chutnú kávu.

Pri príprave kávy je dôležité mať správne namleté každé jedno zrnko. Pri niektorých kávovaroch si mlynček musíte dokúpiť a kávu si samostatne mlieť, pri iných to nepotrebujete, pretože mlynček je integrovaný. Presne tak je to v kávovare Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW, ktorý vám ponúka vstavaný oceľový mlynček. Tento mlynček má 13 možností nastavenia hrubosti mletia, vďaka ktorým si určite pripravíte kávu presne tak, ako chcete.

Kvalitný mlynček aj tryska

Okrem kvalitného mlynčeka je však kávovar Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW vybavený aj tryskou na paru a zásobníkom na vodu, ktorý má objem 1,4 litra, a na kávu, ktorý vám ponúkne objem 250 gramov. Zásobník na vodu sa jednoducho vyťahuje, a preto sa s ním ľahko manipuluje. Zásobník na kávu je zas veľmi jednoducho uzatvárateľný, a preto vám aróma zo zrniek nikdy nevyprchá. Aróma vašej kávy je tak chránená už od momentu otvorenia nového balenia a následného nasypania. Podľa vášho gusta si tak môžete pripraviť presne takú kávu, akú potrebujete.

Mnoho ľudí si potrpí na dobrú a kvalitnú kávu. My sa im ani nečudujeme. Práve vďaka kvalitnej a chutnej káve si môžete užiť každý jeden deň. Vďaka kávovaru Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW, ktorý má vodný filter BRITA, si pripravíte presne takú kávu, po akej túžite.

O kvalitu kávy sa takisto postará aj systém Senso Flow, ktorý podčiarkne intenzitu kávovej vône a vďaka ideálnej konštantnej teplote sparenia vám dopraje maximálny pôžitok z kávy.

Jednoduchý proces

Mnohí ľudia si nekupujú kávovary, pretože sa boja ťažkého a zdĺhavého procesu, počas ktorého by si kávu museli pripraviť. Pravdou však je to, že pri kávovare Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW sa takéhoto niečoho báť nemusíte. Jedným jediný stlačením tlačidla One-touch si podľa toho, akú máte radi kávu, vyberiete svoj nápoj a necháte sa doslova kávovarom obslúžiť. Vďaka veľkým ikonám, ktoré na kávovare vidíte, sa jednoducho pri príprave nápoja zorientujete.

Pripravujete si raz veľkú a inokedy malú kávu? Výpusť kávy sa dá veľmi jednoducho prispôsobiť presne podľa toho, akú veľkú šálku máte. Či už použijete vysoký pohár na Latte Machiatto alebo malú kávu na cappuccino.

Kávovar Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW síce pôsobí ako veľmi zložitý mechanizmus, ktorý sa veľmi ťažko ovláda, no presný opak je pravdou. Jeho ovládanie zvládne úplne každý a rovnako je to aj s čistením. Automatický čistiaci program sa aktivuje pri zapnutí a takisto aj pri vypnutí a ak by to nestačilo, stačí su zvoliť program Calc ‘n’ Clean, ktorý kávovar dôsledne vyčistí a rovno aj odvápni. Sparovaciu jednotku môžete jednoducho vytiahnuť a stačí ju umyť pod tečúcou vodou. Tryska na mlieko je veľmi jednoducho vynímateľná a oddeliteľná pre jednoduché čistenie pod tečúcou vodou alebo v umývačke. Nemáte tak žiaden zbytočný problém s čistením. Všetko toto môžete urobiť aj s mriežkou s kontajnerom na sparenú kávu.

Poslednou vecou, ktorú si v dnešnom článku spomenieme, no patrí medzi veľmi dôležité, je dizajn. Mnoho ľudí hľadí na dizajn ako na prvú vec, ktorá je síce dôležitá, no nemala by byť tou najdôležitejšou vecou, na ktorú stavíte. Dôvod je najmä ten, že nie každý výrobok, ktorý dobre vyzerá, ponúkne presne to, čo potrebujete. Rovnako je to však aj naopak. Výhodou je však najmä to, že kávovar Espresso Siemens EQ.3 TI301209RW je nielen výkonný a vhodný pre úplne každého, kto miluje kávu, ale takisto vyzerá naozaj krásne a bude sa hodiť do každej jednej domácnosti, ktorá je moderná, minimalistická a štýlová. Presne do tej vašej!