Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili naozaj veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Na trhu ich nájdete v hojnom počte, veľkostiach, farbách a takisto aj prevedeniach.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete. A presne kombináciu tohto všetkého spomenutého vám ponúkajú aj hodinky Garmin Vivoactive 3.

Malé, no výkonné

Hodinky Garmin Vivoactive 3 poskytujú naozaj obrovké množstvo rôznych funkcií, ktoré si zamilujete. Od snímača srdcovej frekvencie, sledovania pomocou GPS a vstavané aplikácie určené na udržiavanie prehľadov o rôznych športových aktivitách. Garmin je jednoducho jednotkou na trhu.

Aj keď sa hodinky Vivoactive 3 môžu vyzerať, že sa zameriavajú len na fitnes, nie je to tak. Tento všestranný nositeľný pomocník má tiež veľa ďalších funkcií, ktoré je potrebné spomenúť. Nechýbajú inteligentné oznámenia, možnosť platenia s názvom Garmin Pay, ako aj sledovanie stresu v spánku a v reálnom čase. A jeho dizajn? Ten odráža nielen športový, ale inteligentný dizajn, pretože vyzerá skôr ako hodinky než nejaký objemný fitness sledovač.

Nie je žiadnym prekvapením, že modelu Vivoactive 3 sa darí dobre. Koniec koncov, značka Garmin je rovnako synonymom špičkových športových zariadení ako v súčasnosti so systémami GPS. Porozprávajte sa s ktorýmkoľvek, bežcom alebo triatlonistom, a s veľkou pravdepodobnosťou budú hovoriť o jednom z modelov hodiniek od značky Garmin.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere hodiniek zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú hodinky najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Ľudia chcú vyzerať dobre za každých okolností. Aj pri nosení hodiniek.

Garmin Vivoactive 3 s hmotnosťou 43 g je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a vyzerá naozaj ako bežné hodinky. Kým mnohé fitness trackery sú veľmi športového dizajnu a nehodia sa do elegantného outfitu, pri tomto modele je to úplne inak. Užívajte si skvelé možnosti pomocou týchto hodiniek aj vy!

S hĺbkou 11,7 mm sedí Garmin Vivoactive 3 v jednej rovine s vašou rukou. V kombinácií so super flexibilným silikónovým remienkom umožňuje veľmi pohodlné nosenie. Pokojne s hodinkami môžete aj spať. Nikdy vám nebudú zavadzať.

Silikónový ramienok je flexibilný a na pokožke príjemný. Vhodný je ako na plávanie, tak aj na klasické cvičenie, kedy sa potíte. Ak sa vám však remienok nepáči, jednoducho ho môžete nahradiť akýmkoľvek iným od značky Garmin.

Obrazovka Garmin Vivoactive 3 má 1,2 palca. Displej s rozmermi 240 x 240 pixelov vám určite stačiť. Je to totižto veľkosť, ktorá vyhovuje veľkému množstvu veľkých aj malých zápästí. Displej je však dostatočne veľký a uvidíte na ňom úplne všetko.

Rovnako ako mnoho iných hodiniek Garmin, aj model Vivoactive 3 má farebnú transflexnú obrazovku. Na začiatok sa vám môže displej zdať tmavý, najmä v porovnaní s OLED displejom, no nakoniec si zvyknete. Takýto displej bol vytvorený najmä na to, aby sa uľahčilo čítanie, dokonca aj na priamom slnečnom svetle. Pomocou tohto displeja taktiež ušetríte veľké množstvo energie.

Displej je stále zapnutý, no v čase, keď naň nepozeráte, je stlmený. Podsvietenie sa rozsvieti, keď otočíte zápästím. Je to užitočné na rýchlu kontrolu času.

Ovládanie

Ovládanie je naozaj jednoduché. Na rozdiel od mnohých podobných zariadení sa na hodinkách nachádza iba jedno tlačidlo. Je na bočnej strane obrazovky. Toto tlačidlo je veľmi dôležité, pretože okrem iného umožňuje prístup k športovému menu a funguje aj ako tlačidlo späť.

Na spodnej strane zariadenia Vivoactive 3 sa nachádza nabíjací port so štyrmi kolíkmi. Tie sú však tak malé, že sa nedajú cítiť. Kolíky slúžia aj ako optický snímač srdcovej frekvencie.

Garmin Vivoactive 3 je vodotesný do 50 metrov, čo je ideálne, ak ste plavec a uľahčuje sprchovanie a umývanie bez obáv z jeho neustáleho zapínania a vypínania.

Ak k tomu pridáte aj skutočnosť, že obrazovka je Corning Gorilla Glass 3 a puzdro je vyrobené zo spevneného polyméru a na zápästí máte jedno odolné zariadenie, ktoré vydrží najnáročnejšie cvičenia, všetko je naozaj jednoduchšie.

Sledovanie aktivity

Aj keď majú hodinky Garmin Vivoactive 3 obrovské množstvo funkcií, ich hlavnou je sledovanie aktivity a športovania. Veľkou výhodou tohto modelu je rad cvičení, z ktorých si môžete vybrať. Je ich naozaj obrovské množstvo. Keď prvýkrát stlačíte tlačidlo na bočnej strane zariadenia, zobrazí sa výzva na nastavenie obľúbených položiek, aby boli v budúcnosti ľahko dostupné.

Ak sa v ponuke Garminu nenachádza vaša aktivita, môžete si ju vytvoriť. Sami si teda všetko nastavíte.

Množstvo zozbieraných údajov závisí od toho, ktoré činnosti si vyberiete, napríklad pre niečo ako bicyklovanie na bicykli vnútri, môžete vidieť základné informácie v aplikácii, ako napríklad čas strávený, spálené kalórie a údaje o srdcovej frekvencii. Zhromaždené údaje sú však rozsiahle.

Ďalšou významnou aktualizáciou z Vivoactive HR je sledovanie stresu, ktoré meria Vivoactive 3 pomocou odčítania variability srdcovej frekvencie (HRV) po celý deň.

Inteligentná srdcová frekvencia Garmin tiež znamená, že sledovanie spánku je presnejšie, pretože fázy spánku nie sú určené iba pohybom, ale aj srdcovou frekvenciou.

Batéria

Značka Garmin tvrdí, že hodinky vydržia, pri bežnom používaní, až týždeň. Vďaka tomu nemusíte hodinky každý deň nabíjať a môžete im poskytnúť možnosť sledovať váš spánok. Budete mať tak o vašom zdraví omnoho viac informácií.

Ak však plánujete používať GPS funkciu pravidelne, pripravte sa na omnoho kratší čas používania.