Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky, ktoré vyrábajú značky jedny za druhými, aby sa dokázali preskočiť a ponúknuť spotrebiteľovi to najlepšie, čo môže mať. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili naozaj veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Na trhu ich nájdete v hojnom počte, veľkostiach, farbách a takisto aj prevedeniach od viacerých značiek.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ak nie ste odborníkom v tejto sfére a nikoho okolo seba takého nemáte, jednoducho si všetko naštudujte. Dnes je na internete naozaj všetko, čo potrebujete. Okrem toho, veľmi dobre vám dokážu poradiť aj ľudia, ktorí pracujú v predajni. Sú to odborníci, ktorí vás nesklamú a poradia vždy, keď budete potrebovať. Ako si teda samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Nemusíte sa však báť komplikácií, pretože dnes sú hodinky vytvorené tak, aby dokázali spolupracovať nielen s Androidom, ale takisto aj s iOS zariadeniami, ktoré sú stále viac a viac populárne. Samozrejme, najlepšie urobíte, ak stavíte na hodinky, ktoré sú rovnakej značky, ako váš mobil. Určite každý z vás má nejaké tie očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, ukazovateľ času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto sú všetko činnosti, ktoré sú základnými medzi smart hodinkami. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť. Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

Už dávno prestal platiť fakt, ktorý tvrdil, že hodiny sú len na to, aby ukazovali čas. Dnes sú totižto pomocníkom, ktorý zvládne udržať krok a sú veľmi atraktívnym kúskom, ktorý na ruke vyzerá dobre. Spoločnosť Fitbit totižto vyrába niekoľko modelov svojich hodiniek, ktoré si môžete zakúpiť aj vy. Jedným z najnovších a najprepracovanejších sú je model Versa Lite, ktorý vás zaujme nielen svojím štýlovým dizajnom, ale takisto aj vyspelými funkciami, veľkým displejom a veľmi jednoduchým dotykovým ovládaním, ktoré vám pomôže mať dokonalý prehľad o každom vašom kroku. Zariadenie meria počet denných krokov, vzialenosť a takisto aj spálené kalórie. To však nie je úplne všetko, čo vám toto zariadenie ponúka.

Vhodné na úplne všetko

Hodinky Fitbit Versa Lite vás sledujú vo dne v noci. Behom vášho spánku merajú kvalitu a dĺžku spánku, ráno vám prinášajú analýzu s tipmi na zlepšenie. Okrem toho má aj integrovaný merač srdcového tepu, ktoré je pre športovcov dôležitý k aktívnemu spaľovaniu tukov a tvorbe svalovej hmoty. Môžete si sami vybrať konkrétne cvičenie alebo sa začať rovno hýbať s tým, že hodinky samy rozpoznajú vašu aktivitu a začnú ju zaznamenávať. Potom stačí spustiť len aplikáciu Fitbit na svojom telefóne alebo na tablete a nasynchronizujte namerané dáta. Vaše hodinky naviac môžu každý deň vyzerať úplne inak a to vďaka výberu z viac ako tisícov ciferníkov. K dispozícií tak máte klasické, moderné, ale aj personalizované, kedy môžete ako pozadie využiť vašu obľúbenú fotografiu.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie hodiniek je mimoriadne intuitívne a jednoduché. Všetko je predovšetkým najmä vďaka systému a tomu, že si vystačíte s jediným ovládacím tlačidlom na tele smartwatch. S vodotesnosťou do 50 metrov môžete s hodinkami pokojne aj plávať, sprchovať sa, ísť na pláž či vykonávať iné aktivity pri vode.

Inteligentné hodinky Fitbit Versa Lite dokážu nepretržite sledovať srdcový tep Pure Pulse, vďaka čomu budete môcť presnejšie sledovať spálené kalórie a optimalizovať si tak nasadenie pri tréningu. V aplikácií Fitbit si tak detailne môžete študovať všetky štatistiky tepu a úroveň kardiovaskulárnej kondície.

Dlhá výdrž

Vďaka perfektnej batérií, ktorá dokáže vydržať až štyri dni, nemusíte hodinky nabíjať štyri dni vkuse. Otravné nabíjanie každý deň je tak pri konci. Nemusí vás nič obmedzovať.

Hodinky Fitbit Versa Lite vám budú pomáhať vo dne aj v noci. Poskytnú vám totižto cenné údaje o kvalite spánku, pretože sledujú všetky dôležité informácie. Aby ste si vybudovali pevnejší režim, môžete si nastaviť aj pripomenutia, aby ste išli spať. Ženy ocenia aj to, že si môžu v aplikácií zapísať aj menštruačný cyklus.

15 režimov cvičenia

V ponuke majú hodinky aj 15 režimov cvičenia. K dispozícií je takisto aj technológia Smart Track, ktorá sama rozpozná a zaznamená vaše cvičenie, aby ste sa nemuseli o nič starať. Inteligentné hodinky sú vytvorené najmä pomocou aplikácií, preto si môžete stiahnuť stovky rôznych aplikácií zameraných na fitness, financie, športy a ďalšie oblasti.

Inteligentné hodinky značky Fitbit ponúkajú naozaj zaujímavé funkcie, ktoré si zamilujete zo všetkých najviac. Odvážne farby, štýlový dizajn a jednoduché a praktické ovládanie sú tým, čo potrebujete.

O značke

Na záver si povedzme ešte niečo o značke Fitbit. Značka Fitbit patrí medzi výrobcov fitness náramkov a smart hodiniek, ktorí sú tí najlepší z najlepších. Na trhu prezentujú niekoľko druhov svojich výrobkov, ktoré sú kvalitné a bez chyby sa dokážu vyrovnať aj inteligentným hodinkám, ktoré by ste si inak mohli zakúpiť namiesto náramku. Spoločnosť Fitbit nie je na trhu príliš dlho, a preto sa na Slovensko dostala len nedávno. Jej výrobky však ohromili mnohých a vďaka tomu sa tu aj usadila a milujú ju tisícky zákazníkov, ktorí by na inú značku ani nestavili. Kvalitné výrobky, ako napríklad náramky, osobné váhy či smart hodinky vám tak dokonalo pomôžu pri každej jednej aktivite, ktorú chcete urobiť a uľahčia vám každý jeden deň bez toho, aby ste si museli zakupovať nejaký drahý výrobok. Fitbit výrobky nájdete vo viacerých veľkostiach, farbách a prevedeniach, vďaka čomu si môžete byť istí, že vždy, keď budete potrebovať, si môžete vybrať taký, aký chcete len vy. A tá najväčšia výhoda? Ich ceny sú naozaj veľmi príjemné!