Samsung patrí medzi veľmi obľúbených výrobcov elektroniky. Okrem telefónov sa špecializuje aj na iné výrobky, ako napríklad inteligentné hodinky. Premýšľate, že by ste si jedny zaobstarali? Stavte na tútp značku a vyberte si z jej širokej ponuky.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu veľké množtvo. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

Osobný trénener na vašej ruke

Hodinky, osobný tréner, barometer, hudobný prehrávač, partner vášho smartfónu a množstvo ďalšieho. Zdá sa vám toho veľa na jeden výrobok? Nemusí! Všetko toto vám totižto poskytujú hodinky značky Samsung, ktoré si rozhodne zamilujete už na prvé nosenie. Okrem toho, že vyzerajú naozaj perfektne, si ich zamilujete aj vďaka praktickosti a jednoduchému ovládaniu. Práve smart hodinky Samsung Gear Sport (SM-R600NZBAXEZ) vám poskytujú špičkovú odolnosť, ktorá ide ruka v ruke s technológiou nepretržitého monitorovania vašeho zdravotného stavu a celkovej fyzickej kondície. V prípade potreby a milovania športu sa stanú aj vašim pomocníkom pri pravidelnom tréningu.

Dizajn

Poďme si najprv povedať niečo o dizajne, ktorý si väčšina z nás všimne hneď na prvý pohľad. Smart hodinky Samsung Gear Sport (SM-R600NZBAXEZ) sú štýlové, vďaka ich dostatočne veľkému ciferníku, na ktorom uvidíte úplne všetko. Ak ste človekom, ktorý vyznáva klasický štýl hodiniek a máte radi kruhový ciferník, určite by ste mali na tieto hodinky staviť. Okrem času vám však ciferník ukáže aj ďalšie potrebné informácie. Na trhu ich nájdete v dvoch prevedeniach a to v modrej a v klasickej čiernej. Dokúpiť si však môžete rôzne náramky, ktoré môžete následne striedať podľa nálady. Sú vhodné tak ako pre mužov, aj pre ženy. Dajú sa skombinovať nielen do športového ale takisto aj elegantnejšieho outfitu.

Na prvý pohľad sa smart hodinky Samsung Gear Sport (SM-R600NZBAXEZ) podobajú na staré dobré klasické hodinky. Majú aj podobné rozmery a takisto ukazujú aj čas. Po tom, ako sa však displej hodiniek rozsvieti, ponúknu vám bohatú ponuku rôznych funkcií, medzi ktorými môžete prepínať. Pri hodinkách sa nemusíte báť ničoho, a to ani náročným podmienkam. Sú totižto odolné voči prachu, vode a takisto nadmerným otrasom.

Ovládanie je veľmi jednoduché

Takéto hodinky sa jednoducho na ruke nosia. Žiadne tlačidlá a ani ovládacie prvky. Všetko zvládate jediným pohybom prsta na displeji. Smerom hore zmeníte základne nastavenie, regulujete hlasitosť, kontrolujete stav batérie alebo získavate notifikácie z e-mailov, SMS alebo prichádzajúcich hovoroch. Všetko toto je zaisťovaní Wi-Fi pripojením a Bluetooth technológiou. Nechýba ani NFC technológia.

Prepracovaná technológia hodiniek Samsung Gear Sport (SM-R600NZBAXEZ) vám ponúka spoľahlivý chod, ktorý vám zaisťuje dvojjadrový procesor  GHz a RAM pamäť s kapacitou až 768 MB. Operačný systém Tizen, ktorý používa Samsung pre svoje televízie a smartfóny sa postará o to, aby ste mali komfortné prostredie na prácu s hodinkami. Prekvapením nezostane ani ciferník, ktorý môžete vidieť na AMOLED displeji s uhlopriečkou 1,2 palca a rozlíšením 360 x 360 bodov. Pokročilé užívateľské rozhranie zjednodušuje sledovanie všetkých užitočných informácií behom pohybových aktivít.

Vhodné aj počas bežného dňa

Potenciálne uplatnenie tohto pomocníka je takmer všade. Okrem toho, že vám pomôže pri každodenných úlohách, takisto dokáže sám rozpoznať druh fyzickej aktivity, ktorej sa zrovna venujete, či už ide o chôdzu, beh, jazdu na bicykli, tanec, nejaké športové hry alebo aerobik. Samozrejmosťou je aj precízne monitorovanie tepovej frekvencie v reálnom čase a výber až zo šesťdesiatich tréningových programov s pomocou telefónnej aplikácie.

Výhodnou pomôckou sú tieto hodinky aj pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie. Každú hodinu vás tak hodinky upozornia, že je čas natiahnuť sa alebo sa prejsť. Výhodou je aj odolnosť voči vode, ktorá platí aj na bazény. Okrem toho, že sa môžete s nimi ponoriť až do tlaku piatich atmosfér, môžete využiť aj aplikáciu pre plavecký tréning Speedo On. Tá monitoru napríklad počet preplávaných bazénov, čas na jeden bazén alebo typ tempa. Ak teda radi sledujete rôzne tréningové parametre, dozaista sa vám tieto budú hodiť.

Ak ste počuli o fitness aplikáciách ako napríklad Under Armour Record alebo My Fitness Pal, môžete si byť istí, že ich budete mať aj v týchto hidnkách. Nechýba ani aplikáciu Spotify, ktorú môžete poznať ako jednu z populárnych streamovacích služieb, ktoré využíva veľké množstvo ľudí.

Hodinky Samsung Gear Sport (SM-R600NZBAXEZ) sú jednoducho zaujímavým doplnkom, ktorý má niekoľko unikátnych bonusov, o ktoré by ste nemali byť ukrátení. Určite sa vám bude hodiť napríklad alternatíva dialkového ovládania k powerpointovej prezentácií či služba Samsung Pay.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.