Vedeli ste o tom, že značka Xiaomi vyrába kvalitné inteligentné hodinky? Okrem toho, že tieto modely sú výkonné, poskytujú štýlový dizajn, ktorý sa bude hodiť do každého outfitu.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu veľké množtvo. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

Osobný tréner

Hľadáte svojho osobného trénera, pomocníka pri rôznych aktivitách, ukazovateľa času a vec, ktorá vám pomôže pri veľkom množstve rôznych denných potrieb? Práve ste ho našli! Týmto pomocníkom sú inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit 2 (Stratos), ktoré si zamilujete hneď z viacerých dôvodov. Jeden z nich je najmä ten, že sú za skvelú cenu, a preto si ich môže dovoliť naozaj úplne každý.

Inteligentné hodinky Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) sa na vašom zápästí budú vynímať neustále. Či už si ich vezmete so sebou do práce, školy, posilňovne alebo len tak do mesta, verte, že sa vám budú hodiť. Ide totižto o univerzálneho pomocníka, ktorý vám automaticky meria počet krokov aj srdcový tep. Svoje využitie si hodinky nájdu naozaj v mnohých oblastiach, vďaka čomu vám výrazne zjednodušia život. To však zistíte až vtedy, keď si ich kúpite a pochopíte, ako ste mohli bez nich žiť.

Dostatočne veľký displej

Samozrejmosťou hodiniek je ukazovateľ aktuálneho času, ktorý vidíte prehľadne na guľatom displeji s veľkosťou 1,34 palca. Displej takisto disponuje funkciou nastavenia automatického jasu, aby ste naň vždy dobre videli a v noci vás zbytočne neoslepoval.

Dizajn

Poďme si povedať niečo o dizajne, ktorý si väčšina z nás všimne hneď na prvý pohľad. Smart hodinky Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) sú štýlové, vďaka ich dostatočne veľkému ciferníku, na ktorom uvidíte úplne všetko. Ak ste človekom, ktorý vyznáva klasický štýl hodiniek a máte radi kruhový ciferník, určite by ste mali na tieto hodinky staviť. Okrem času vám však ciferník ukáže aj ďalšie potrebné informácie. Na trhu ich nájdete v čiernom prevedení, ktoré sa hodí naozaj úplne každému a je to stávka na istotu. Sú tak vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy. Dajú sa skombinovať nielen do športového ale takisto aj elegantnejšieho outfitu.

Bluetooth funkcia

Pripojte si svoje hodinky k mobilu prostredníctvom funkcie Bluetooth a majte tak svoje upozornenia z SMS správ, hovorov či sociálnych sietí. Nebudete tak musieť každú chvíľu kontrolovať svoj mobil, aby ste zistili, či ste niečo nepremeškali. Hodinky majú v sebe takisto integrovaný akcelerometer, GPS, barometer či gyroskop. Vďaka týmto funkciám sa hodinky hodia na outdoorové aj indoorové aktivity. Nezľaknú sa ani vody, a preto ich môžete mať pokojne aj pri plávaní v bazéne. Okrem potápania ich nedáte takmer vôbec z ruky.

Vodeodolné

Hodinky sú teda odolné voči vode, no nie sú určené na potápanie. Nemusíte sa však báť nosiť ich počas cvičenia, behania alebo pri plávaní v bazéne.

Integrovaná batéria vás podrží po celý pracovná týždeň. Na jedno nabitie zvládnu hodinky fungovať až po dobu piatich dní. Nemusíte preto myslieť na to, aby ste ich každý večer nabíjali, pretože nehrozí, že by vám ďalší deň pri tréningu mohli vypovedať službu.

Prostredníctvom spojenia Bluetooth hodinky jednoducho prepojíte so svojím smartfónom. Priamo na svojom zápästí tak prehľadne uvidíte všetky upozornenia o hovoroch, správach, upomienkach a podobne. Nemusíte tak mobil každú chvíľu vyťahovať z kabelky alebo z vrecka.  Hodinky Xiaomi Amazfit 2 (Stratos) tak nie sú len štýlovým doplnkom a pomocníkom pri cvičení, ale aj výrobkom, ktorý vám pomôže pri každodenných aktivitách a činnostiach.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke Xiaomi. Značka Xiaomi na našom trhu už dávno nie je nováčikom. Ľudia si zamilovali jej výrobky nielen kvôli pekným dizajnom a takisto výkonným mobilom a iným výrobkom, ktoré ponúka. Kvalitné spracovanie, vysoký výkon a nízka cena je presne to, čo láka ľudí, aby si výrobky značky Xiaomi kúpili. Len málokto však vie, že značka funguje už niekoľko dlhých rokov. Na náš trh sa však dostala len pred pár rokmi. Dôvod bol ten, že čoraz viac slovenských spotrebiteľov túžilo po lacnejších, no takisto výkonných a kvalitných mobiloch. Dnes na trhu tak nájdete úplne všetko, vrátane značky Xiaomi, ktorá vám ponúka všetko, čo potrebujete. Stavte aj vy na mobilné telefóny či dokonca inteligentné náramky a hodinky, ktoré vyzerajú naozaj príťažlivo a lákavo, majú veľké displeje, nízku hmotnosť a skvelú výdrž.