Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky, ktoré vyrábajú značky jedny za druhými, aby sa dokázali preskočiť a ponúknuť spotrebiteľovi to najlepšie, čo môže mať. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili naozaj veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Na trhu ich nájdete v hojnom počte, veľkostiach, farbách a takisto aj prevedeniach od viacerých značiek.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ak nie ste odborníkom v tejto sfére a nikoho okolo seba takého nemáte, jednoducho si všetko naštudujte. Dnes je na internete naozaj všetko, čo potrebujete. Okrem toho, veľmi dobre vám dokážu poradiť aj ľudia, ktorí pracujú v predajni. Sú to odborníci, ktorí vás nesklamú a poradia vždy, keď budete potrebovať. Ako si teda samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Nemusíte sa však báť komplikácií, pretože dnes sú hodinky vytvorené tak, aby dokázali spolupracovať nielen s Androidom, ale takisto aj s iOS zariadeniami, ktoré sú stále viac a viac populárne. Samozrejme, najlepšie urobíte, ak stavíte na hodinky, ktoré sú rovnakej značky, ako váš mobil. Určite každý z vás má nejaké tie očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, ukazovateľ času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto sú všetko činnosti, ktoré sú základnými medzi smart hodinkami. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť. Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

Funkcie

Hodinky, ktoré ponúkajú okrem času aj iné funkcie? Presne to sú inteligentné hodinky Huawei Watch GT Sport, ktoré na prvý pohľad pôsobia elegantným dojmom klasických hodiniek, no hneď ako zistíte ich ďalšie vlastnosti, pochopíte, že je to úplne inak. Sú vysoko odolné, nadchnú každého, či už aktívneho alebo pasívneho užívateľa, a ponúknu vám extrémnu presnosť. Pri ich používaní sa nikdy nestratíte, pretože vám poskytujú GPS. Táto funkcia je veľmi presná vďaka polohovacím službám GLONASS a GALILEO, ktoré vám polohu zafixujú ešte rýchlejšie a presnejšie. Nechýba ani snímač srdcového tepu a dvojtýždenná výdrž batérie. A to nie je ani zďaleka všetko.

Zaujímavý dizajn

Poďme si najprv povedať niečo o dizajne, ktorý si väčšina z nás všimne hneď na prvý pohľad. Smart hodinky Huawei Watch GT Sport sú štýlové, vďaka ich dostatočne veľkému ciferníku, ktorý má 1,39 palca a na ktorom uvidíte úplne všetko. AMOLED displej vám poskytne detailné rozlíšenie 454 x 454 pixelov.  Ak ste človekom, ktorý vyznáva klasický štýl hodiniek a máte radi kruhový ciferník, určite by ste mali na tieto hodinky staviť. Okrem času vám však ciferník ukáže aj ďalšie potrebné informácie. Na trhu ich nájdete v klasickom čiernom prevedení, ktoré sa hodí snáď do každej situácie a pre obe pohlavia. Sú tak vhodné ako pre mužov, aj pre ženy. Dajú sa skombinovať nielen do športového ale takisto aj elegantnejšieho outfitu.

Veľké množstvo výhod a funkcií

Smart hodinky majú naozaj veľké množstvo výhod a jednou je aj tá, že sa vďaka Bluetooth technológií môžete pripojiť k mobilnému telefónu. Všetky notifikácie sa vám tak budú objavovať na zápästí a mobil môže pokojne ostať v taške. Kompatibilita hodiniek je zaistená so smartfónmi Android aj iOS.

Hodinky vám poskytujú naozaj veľké množstvo rôznych funkcií a okrem toho, že vám pomôžu pri cvičení sledovať všetky dôležité podrobnosti, môžu vám pomôcť vylepšiť kvalitu vášho spánku. Senzor TrueSleep 2.0 ponúka funkciu, ktorá monitoruje váš spánok. Rozpozná bežné poruchy spánku a poskytne viac ako 200 spôsobov ich riešenia.
Snímač TruSeen 3.0 totižto slúži k sledovaniu životných funkcií a tým pádom zaisťuje aj presnejšie meranie tepu. Všetko je to aj vďaka zásluhe inovatívnych senzorov s pokročilými algoritmami.

Keď sme už načali to cvičenie, prečo o ňom niečo viac nepovedať? Jedným z cieľov týchto hodiniek je to, aby ste boli vždy fit. A práve preto máte k dispozícií niekoľko základných a takisto aj pokročilých funkcií na tréning a asistenciu v reálnom čase. Získate tak hneď spätnú väzbu. Hodinky sú takisto odolné voči vode, a preto s nimi môžete aj plávať. Sú pripravené na každú outdoorovú aktivitu, a preto ich môžete vziať aj do prírody. O hodinky sa nikdy nebudete musieť báť, pretože sú pripravené aj na vyššiu záťaž.

Ako sme už vyššie spomenuli, hodinky sú veľmi odolné a to najmä vďaka skosenému keramickému dizajnu, prvotriednemu oceľovému puzdru a DLC poťahu. Pri tomto všetkom však ostávajú veľmi tenké, ich šírka je len 10,6 mm, a ľahké.

Nesmieme zabudnúť na dôležitú informáciu, ktorou bola tá, že hodinky vydržia až dva týždne bez nabitia. Ako je to možné? Sú totižto vybavené dvojitým čipom. Vďaka nemu dokážu vydržať tak dlhú dobu.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke Huawei. Značka Huawei je u nás veľmi populárna a známa. Stavia na ňu najmä tí ľudia, ktorí hľadajú kvalitný mobil či dokonca múdry tablet za nižšiu cenu. Mnohé značky totižto predávajú tieto výrobky takisto, no ich ceny sa šplhajú do tisícov. Ak aj vy chcete ušetriť za mobil či tablet, no požadujete kvalitu, určite stavte na výrobky od spoločnosti Huawei, ktorá vám ponúka nielen kvalitu, ale takisto aj nízku cenu a servis. Mobilné telefóny sú ich špecialitou, vďaka čomu sú na trhu veľmi obľúbené a mnohí zákazníci na nich radi stavia. Väčšina výrobkov od tejto značky vám ponúka veľký displej, silný výkon a plynulý chod, čo vám pomôže zvládať prácu omnoho lepšie, jednoduchšie a rýchlejšie. A to je presne to, čo určite hľadáte.