Milovníci kávy, pozor! Na trh sa dostáva nový kávovar, ktorý by ste mali mať doma bezpodmienečne aj vy. Je to presne taký kávovar, ktorý vám spraví kávu bez toho, aby ste ovládali pokročilé a profesionálne nastavenia, na ktoré potrebujete nejaký kurz. Je to kávovar, ktorý vám po stlačení jedného tlačidla vyčaruje kvalitnú a veľmi dobrú kávu, ktorá sa bude podobať presne tej, ktorú ste si nedávno kúpili v kaviarni. Neveríte? Tak vyskúšajte a uvidíte, že sme hovorili pravdu. Práve vďaka takýmto kávovarom si dnes môže urobiť pohodlne kávu úplne každý, bez väčšej prekážky, ktorá by sa dostávala do cesty. Mnohé kávovary totižto v dnešnej dobe sú profesionálne, ťažké na ovládanie a takisto aj na údržbu. Vznik kávy je tak spojený nielen s ťažším ovládaním, ale takisto aj s dlhšou prácou. Mnohí ľudia však ráno nemajú dlhé minúty alebo hodiny na prípravu kávy, a práve preto si mnohí nasypú granolovanú alebo instatnú kávu do šálky, zalejú a vyrazia do práce. Pomocou najnovších, poloprofesionálnych prístrojov, sa však nemusíte báť, že by vám príprava vášho obľúbeného nápoja trvala príliš dlho. Stačí stlačenie jedného alebo dvoch tlačidiel a váš nápoj je na svete. Rovnako však tieto kávovary ponúkajú vytvorenie nie jedného alebo dvoch, ale takisto aj troch či viacerých druhov nápojov od espressa cez cappuccino až po latte. Využite aj vy najnovšie profesionálne výrobky a užite si spolu s nimi kávu, ako sa patrí.

Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

O značke

Značka DeLonghi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa na slovenskom trhu objavujú už roky. Mnohí zákazníci si ju spájajú najmä s kvalitnými kávovarmi. To však nie je všetko, čo značka poskytuje. Svoju históriu začala už v roku 1990, kedy vytvorila prvé automatické kávovary. Odvtedy sa jej výrobky rozšírili a vo svojom portfóliu má napríklad grily, fritézy, hriankovače a mnoho ďalšieho.

Káva pohodlne doma

Mnohí ľudia si nedokážu alebo nemôžu vychutnať každý deň kvalitnú kávu v pohodlí svojho domova. Niektorí môžu, majú na to stroj, no nepoužívajú ho veľmi často, pretože robenie kávy za pomoci tohto stroja je vždy zdĺhavé a mnohokrát veľmi ťažké. Pomocou kávovaru DeLonghi DEDICA EC 685.BK si však pripravíte chutnú, profesionálnu a kvalitnú kávu bez toho, aby ste museli dlho stáť za strojom, práve ráno, kedy nemáte dostatok času. Začnite aj vy deň so šálkou horúcej kávy. K najrozšírenejšiemu spôsobu, ako si pripraviť kávu už nie je len jej zaliatie v šálke, ale takisto aj pákový kávovar, ktorý vám spraví vašu kávu rýchlo, jednoducho a bez problémov. V čiernom prevedení je kávovar DeLonghi DEDICA EC 685.BK vhodný pre úplne všetkých ľudí, ktorí si chcú dopriať výbornú a kvalitnú kávu každé ráno.  Vyrobený je v luxusnej matnej povrchovej úprave, ktorá sa bude hodiť do každej modernej kuchyne. Okrem stroja tam máte aj ozdobu, ktorú si zamilujete.

Praktický a jednoduchý kávovar

Voľne stojaci pákový kávovar značky DeLonghi má príkon perfektných 1450 W. Je to praktický kávovar, ktorý vám pripraví klasické espresso a takisto aj mliečne špeciality, ako napríklad capuccino alebo latte macchiato. Pri tomto modeli pracujete s profesionálnym tlakom čerpadla 15 barov, čo je idálny tlak pri výrobe espressa, ktoré vám zaručuje skvelú chuť a takisto aj správnu arómu. Režim Stand-by s automatickým vypnutím vám zas umožní používať ho aj v úspornom režime, vďaka čomu ušetríte veľmi veľa energie. A to chce úplne každý!

Kávovar DeLonghi DEDICA EC 685.BK je pripravený na použitie behom malej chvíľky, vďaka čomu si môžete byť istí, že vždy, keď budete potrebovať, máte kávu o chvíľku hotovú. Okrem rýchlemu nahriatiu sa takisto veľmi jednoducho používa. Vybavený je totižto odnímateľným zásobníkom na vodu, ktorého objem je 1,2 litra. Veľkosť kávy si vyberiete pomocou funkcie flow-stop. Nestane sa, že by bola vaša káva malá alebo príliš veľká. Odnímateľná tácka na odkvapkávanie s ukazovateľom hladiny vody vám umožňujú používať aj poháre, ktoré sú vysoké až 12 cm. Určite takisto oceníte aj možnosť pasívneho nahrievania šálok. Na vrchnej strane kávovaru sa nachádza odkladacia plocha, ktorá je veľmi praktická, pretože má zabudovanú funkciu termobloku. Táto funkcia nahrieva a udržuje hrnčeky teplé. Tým pádom pri urobení kávy vám rýchlo nevychladne.

Zvládne každý druh kávy

Dokážete si predstaviť, že by ste každé ráno vstali a už o pár minút by ste mali kávu ako z nejakej kaviarne? Že nie? Tak my vám veľmi radi povieme, že to ide a veľmi jednoducho. Kávovar je určený pre mletú kávu, no takisto môžete použiť aj kávové porciované “vankúšiky”, ktoré sú naplnené dávkou espressa. Keďže sú samostatne balené, káva si uchováva kvalitu a takisto aj arómu. Rovnako ako na espresse si môžete pochutiť aj na kávach, ktoré majú nadýchanú penu, ako napríklad latte alebo cappuccino. Nastaviteľná tryska vám vyšľahá mlieko naozaj perfektne. Využiť môžete takisto aj trysku na horúcu vodu, s ktorou si môžete veľmi rýchlo pripraviť vodu na čaj. S pákovým kávovarom DeLonghi DEDICA EC 685.BK si pripravíte každý teplý nápoj, ktorý máte radi a jeho príprava je pod vašou kontrolou. Závisí naozaj len na vašej chuti.

Jednoduchá údržba

A ako je to s údržbou? Profesionálny držiak filtriu vám umožňuje použiť mletú a takisto aj porciovanú kávu. Vybavený je tromi druhmi filtrov, ktoré použijete presne na tú kávu, ktorú práve máte. Filtre na mletú kávu sú rozobrateľné, aby sa jednoducho čistili. Údržba prístroja je veľmi jednoduchá a odvápňovací signál vás zas upozorní na nutnosť potreby kávovar odvápniť. Jednoducho vyčistíte takisto aj odnímateľnú nádobku na vodu alebo odkvapkávaciu tácku. Šírka spotrebiča je len 15 cm, čo znamená, že je to moderný a veľmi kompaktný kávovar, ktorý zaberie minimum miesta na vašej kuchynskej linke.