Milovníci kávy, pozor! Na trh sa dostáva nový kávovar, ktorý by ste mali mať doma bezpodmienečne aj vy. Je to presne taký kávovar, ktorý vám spraví kávu bez toho, aby ste ovládali pokročilé a profesionálne nastavenia, na ktoré potrebujete nejaký kurz. Je to kávovar, ktorý vám po stlačení jedného tlačidla vyčaruje kvalitnú a veľmi dobrú kávu, ktorá sa bude podobať presne tej, ktorú ste si nedávno kúpili v kaviarni. Neveríte? Tak vyskúšajte a uvidíte, že sme hovorili pravdu. Práve vďaka takýmto kávovarom si dnes môže urobiť pohodlne kávu úplne každý, bez väčšej prekážky, ktorá by sa dostávala do cesty. Mnohé kávovary totižto v dnešnej dobe sú profesionálne, ťažké na ovládanie a takisto aj na údržbu. Vznik kávy je tak spojený nielen s ťažším ovládaním, ale takisto aj s dlhšou prácou. Mnohí ľudia však ráno nemajú dlhé minúty alebo hodiny na prípravu kávy, a práve preto si mnohí nasypú granolovanú alebo instatnú kávu do šálky, zalejú a vyrazia do práce. Pomocou najnovších, poloprofesionálnych prístrojov, sa však nemusíte báť, že by vám príprava vášho obľúbeného nápoja trvala príliš dlho. Stačí stlačenie jedného alebo dvoch tlačidiel a váš nápoj je na svete. Rovnako však tieto kávovary ponúkajú vytvorenie nie jedného alebo dvoch, ale takisto aj troch či viacerých druhov nápojov od espressa cez cappuccino až po latte. Využite aj vy najnovšie profesionálne výrobky a užite si spolu s nimi kávu, ako sa patrí.

Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

O značke

Značka DeLonghi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa na slovenskom trhu objavujú už roky. Mnohí zákazníci si ju spájajú najmä s kvalitnými kávovarmi. To však nie je všetko, čo značka poskytuje. Svoju históriu začala už v roku 1990, kedy vytvorila prvé automatické kávovary. Odvtedy sa jej výrobky rozšírili a vo svojom portfóliu má napríklad grily, fritézy, hriankovače a mnoho ďalšieho.

Spravte si kvalitnú kávu doma

Mnohí ľudia túžia po kvalitnej káve, ktorú si spravia aj sami doma. Niektorých ľudí totižto už nebaví piť zalievanú kávu, ktorá je občas bez chuti a stále rovnaká. Ak si však kúpite kávovar DeLonghi ECAM 22.360.B, máte zaistené, že si každý deň spravíte iný druh kávy. Raz to bude espresso, inokedy cappuccino a na iný deň zas café latté. Všetky tieto dobré teplé nápoje plus ešte s mnohými ďalšími, ktoré sa nachádzajú v ponuke, si užijete nielen v kvalitnom, ale takisto aj v štýlovom, čiernom spracovaní, ktoré dodáva celému prístroju šmrnc a nadčasovosť. Každé ráno tak začnete so spotrebičom, ktorý vám vykúzli úsmev na tvári.

Príjemné rozmery

Viete, čo je na kávovare Espresso DeLonghi ECAM 22.360.B najlepšie? Že aj napriek tomu, že je poloprofesionál, má veľmi príjemné rozmery. Vynímať sa tak bude na každej kuchynskej linke alebo dokonca aj v kancelári. Vždy vám a vašim blízkym pripraví presne takú kávu, na ktorú máte chuť Skvelou vychytávkou tohto prístroja je Cappuccino system, na ktorý si prídu najmä milovníci tohto druhu kávy. Za pomoci nerezovej trysky, ktorá dokáže zmiešať paru, vzduch a mlieko, si môžete vytvoriť také cappuccino, aké ste mali naposledy v kaviarni. Okrem tohto druhu si môžete s krásnou našľahanou penou urobiť café latté alebo horúce mlieko, ktoré bude chutiť každému. Pre perfektnú výrobu nápojov slúži aj čerpadlo s tlakom 15 barov a cyklus predsparenia pre ešte výraznejšiu arómu. Táto kombinácia vám zaručuje kvalitnú kávu každé ráno.

Dostatočne veľký displej

Kávovar Espresso DeLonghi ECAM 22.360.B disponuje prehľadným dvojriadkovým displejom a podsvietenými tlačidlami, čo vám umožňuje vytvárať kávu za každých okolností. Podľa vašich prianí si jednoducho nastavíte optimálne množstvo kávy, vody a takisto aj teploty (horúca, stredná alebo nižšia teplota). Medzi vami a vašou šálkou dobre kávy je tak len jedno stlačenie tlačidla. Nie je problém ani v prípade vašich priateľov, kedy je príprava dvoch šálok naraz úplne bezproblémová. Vypite si tak kávu naraz s priateľmi!

Mnohé kávovary mali doteraz problém v tom, že ste do nich museli dávať len zrnkovú kávu. Espresso DeLonghi ECAM 22.360.B však  takýto problém nemá a naplniť ho môžete aj predmletou kávou. O tú sa postará integrovaný mlynček s tichou prevádzkou s až 13 možnosťami nastavenia hrubosti mletia. Každý šálka tak bude pripravená z čerstvo namletej a veľmi aromatickej kávy. Do zásobníka na kávové zrná sa vojde až 250 gramov kávy, čo je ideálne pre niekoľko šálok. Odnímateľná nádobka na vodu s ukazovateľom hladiny sa pýši celkovým objemom 1,8 litra, vďaka čomu nebudete musieť vodu neustále dopĺňať. Kávovar vás jednoducho, pomocou indikátorov upozorní aj na nutnosť doplnenia kávových zŕn alebo vody, rovnako aj na vysypanie zásobníka s kávovou usadeninou, ktorý pojme usadeninu až zo 14 šálok. Na ľavej strane kávovaru Espresso DeLonghi ECAM 22.360.B sa nachádza nádoba na mlieko s automatickou čistiacou funkciou trysky, vďaka čomu môžete nádobu uložiť späť do chladničky.

Dlhá výdrž

Životnosť spotrebiča je veľmi dôležitá, a preto by ste mu aj vy mali trochu pomáhať v istých smeroch. Pravidelnou údržbou odstraňovania vodného kameňa za pomoci automatického čistiaceho a odvápňovacieho programu dokážete predĺžiť životnosť hneď o niekoľko rokov. Tvrdosť vody si môžete dômyselne naprogramovať a odkvapkávaciu mriežku či sparovaciu jednotku kávovaru môžete jednoducho vytiahnuť a opláchnuť pod tečúcou vodou.

A aké sú ďalšie funkcie, ktorá vám zjednodušia už aj tak jednoduchú obsluhu? Kávový dávkovač je individuálne nastaviteľný do výšky od 86 do 142 mm. Rovnako si môžete nastaviť aj prúd pary pre našlahanie mlieka. Kávovar sa po nečinnosti sám vypne a krem toho môžete naprogramovať aj jeho zapnutie presne na ten čas, kedy sa vrátite z práce alebo kedy vstanete.