Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili naozaj veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Na trhu ich nájdete v hojnom počte, veľkostiach, farbách a takisto aj prevedeniach.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete. A presne kombináciu tohto všetkého spomenutého vám ponúkajú aj hodinky Suunto 9.

Vhodné na akúkoľvek aktivitu

Ak máte radi dobrodružné športy alebo skúšate svoju vytrvalosť, nie je veľa značiek, ktoré uspokoja vaše potreby sledovania aktivity, ako je Suunto. Robustné, štýlové, viaúčelové a doslova talentové hodinky Súúnto sú vyrobené pre boj proti vonkajším nevhodným podmienkam. Pokojne ich noste na bicyklovanie, túry alebo počas dobrodružných športov. Najnovší prírastok do rodiny značky Suunto je prémiový produkt Suunto 9, ktorý vás posunie na novú úroveň.

Hodinky sú vybavené jednou z hlavných funkcií, vďaka ktorej môžete využiť hodinky naplno. Touto hlavnou funkciou je výdrž batérie, ktorý vydrží naozaj veľmi dlho. Fínska spoločnosť Suunto tvrdí, že hodinky vydržia neuveriteľných 120 hodín sledovania aktivity. To znamená, že pri bežnom používaní vydržia omnoho viac.

Okrem výdrže batérie však máte k dispozícií celý rad funkcií pokrývajúcich všetko. Nechýba sledovanie spánku, bežnej aktivity alebo sledovanie výkonu v 80 jednotlivých športových režimoch vrátane behu, behu na bežeckej trati, jazdy na bicykli, plávanie v bazéne alebo v mori, triatlonu či behu cez prekážky. A to sme ešte len začali.

K dispozícii sú funkcie ako optická srdcová frekvencia, barometrická výška a výška GPS, intervalový tréning, tréningové zaťaženie a čas potrebný na zotavenie. To všetko prešlo náročnými testami pádu, zmrazenia / rozmrazenia, vlhkosti a ponorenia.

Stručne povedané, Suunto 9 sú skonštruované tak, aby s vami mohli bojovať počas každodenným činnostiam a pri takmer každom extrémnom dobrodružstve, ktoré si môžete vybrať.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere hodiniek zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú hodinky najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Ľudia chcú vyzerať dobre za každých okolností. Aj pri nosení hodiniek.

Suunto 9 je bezpochyby známy vďaka svojmu robustnému vzhľadu. Aj napriek tomu sa však hodí úplne každému. Dodáva sa v dvoch farbách: čierna s hladkým, lešteným tmavým kovovým rámom a biela s lešteným hliníkovým rámom. Obaja sa môžu pýšiť elegantným vzhľadom s prémiovým štýlom, vďaka ktorému ich môžete nosiť pravidelne, každý jeden deň.

K dispozícii je veľký displej zafírového krištáľu, ktorý znesie nárazy a odieranie hodiniek. Hoci farebný dotykový displej s rozmermi 320 x 300 nevyplňuje celý tento priestor, je dosť veľký na to, aby dokázal zobraziť až päť štatistických údajov v relácii naraz vo veľkosti, ktorá je ľahko čitateľná, a dostatočne ukazuje čísla a grafy, ako je napríklad postup srdcového rytmu.

Ovládanie

Ovládanie je naozaj jednoduché. Môžete to robiť pomocou dotykového displeja alebo pomocou ovládačov. Dotykový displej je veľmi citlivý a veľmi jednoducho sa používa.

Ak sa obrazovka nepoužíva, automaticky sa stlmí. Ak ho chcete používať, musíte ho znova oživiť ťuknutím po obrazovke. Vybrať si môžete z ôsmich rôznych ciferníkov s rôznymi štatistikami, ako sú čas, počet krokov, východ slnka a západ slnka a výdrž batérie.

Výdrž batérie

Výdrž batérie je naozaj skvelá a vysoká. Existuje niekoľko chytrých spôsobov, ako nový inteligentný batériový systém pomáha vo výdrži bez toho aby sa po čase znižovala.

V režime Performance získate až 25 hodín so zapnutými všetkými funkciami. Patria sem predvolený jas obrazovky, optická srdcová frekvencia alebo HR – hrudný popruh, vibračné výstrahy a upozornenia zapnuté spolu s GPS.

Jednou z vecí, ktorá robí Suunto populárnym v prípade dobrodružných typov, je schopnosť prispôsobiť hodinky veľmi špecifickým potrebám a môžete to urobiť aj pomocou batérie. Je možné vytvoriť si vlastné nastavenia batérie pre každý športový režim. Napríklad, v prípade potreby môžete mať srdcový rytmus zapnutý v režimoch Ultra a Endurance.

Akonáhle sa zapojíte do činnosti, Suunto 9 môže tiež odhadnúť, koľko času batérie vám zostáva v aktuálnom režime, a vyzve vás na prepnutie režimov na predĺženie životnosti. Upozornenia sa zobrazia, keď narazíte na 20 % a potom na 10 %.

Výkon

Suunto 9 je predovšetkým nástroj na zlepšenie výkonnosti. Taktiež vďaka nemu získate kompletnú súpravu tréningových nástrojov spoločnosti Suunto.

Optický snímač srdcovej činnosti poháňa tréning zóny, nepretržité sledovanie srdcovej frekvencie a štatistiku spaľovania kalórií založenú na srdcovej frekvencii. Počas tréningu môžete samozrejme spárovať kompatibilný hrudný pás Bluetooth.

K dispozícii sú tiež niektoré vynikajúce poznatky o regenerácii s časom regenerácie, EPOC (kyslík potrebný na obnovenie normálneho, pokojového stavu metabolickej funkcie tela) a miera vášho Peak Training Effect (PTE), čo je údaj o účinnosti vášho tréningového zaťaženia z jednej akcie.

Navigačné zručnosti spoločnosti Suunto sú tiež na dobrej ceste. V reálnom čase sú k dispozícii navigácia so zaujímavými miestami, plánovanie a vyhľadávanie trás, osobná knižnica trás, ktorú môžete synchronizovať s hodinami a množstvo ďalšie.

Suunto 9 sú jednoducho hodinky, ktoré určite chcete mať aj vy. Jednoducho sa používajú, vyzerajú skvelo a hodia sa každému.