Rozmýšľate nad kúpou nových inteligentných hodiniek? V tom prípade by ste sa mali pozrieť po značke Fitbit, ktorá je veľmi obľúbeným výrobcom týchto výrobkov. Okrem skvelého výkonu vám totižto ponúka aj veľmi pekný dizajn.

Smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu veľké množtvo. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

Vhodné na úplne všetko

Hodinky Fitbit Versa Lite vás sledujú vo dne v noci. Behom vášho spánku merajú kvalitu a dĺžku spánku, ráno vám prinášajú analýzu s tipmi na zlepšenie. Okrem toho má aj integrovaný merač srdcového tepu, ktoré je pre športovcov dôležitý k aktívnemu spaľovaniu tukov a tvorbe svalovej hmoty. Môžete si sami vybrať konkrétne cvičenie alebo sa začať rovno hýbať s tým, že hodinky samy rozpoznajú vašu aktivitu a začnú ju zaznamenávať. Potom stačí spustiť len aplikáciu Fitbit na svojom telefóne alebo na tablete a nasynchronizujte namerané dáta. Vaše hodinky naviac môžu každý deň vyzerať úplne inak a to vďaka výberu z viac ako tisícov ciferníkov. K dispozícií tak máte klasické, moderné, ale aj personalizované, kedy môžete ako pozadie využiť vašu obľúbenú fotografiu.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie hodiniek je mimoriadne intuitívne a jednoduché. Všetko je predovšetkým najmä vďaka systému a tomu, že si vystačíte s jediným ovládacím tlačidlom na tele smartwatch. S vodotesnosťou do 50 metrov môžete s hodinkami pokojne aj plávať, sprchovať sa, ísť na pláž či vykonávať iné aktivity pri vode.

Inteligentné hodinky Fitbit Versa Lite dokážu nepretržite sledovať srdcový tep Pure Pulse, vďaka čomu budete môcť presnejšie sledovať spálené kalórie a optimalizovať si tak nasadenie pri tréningu. V aplikácií Fitbit si tak detailne môžete študovať všetky štatistiky tepu a úroveň kardiovaskulárnej kondície.

Dlhá výdrž

Vďaka perfektnej batérií, ktorá dokáže vydržať až štyri dni, nemusíte hodinky nabíjať štyri dni vkuse. Otravné nabíjanie každý deň je tak pri konci. Nemusí vás nič obmedzovať.

Hodinky Fitbit Versa Lite vám budú pomáhať vo dne aj v noci. Poskytnú vám totižto cenné údaje o kvalite spánku, pretože sledujú všetky dôležité informácie. Aby ste si vybudovali pevnejší režim, môžete si nastaviť aj pripomenutia, aby ste išli spať. Ženy ocenia aj to, že si môžu v aplikácií zapísať aj menštruačný cyklus.

15 režimov cvičenia

V ponuke majú hodinky aj 15 režimov cvičenia. K dispozícií je takisto aj technológia Smart Track, ktorá sama rozpozná a zaznamená vaše cvičenie, aby ste sa nemuseli o nič starať. Inteligentné hodinky sú vytvorené najmä pomocou aplikácií, preto si môžete stiahnuť stovky rôznych aplikácií zameraných na fitness, financie, športy a ďalšie oblasti.

Inteligentné hodinky značky Fitbit ponúkajú naozaj zaujímavé funkcie, ktoré si zamilujete zo všetkých najviac. Odvážne farby, štýlový dizajn a jednoduché a praktické ovládanie sú tým, čo potrebujete.