Medzi veľmi obľúbené sporáky na trhu sa dnes radia indukčné modely. Okrem toho, že majú skvelé funkcie, sú bezpečné a vhodné do každej rodiny. Ponuka s týmito typmi nie je tak široká, a preto bude nákup omnoho jednoduchší.

Ponuka sporákov je dnes široká. Na trhu sa stretnete s mnohými typmi a prevedeniami, ktoré sa od seba odlišujú spracovaním, cenou, značkou, výkonom či funkciami. Každý kúsok ponúka niečo iné, vďaka čomu si na svoje príde úplne každý.

V prípade, že vás čaká nákup sporáku, máme pre vás tip na jeden model od značky AEG, ktorý si zamilujte. 

Rýchly náhľad

Premýšľali ste niekedy nad tým, že by ste si kúpili kvalitný indukčný sporák? V tom prípade by ste mali vedieť o AEG Mastery CIB6441ABM, ktorý sa radí k tým najlepším. Má skvelú kombináciu indukčnej platne a elektrickej rúry. Dokážete si pomocou neho pripraviť úplne všetky pokrmy.

Sporák značky AEG však nie je len výkonný. Je taktiež štýlový. Má príjemné, kompaktné rozmery, moderný dizajn a vysoký výkon. Nechýbajú ani štyri indukčné zóny v rôznych veľkostiach pre každý typ hrnca či panvice.

Zaujal vás model AEG Mastery CIB6441ABM? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Väčšina sporákov vyzerá na prvý pohľad podobne. Biele prevedenie doplnené o čierne alebo kovové detaily je klasické a neurazí, no ničím nenadchne. Ak túžite po štýlovom kúsku, budete musieť hľadať dlhšie. Ako je na tom po dizajnovej stránke sporák AEG Mastery CIB6441ABM?

Sporák značky AEG vyzerá hneď na prvý pohľad veľmi moderne. Odetý je do nerezového prevedenia, ktoré pritiahne pozornosť a skvelo sadne do každého zariadenia. Je jedno, či máte kuchyňu minimalistickú alebo rustikálnu.

Vrchný panel obsahuje ovládacie tlačidlá a displej. Tlačidlá sú určené pre rúru. Jednoducho si nimi vyberiete teplotu aj program. V prípade, že chcete zapnúť sporák, stačí si vybrať z ponuky, ktorú nájdete na samotnej indukčnej doske.

Časť rúry má úzke rámy a veľké sklo, cez ktoré je dovnútra veľmi dobre vidieť. Pokojne tak pokrm počas pečenia sledujte. Vyhnite sa pripáleniu alebo nedostatočnému prepečeniu.

Nižšie na sporáku nájdete zásuvku na plechy. Tá je dostatočne veľká a vložíte do nej všetko, čo potrebujete.

V rámci dizajnu je dôležité spomenúť aj samotné rozmery. Pomocou nich budete vedieť, či sa vám rúra do kuchyne zmestí alebo by ste mali zvoliť iný model.

Rozmery AEG Mastery CIB6441ABM sú takéto: 

 • šírka: 59,6 cm
 • výška: 85 cm
 • hĺbka: 60 cm
 • hmotnosť: 53 kg

Výkon 

Výkon sporáku je najdôležitejším parametrom, na ktorý by ste sa mali pri kúpe zamerať. Čím vyšší výkon má, tým lepšie výsledky z varenia či prípravy jedla dostanete. Spolu s vysokým výkonom však čakajte aj vyššie výdavky.

Rúra AEG Mastery CIB6441ABM patrí k vysoko výkonným typom, ktoré sa starajú ako o váš rozpočet, tak aj o váš čas. Po zapnutí indukčnej dosky môžete variť takmer okamžite. Rovnako je to aj s rúrou. Do pár minút od zapnutia je nahriata.

V rámci výkonu je potrebné spomenúť aj samotnú energetickú triedu. Vysoký výkon sa totižto často odráža na vysokých účtoch. Pri rúre AEG Mastery CIB6441ABM sa však nemusíte báť. Spadá do triedy A, vďaka ktorej si pri platení účtov nebudete musieť siahnuť hlboko do vrecka.

Varné zóny 

Základom každého sporáku sú varné zóny. Vďaka nim na ňom môžete pohodlne pripravovať každý jeden pokrm. Vo väčšine prípadov majú sporáky rôzne veľké varné plochy.

Rúra disponuje štyrmi indukčnými varnými zónami v rôznych veľkostiach. Jednoducho na nich uvaríte niečo vo veľkom hrnci aj v menšej panvici. Ako iste viete, indukčné varné zóny sú trochu iné ako tie plynové alebo elektrické. Budete si k nim musieť dokúpiť špeciálne príslušenstvo.

Výhodou tohto typu platní je však to, že sú bezpečné. Nikdy sa na nich nepopálite. Vhodné sú taktiež do domácností s deťmi.

Varné ony sú delené takto:

 • Ľavá predná varná zóna: Indukčná, 2300W/3600W/210mm
 • Ľavá zadná varná zóna: Indukčná, 1400W/2500W/140mm
 • Pravá predná varná zóna: Indukčná, 1800W/2800W/180mm
 • Pravá zadná varná zóna: Indukčná, 1800W/2800W/180mm

Rúra 

Väčšina sporákov poskytuje taktiež rúry. Tie sú dôležitou časťou, vďaka ktorej môžete okrem varenia taktiež piecť. Rúry bývajú spravidla menšie, no dokážu upiecť aj väčší objem pokrmov.

Rúra vám poskytuje vnútorný objem neuveriteľných 73 litrov. To znamená, že v nej môžete piecť aj tri plechy naraz. Pripravte obed alebo večeru celej rodine, nehľadiac na počet členov.

Rúra má taktiež desiatky rôznych funkcií, ktoré si spomenieme nižšie. Môžete si byť však istí, že ak sa pre ňu rozhodnete, spravíte naozaj dobre.

Funkcie 

Každý sporák má nejaké funkcie. Drahšie a kvalitnejšie modely ich majú viac, lacnejšie zas menej. Výber je čisto na vás. Čím viac funkcií však spotrebič má, tým vyšší komfort vám poskytuje.

Rúra vám poskytuje horný aj spodný ohrev. Nechýba jej dokonca ventilátor, pomocou ktorého viete zohrievať teplovzdušne. To znamená, že všetky pokrmy budú upečené rovnomerne bez toho, aby boli zvrchu spálené a vnútri nedokončené.

Vo výbave spotrebiča nájdete unikátny plech AirFry, ktorý je vhodný na výrobu chrumkavých pochúťok bez nutnosti používania oleja. Dosiahnete tak dokonalú chuť a textúru vyprážaných pokrmov bez toho, aby ste vôbec niečo vyprážali.

Samozrejmosťou je chladiaci ventilátor, ktorý ochladzuje elektronické komponenty a chráni ich pred poškodením. Zaručenú tak máte dlhú životnosť.

Jednoduché čistenie dosiahnete vďaka posmaltovaniu. Rúru po vychladnutí stačí zotrieť len mokrou handričkou.

Rúra obsahuje teleskopické výsuvy, ktoré vám zaisťujú bezpečný prístup k pripravovaným pokrmom. Je úplne jedno, aké jedlo pripravujete. Vyhnite sa popáleninám alebo nepríjemným pádom plechov.

K ďalším funkciám rúry sa radia:

 • Gril + horný ohrev + ventilátor
 • Kruhové teleso + spodný ohrev + ventilátor
 • Kruhové teleso + ventilátor
 • Horný + spodný ohrev
 • Fan + top (w/o Lamp)
 • Gril + horný ohrev
 • Ventilátor + spodný ohrev

Ovládanie 

Ovládanie sporákov by malo byť jednoduché. Prípravu jedla by vám nemali komplikovať. Výhodou je, že väčšina modelov má klasické, mechanické ovládanie prostredníctvom tlačidiel. Ako je na tom AEG Mastery CIB6441ABM?

Ovládanie sporáku značky AEG je veľmi jednoduché. Všetko si vyberáte na samotnej doske, kde sa nachádza dotykový ovládací panel. Ten je umiestnený v prednej časti a reaguje rýchlo a presne. Dotykom si nastavíte nielen teplotu, ale aj všetky funkcie ako časovač či extra výkon Power Boost.

Rúru ovládate klasicky, prostredníctvom tlačidiel nachádzajúcich sa na vrchnej prednej časti.

Príslušenstvo

Každý sporák ponúka iné príslušenstvo. Model značky Mora ho má v porovnaní s inými sporákmi viac. Radí sa k nemu:

 • 1 bežný rošt
 • 1 AirFry tray
 • 1 smaltovaný plech na pečenie koláčov
 • 1 čierny smaltovaný plech na zachytávanie mastnoty

O značke

Spoločnosť AEG bola založená v roku 1883 mužom menom Emil Rathenau. Zo začiatku sa volala Deutsche Edison-Gesellschaft für angewandte Elektricität, neskôr sa jej meno zmenilo na krátku skratku AEG. Značka AEG poskytuje kvalitné spotrebiče do domácnosti. V jej portfóliu nájdete umývačky riadu, rúry či mikrovlnky. Vybavte si svoj domov tými najlepšími výrobkami aj vy.