Takisto ako každý september, aj tento patril jednej veľkej udalosti vo svete technológií. Americká značka Apple totižto každý rok v septembri koná jednu veľkú Apple Konferenciu, na ktorej predstavuje svoje novinky. Táto konferencia je pre mnohých milovníkov značky Apple veľmi významným dňom, kedy zasadnú k svojim notebookom alebo počítačom a so zatajeným dychom čakajú na novinky, ktoré prídu. Niektorí šťastlivci majú aj možnosť dostaviť sa do Apple parku, presnejšie do Steve Jobs Theater, kde na vlastné oči môžu vidieť, aké novinky rok priniesol.

Rok 2019 priniesol nie jeden a takisto ani dva, ale rovno tri nové mobilné telefóny a jedny Apple Watch piatej generácie.

Mobilné telefóny dnes nie sú už len výrobkom, ktorý by ste mali mať na posielanie SMS správ alebo na telefonovanie. Nové, múdre telefóny sú doslova šperkom, ktorý definuje vašu osobnosť. Ukazuje, čo preferujete a do akej skupiny ľudí patríte. V dnešnom svete je totižto vytvorených niekoľko skupín ľudí a každý z nich preferuje inú značku. Ak patríte aj vy do skupiny značky Apple a ste jej verný fanúšik, určite vás nemusíme informovať o tom, že sa na trh dostal nový mobilný telefón. Presnejšie, dostali sa sem rovno tri modely a to iPhone 11, iPhone 11 Pro a nakoniec iPhone 11 Pro Max. Každý z týchto mobilov je výnimočný a niečim iný. Dnes sa pozrieme na najdrahší model z tejto skupiny, ktorým je iPhone 11 Pro Max. Tento mobil zamotal hlavy mnohým ľuďom, ktorí netrpezlivo čakajú na spustenie jeho predaja a my vám môžeme len potvrdiť, že sa máte na čo tešiť, ak si ho plánujete objednať. Jeho parametre a vlastnosti sú naozaj jedinečné a zamilujete si ho hneď na prvý pohľad.

Úplne nový dizajn

Aj keď dizajn nie je presne to, podľa čoho by ste si mali vyberať mobil, je dôležitým parametrom. Pri iPhonoch je to ešte dôležitejší parameter ako pri iných mobiloch, pretože práve dizajn bol jednou z vecí, ktorá ich preslávila.

Novinkou v dizajne mobilu je najmä to, že logo jablka sa posunulo do stredu. Tí, ktorí už mobil od značky Apple mali vedia, že logo bolo vždy zasadené mierne vyššie. To sa novými iPhonmi zmenilo.

Okrem toho sa zmenil aj samotný fotoaparát. Pri modeli 11 Pro Max ide o rovno tri fotoaparáty, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane. Pri modeli 11 Pro nájdete stále tri fotoaparáty, ale pri modeli 11 ide len o dvojitý fotoaparát, na ktorý sme aj zvyknutí.

A v akých farebných odtieňoch nové mobily prichádzajú? Samozrejmosťou je čierna, strieborná a zlatá. K nim sa pridala ešte jedna farba a to “midnight green”. Zaujímavosťou je však to, že model iPhone 11 prichádza hneď v ďalších farbených prevedeniach, rovno v šiestich.

Dizajn je matný, čo je taktiež veľmi prekvapivé. Posledné iPhony mali zadnú časť zo skla.

Tri fotoaparáty, ktoré fotia ako jeden

Trojitá fotosústava sa zapáči každému, kto miluje fotenie. iPhone 11 Pro Max sa totižto pýši až tromi fotoaparátmi, ktoré sa skladajú z 13 mm ultraširokého fotoaparátu, 26 mm širokouhlého fotoaparátu a 52 mm teleobjektívu.

A na čo všetko sú tieto fotoaparáty?

  • 13 mm ultra široký fotoaparát vám poskytuje 120 stupňové zorné pole a štyrikrát väčší záber
  • 26 mm širokouhlý fotoaparát vám zas poskytuje optickú stabilizáciu obrazu a 100 % Focus Pixels
  • 51 mm teleobjektív vám nakoniec poskytuje clonu f/2,0 a 2x optický zoom.

Takáto kombinácia vám zaisťuje naozaj skvelý a vysoký výkon, po ktorom túži snáď každý z nás pri fotografovaní.

Ako iste viete, okrem fotenia môžete aj nahrávať video. Pomocou najnovšieho modelu môžete nakrúcať 4K videá s rozšíreným dynamickým obsahom a pri 60 snímkach za sekundu. Zachyťte tak štyrikrát väčšiu scénu!

Videá môžete upravovať aj pomocou nových nástrojov na otočenie alebo orezanie. Nechýbajú ani špeciálne filtre, ktoré boli teraz len pre fotografie.

Skúšali ste už niekedy fotografovať večer? Fotografie sú väčšinou nekvalitné, pretože nemáte dostatok skvela. Nočný režim, ktorý sa však nachádza v najnovších iPhonoch sa automaticky postará o to, aby fotky zo slabo osvetlených reštaurácií alebo snímky západu slnka na pláži vyzerali prirodzene a hlavne pekne.

Zadný fotoaparát vám poskytuje kombináciu troch 12 Mpx fotoaparátov. Predná kamera má taktiež 12 Mpx. Odteraz budú aj selfies vyzerať skvelo!

Silná batéria

To, že iPhony majú skvelé batérie a ich výkon je naozaj skvelý, asi vedia všetci užívatelia týchto mobilov. Model iPhone 11 Pro Max vám však poskytuje výdrž batérie až o päť hodín dlhšiu ako predchádzajúce modely.

V balení taktiež nájdete 18 W adaptér, vďaka čom môžete svoj mobil nabiť veľmi rýchlo.

Najvýkonnejší čip

Každý nový iPhone má aj nový čip, ktorý je o niečo výkonnejší ako ten predchádzajúci. Kým minulý rok prišiel čip A12, tento rok je to čip A13 Bionic s Neural Engine, ktorý je zatiaľ najvýkonnejším čipom, aký Apple kedy urobil. Poskytuje tak rýchly a plynulý chod celého mobilného telefónu.

Uchovávajte si svoje súkromie

Súkromie je pre značku Apple veľmi dôležité. Práve preto poskytla najprv odomykanie telefónu na odtlačok prsta Touch ID. Neskôr bola táto technológia povýšená na odomykanie prostredníctvom snímania tváre Face ID.

Face ID, ktorým je mobilný telefón od spoločnosti Apple vybavený, je najbezpečnejší spôsob overovania používateľa podľa tváre v smartfóne. Neukladá a ani nezdieľa vašu fotku, jednoducho len pomocou vašej tváre otvorí mobil.

Vodeodolnosť

Mobilné telefóny od značky Apple síce nie sú vodotesné a nie sú vhodné napríklad na fotografovanie vo vode, no dokážu vydržať vodu. Ak sa teda stane, že si svoj najnovší iPhone oblejete, jednoducho ho vysušte a bude v poriadku. Jeho vodeodolnosť je podľa certifikátu IP68.

Dve SIM

Tak ako aj minuloročné modely, tak aj tohtoročné majú skvelú funkciu dvoch SIM kariet. Jednu si môžete fyzicky do mobilu dať a druhú si doň môžete dať pomocou služby eSIM. Tá u nás ešte nie je rozšírená, no hneď ako bude, ju budete môcť využiť.

Niečo o značke

Asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal značku Apple. Tá sa vyznačuje najmä kvalitnými výrobkami, ktoré predáva za celkom vysoké ceny. Tieto ceny sú však v porovnaní s kvalitou na dobrej úrovni, vďaka čomu sa nemusíte báť do nich investovať. Všetky výrobky sú krásne, minimalistické a jednoduché, vďaka čomu sa páčia väčšine ľudí. Okrem veľkého jablka v strede nenájdete iné logo či nejaké iné vzory na výrobkoch, čo je omnoho výhodnejšie a lepšie, ako si možno myslíte. Ľahkosť a elegancia, ktorú ukazuje Apple je niečo, čo iné značky nemajú a vďaka čomu sa od nich odlišuje. Aj napriek vysokým cenám si čoraz viac ľudí kupuje práve. mobily,  notebooky, mobily či tablety od Apple. Sú nielen štýlové, ale takisto aj výkonné a kvalitné, čo len podporuje celý predaj a miesto číslo jedna na trhu.