Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

Mať doma kvalitný kávovar je naozaj na nezaplatenie. Chutná káva každé ráno a bez toho, aby ste si ju museli niekde pravidelne kupovať. Aj vám sa práve pred očami vytvoril obraz perfektného rána s kvalitnou, dobrou a najmä chutnou kávou, ktorú si vychutnáte v pohodlí domova? Presne o to sme sa snažili! Na to, aby ste si však kvalitnú kávu pripravili, potrebujete ten správny kávovar. Dnes vám ponúkame recenziu na kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB, ktorý vyzerá štýlovo, jednoducho sa ovláda a nestrávite pri príprave kávy niekoľko dlhých minút.

Chutná šálka kávy pre každého

Asi len málo ľudí si dokáže predstaviť deň bez šálky kávy. Väčšina ranných rituálov začína tak, že si človek vezme šálku kávy, noviny, tablet či smarftón a číta si najnovšie správy, ktoré sa udiali. Mnohí pri šálke dobre kávy vybavujú svoje pracovné maily a iní zas pri káve pracujú. Či už si vychutnávate dobrú kávu skoro ráno, doobeda alebo až poobede, určite sa vám doma zíde kávovar Espresso DeLonghi ECAM370.95.T, ktorý je skvelým pomocníkom v každom jednom smere.

Tento krásny pomocník vám ponúkne nielen lahodné cappuccino s krémovou penou, ale takisto veľké množstvo rôznych druhov káv, ktoré tak milujete. Jedným stlačením tlačidla sa vám tak pred očami vytvorí nápoj, na ktorý máte chuť bez toho, aby ste museli dlhšie uvažovať, ako si kávu pripravíte. Začnite tak svoj deň s úsmevom a presne tak, ako to máte radi vy.

Zvládne všetky druhy káv

Pri príprave kávy je dôležité mať správne namleté každé jedno zrnko. Pri niektorých kávovaroch si mlynček musíte dokúpiť a kávu si samostatne mlieť, pri iných to nepotrebujete, pretože mlynček je integrovaný. Presne tak je to v kávovare Espresso DeLonghi ECAM370.95.T, ktorý vám ponúka vstavaný oceľový mlynček. Tento mlynček má 13 možností nastavenia hrubosti mletia, vďaka ktorým si určite pripravíte kávu presne tak, ako chcete.

Vďaka možnosťami nastavenia hrubosti mletia sa rozvíja aróma a chuť presne tak, ako chcete a potrebujete. K dispozícií máte aj dokonale tesniaci zásobník, ktorý nevypustí dôležitú arómu. Jeho objem je 300 gramov a môžete použiť nielen zrnkovú, ale takisto aj mletú kávu.

Viete o tom, že stroj Espresso DeLonghi ECAM370.95.T môžete použiť aj veľmi jednoducho lahodný čaj? Prístroj je takisto vybavený aj praktickou funkciou nahrievania šálok. Nápoj si tak jednoducho udrží stabilnú teplotu a zachová si bohatú penu.

Prišla k vám návšteva a chystáte sa pripraviť kávu? Kávovar vám veľmi rád pomôže a čakať na kávu dlho nebudete musieť. Kávovar Espresso DeLonghi ECAM370.95 totižto ponúka prípravu dvoch šálok naraz, vďaka čomu sa postaráte o každú návštevu veľmi rýchlo.

Profesionálny tlak

Na to, aby ste si pripravili kvalitnú kávu potrebujete aj profesionálny tlak. Tlak kávovaru Espresso DeLonghi ECAM370.95 je 19 barov, vďaka čomu dosiahnete tie najlepšie výsledky. Samozrejmosťou je vynímateľná sparovacia jednotka pre jednoduché čistenie a údržbu. Dvojitý sparovací systém umožňuje prípravu dvoch nápojov súčasne. A tým ľuďom, ktorým nestačí malá šálka, sa určite zapáči funkcia Long, ktorá vám pripraví veľkú kávu.

A ako sa kávovar Espresso DeLonghi ECAM370.95 ovláda? Maximálne pohodlie vám ponúka veľký prémiový 3,5 palcový dotykový farebný displej TFT, ktorý jedným dotykom ovládate a všetko si tak veľmi rýchlo pripravíte.

Jednoduché nastavenie

Prístroj Espresso DeLonghi ECAM370.95 má veľmi jednoduché nastavenie, ktoré si dokáže uložiť úplne všetko. Technológia Smart One Touch radí všetky dôležité informácie na prvú stránku, aby ste ich hneď videli a mohli s týmito programami pracovať. Obľúbené položky tak vždy budete mať po ruke. U každého typu nápoja si môžete zvoliž intenzitu mletia, veľkosti šálok, pomeru mlieka a kávy a vďaka funkcií MY si môžete všetko uložiť do pamäte.

Až tri užívateľské profily

Viete o tom, že si na kávovare Espresso DeLonghi ECAM370.95 môžete pohodlne vytvoriť až tri užívateľské profily, vďaka čomu si prostredníctvom aplikácie Coffee Link môžete jednoducho vyberať kávu, ktorú potrebujete? Komunikáciu vám umožňuje bezdrôtová funkcia Bluetooth a tak komunikujete medzi jednotlivými prístrojmi. Ako bonus vám aplikácia takisto poskytne zaujímavé novinky zo sveta kávy a praktické doporučenia či návrhy na údržbu. Skvelým novým receptom je Karafa kávy, ktorú ocenia najmä milovníci prekvapkávanej kávy.

Kávovar Espresso DeLonghi ECAM370.95 vám pripraví veľmi dobrú kávu, no okrem toho aj mliečnu penu, ktorá bude chutiť nielen vám na káve, ale takisto aj malým deťom, ktoré majú chuť na niečo chutné a dobré. Ostatkové mlieko netreba vylievať, ale jednoducho ho v zásobníku umiestnite do chladničky a použijete neskôr.

Maximálna hygiena stroja

Pre maximálnu hygienu je mliečna karafa vybavená integrovanou funkciou čistenia. Po príprave každodenného mliečneho nápoja sa nádoba automaticky vyčistí a využíva k tomu horúcu paru a vodu. Naviac pri každom zapnutí a vypnutí prístroja sa kávovar automaticky prepláchne. Pre vaše pohodlie je prístroj vybavený takisto odvápňovacím a čistiacim programom, ktorý si zamilujete. Nebudete musieť riešiť žiadne iné problémy. Vynímateľná nerezová odkvapkávacia tácka, rovno ako karafu na mlieko, môžete veľmi jednoducho umyť v umývačke.

O značke

Značka DeLonghi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa na slovenskom trhu objavujú už roky. Mnohí zákazníci si ju spájajú najmä s kvalitnými kávovarmi. To však nie je všetko, čo značka poskytuje. Svoju históriu začala už v roku 1990, kedy vytvorila prvé automatické kávovary. Odvtedy sa jej výrobky rozšírili a vo svojom portfóliu má napríklad grily, fritézy, hriankovače a mnoho ďalšieho.