Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

Mať doma kvalitný kávovar je naozaj na nezaplatenie. Chutná káva každé ráno a bez toho, aby ste si ju museli niekde pravidelne kupovať. Aj vám sa práve pred očami vytvoril obraz perfektného rána s kvalitnou, dobrou a najmä chutnou kávou, ktorú si vychutnáte v pohodlí domova? Presne o to sme sa snažili! Na to, aby ste si však kvalitnú kávu pripravili, potrebujete ten správny kávovar. Dnes vám ponúkame recenziu na kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB, ktorý vyzerá štýlovo, jednoducho sa ovláda a nestrávite pri príprave kávy niekoľko dlhých minút.

Chutná káva každý deň

Asi len málo ľudí si dokáže predstaviť deň bez šálky kávy. Väčšina ranných rituálov začína tak, že si človek vezme šálku kávy, noviny, tablet či smarftón a číta si najnovšie správy, ktoré sa udiali. Mnohí pri šálke dobre kávy vybavujú svoje pracovné maily a iní zas pri káve pracujú. Či už si vychutnávate dobrú kávu skoro ráno, doobeda alebo až poobede, určite sa vám doma zíde kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB, ktorý je skvelým pomocníkom v každom jednom smere.

Štýlový dizajn

Elegantný pomocník má výhodu nielen v tom, že je veľmi štýlový a vyzerá dobre, ale takisto aj v tom, že je plne automatický, čo znamená, že vám pripraví kávu úplne sám bez toho, aby ste sa museli nejako do prípravy zapájať. Jeho tlak je 15 barov, čím sa radí medzi profesionálne spotrebiče, ktorým nechýba naozaj nič.

Kompaktné rozmery

Ďalšou výhodou, ktorú musíme spomenúť sú jeho rozmery. Mnohí ľudia si kávovary nekupujú z jednoduchého a prostého dôvodu, ktorým je miesto. Väčšine kávovarov je totižto veľmi veľká a nezmestia sa do každej kuchyne. Obyvatelia v malých bytoch si tak veľký kávovar dovoliť nemôžu. Kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB je však veľmi kompaktný, a preto sa hodí do každej jednej domácnosti.

Ak si kúpite kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB vedzte, že samotný mlynček na kávu potrebovať nebudete. Kávovar má totižto svoj vlastný, oceľový mlynček s trinástimi stupňami mletia, ktorý je zabudovaný rovno v ňom. Môžete si tak pripraviť presne tak jemnú kávu, po akej túžite.

Možnosť prípravy dvoch šálok

Prišla k vám návšteva a chystáte sa pripraviť kávu? Kávovar vám veľmi rád pomôže a čakať na kávu dlho nebudete musieť. Kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB totižto ponúka prípravu dvoch šálok naraz, vďaka čomu sa postaráte o každú návštevu veľmi rýchlo.

Aké druhy kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB vlastne ponúka? Môžete si byť istí, že vďaka širokej ponuke si vyberie naozaj úplne každý. Prvou funkciou, ktorú vám veľmi radi predstavíme je funkcia Doppio+, ktorá je vhodná pre každého, kto miluje veľké kávy. Dokáže totižto pripraviť dvojité espresso s extra arómou a extra dávkou energie.
Druhou funkciou, ktorá je veľmi obľúbená je LONG Coffee, ktorá vám pripraví prekvapkávanä kávu.
Škálu nápojov, ktoré si môžete na stroji Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB pripraviť, rozširuje ešte tryska na šľahanie hladkej mliečnej peny pre cappuccino, caffe latte, latte macchiato alebo napríklad aj na samotnú mliečnu penu, ktorá bude vhodná pre menšie deti.

Prispôsobte si svoju šálku kávy

Veľkosť kávy si môžete sami nastaviť podľa toho, na akú máte chuť. Či už chcete malú, strednú alebo veľkú, kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB sa o všetko postará. Okrem týchto troch možností máte na výber ešte z ďalších troch možností pri teplotách a to vysoká, stredná či nízka.

Nesmieme zabudnúť dodať ani to, že zaujímavý dizajn nie je klasikou, ktorá by sa predávala neustále. Tento krásny biely dizajn s čiernymi detailami patrí medzi limitovanú a veľmi luxusnú edíciu, ktorú si zamilujete hneď na prvý pohľad.

Na ovládanie si takisto zvyknete veľmi skoro. Je totižto intuitívne a gombíky sú aj podsvietené, čo dáva stroju ešte vyššiu eleganciu a krásny moderný dizajn.

Údržba je takisto veľmi jednoduchá. Zabezpečuje ju vynímateľná a ľahko umývateľná sparovacia jednotka. Najnovšie kávovary sa často čistia aj samé a kávovar Espresso DeLonghi Autentica ETAM29.510.WB nie je výnimkou. Pomôže vám v každej situácií, ako napríklad aj v tejto.

O značke

Značka DeLonghi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa na slovenskom trhu objavujú už roky. Mnohí zákazníci si ju spájajú najmä s kvalitnými kávovarmi. To však nie je všetko, čo značka poskytuje. Svoju históriu začala už v roku 1990, kedy vytvorila prvé automatické kávovary. Odvtedy sa jej výrobky rozšírili a vo svojom portfóliu má napríklad grily, fritézy, hriankovače a mnoho ďalšieho.