Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Na trhu ich nájdete v hojnom počte, veľkostiach, farbách a takisto aj prevedeniach.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete. A presne kombináciu tohto všetkého spomenutého vám ponúkajú aj hodinky Huawei Watch GT 2.

Originálne hodinky, ktoré vynikajú

Hodinky Huawei Watch GT 2 prišli na trh po ich predchodcovi, modeli GT. Tie vynikali predovšetkým vďaka atrkatívnemu dizajnu a dlhotrvajúcej batérií. Tentokrát sa značka vrátila s ďalším silným výrobkom, modelom GT 2.

Model Huawei Watch GT 2 ponúka obrovské zlepšenie od prvej generácie. Do svojej druhej generácie vložila veľa úsilia a noviniek, ktoré ju posunuli ďalej. Prepracovaný zážitok je presne to, čo vám značka s týmito hodinkami ponúka.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere hodiniek zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú hodinky najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Ľudia chcú vyzerať dobre za každých okolností. Aj pri nosení hodiniek.

Huawei Watch GT 2 sú ľahké a pri hrúbke 10,7 mm nie sú príliš robustné na zápästí. VHodné sú tak ako pre mužov, tak aj pre ženy. Ponúkajú kvalitný AMOLED displej s veľkosťou 1,39 palca a s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Obraz je tak ostrý a jasný. Dobre na ňom vidíte všetko aj vtedy, keď ste vonku na jasnom svetle.

Hodinky vážia len 41 gramov bez čierneho silikónovéh ramienka sú ľahšie ako predchádzajúci model. Značka Huawei prišla s dvomi rôznymi veľkosťami. 42 mm a 46 mm veľký displej. Menšie môžu byť vhodné pre ženy, väčšie zas pre mužov.

Oba modely však majú 3D sklenenú obrazovku, ktorá vytvára bezrámový dizajn so zakrivenými okrajmi. Tie sa následne spájajú do krytu. tento atraktívny dizajn je veľmi podobný predchádzajúcej generácie. Je však štýlovejší a modernejší.

Hodinky majú aj hodnotenie 5ATM, čo znamená, že môžu ísť až do hĺbky 50 metrov pod vodou na 30 minút.

Jednoduché ovládanie

Na pravej strane hodiniek sú dve tlačidlá. Jednou z nich je výber vstavaných aplikácií, zatiaľ čo druhá je určená na sledovanie zdravotného stavu a na začatie cvičenia. Prejdením prstom nadol z domovskej obrazovky sa zobrazia rýchle nastavenia, ako napríklad nerušiť, nájsť môj telefón a budíky, pričom prejdením prstom nahor sa zobrazia vaše posledné upozornenia.

Na pravej strane je monofónny reproduktor, ktorý je pri hovore a počúvaní hudby dosť hlasný. Na ľavom okraji je tiež mikrofón, ktorý funguje dobre aj v preplnenom priestore.

A nakoniec, Huawei Watch GT 2 má veľa senzorov na detekciu a sledovanie, ako je gyroskop, akcelerometer, optická srdcová frekvencia, okolité svetlo a tlak vzduchu – jedná sa však väčšinou o štandardné veci na intelingentných hodinkách.

Jadro

Hodinky GT 2 sú poháňané čipovou sadou Kirin A1 od Huawei, ktorá obsahuje inteligentnú technológiu úspory energie. Má 2 GB pamäte RAM a 4 GB úložného priestoru, z čoho je 2,2 GB využiteľného priestoru – dosť na uloženie približne 500 skladieb.

Pokiaľ ide o možnosti pripojenia, Huawei Watch GT 2 ponúka Bluetooth 5.1 aj vstavanú GPS. Bohužiaľ neexistuje podpora NFC, takže pomocou hodiniek nemôžete uskutočňovať platby.

Keďže platforma spoločnosti Huawei nemá obchod s aplikáciami, aplikácie tretích strán nie sú podporované. Samotné hodinky však poskytujú naozaj veľké množstvo zaujímavých funkcií.

Huawei Watch GT 2 podporuje smartfóny s operačným systémom Android 4.4 alebo vyšším a iOS 9.0 alebo novším.

Fitness a cvičenie

Pokiaľ ide o sledovanie fitness, existuje veľa možností. Cez Huawei Watch GT 2 je možné sledovať rôzne tréningy, ako je beh (vnútorný a vonkajší), chôdza, eliptické cvičenie, veslovanie (vnútorné a vonkajšie), jazda na bicykli (vnútorná a vonkajšia), plávanie (bazén a otvorená voda), horolezectvo, turistika, triatlon a aerobik.

K dispozícii je tiež osobný inteligentný športový tréner, ktorý vás prevedie každým cvičením, aby bol lepší a bezpečnejší. Digitálny asistent s vami bude komunikovať prostredníctvom hlasových pokynov a povie vám, kedy spomaliť a znova nabrať tempo.

Po dokončení cvičenia prichádza vždy zhrnutie údajov, ako sú kalórie, spálený tuk a prejdená vzdialenosť.

Huawei Watch GT 2 sleduje aj bežné každodenné činnosti, ako sú spálené kalórie, prejdené kroky a podliažia, ako aj oznámenie o tom, aby ste sa postavili a srdcová frekvencia.

Sleduje spánok

Huawei Watch GT 2 má tiež funkciu TruSleep 2.0, ktorá monitoruje váš spánok, vrátane toho, ako dlho trávite ľahkým spánkom, hlbokým spánkom a REM (rýchly pohyb očí), ako aj sledovaním srdcovej frekvencie, pulzu v reálnom čase, a kvalitu dýchania.

Aplikácia potom použije tieto údaje na analýzu kvality spánku pomocou umelej inteligencie a môže vydávať odporúčania na zlepšenie kvality spánku.

K dispozícii je tiež funkcia TruRelax, ktorá zaznamenáva variabilitu srdcovej frekvencie a poskytuje celodenné monitorovanie úrovne stresu. Ak zistí, že ste v strese, je tu dýchacie cvičenie, ktoré vám pomôže upokojiť sa.

Batéria

Spoločnosť Huawei tvrdí, že batéria má objem 455 mAh vo vnútri 46mm modelu, čo znamená, že dáva dva týždne energie, zatiaľ čo model 42 mm pravdepodobne ponúka 7 dní. Všetko sa však odvíja aj od samotného používania hodiniek.

O značke

Huawei, celým názvom Huawei Technologies Co. Ltd., je čínska nadnárodná telekomunikačná a hardvérová spoločnosť, dodávateľ informačných a komunikačných riešení, so sídlom v Šen-čene. V roku 2015 predala vyše 100 miliónov smartfónov, čím sa stala jednotkou v Číne. Huawei je však obľúbený po celom svete. Výnimkou nie je ani slovenský trh.