Pre väčšinu ľudí je veľkým luxusom mať nejakého asistenta alebo človeka, ktorý im všetko plánuje, odpovedá na hovory alebo dokonca zdvíha telefóny. V dnešnej dobe je však možné mať aj niečo takéto. Vďka umelej inteligencií existujú hlasoví asistenti. Tí síce neprichádzajú ako roboti, ktorých môžete mať doma a hovoriť im, čo robiť, no poskytujú naozaj skvelé a praktické funkcie, ktoré si určite osvojíte aj vy.

Hlasoví asistenti sú dnes odetí vo veľmi príjemnom minimalistickom dizajne, a preto sa hodia snáď všade. Po vypočutí určitého slova alebo príkazu sa vedia prebudiť a vykonávať rôzne akcie. Môžu zapnúť svetlá, odpovedať na otázky, prehrávať hudbu, zadávať objednávky a mnoho ďalšieho.

Mnohí ľudia si hlasových asistentov mýlia s tými virtuálnymi. Rozdiel medzi nimi je ten, že kým hlasových asistentov máte v podobe nejakého elektronického zariadenia doma, tí virtuálni sú skutoční ľudia, ktorí vykonávajú svoju prácu. Do hlasového asistenta však stačí investovať len raz, pri jeho kúpe, a následne si svoju prácu vykonáva úplne zdarma.

Vysvetliť však túto technológiu, ktorá uľahčuje náš život, je niekedy takmer nemožné. Existuje totižto mnoho výrazov a charakteristík, ktoré sa dajú na túto vec použiť. Taktiež existuje niekoľko druhov hlasových asistentov, no existujú aj univerzálni. Pri ich výbere je dôležité zamerať sa, na čo ich vlastne potrebujete. Existujú inteligentní, múdri, automatickí, virtuálno-digitálni alebo hlasoví asistenti, o ktorých sa ideme práve teraz aj rozprávať.

Najlepší hlasový asistent od Amazonu

Podľa Amazonu je Amazon Echo Dot 3. generácie jedným z najlepších výrobkov, ktoré zatiaľ vytvorili. Aj napriek tomu, že sa na trhu objavili už nejaké ďalšie výrobky od tejto známej značky, stále je výhodnou kúpou kúpiť aj tento výrobok.

Tento pôsobivý malý inteligentný reproduktor umožňuje hovory takmer kdekoľvek vo vašej krajine, umožňuje vám ovládať váš inteligentný domov pomocou niekoľkých príkazov a púšťa hudbu z veľkého množstv svetových hudobných služieb ako napríklad Spotify. Aj napriek svojim malým rozmerom poskytuje obrovské množstvo skvelých výhod, ktoré si zamilujete.

Na čo sa dá používať?

Amazon Echo Dot 3. generácie je skvelým hlasovým osobným asistentom. V dnešnom svete sme v štádiu, kedy nám naša technológia dokáže pomôcť aj fyzicky. Vie totižto ovládať naše domovy a pomôcť v mnohých ohľadoch.

Vďaka inteligentnému domácemu pripojeniu môžete používať zariadenie Amazon Echo Dot 3. generácie na ovládanie ďalších prístrojov, ktoré máte doma. Ak používate inteligentné žiarovky, môžete ich týmto zariadením ovládať. Rovnako je to aj s mnohými inými inteligentnými vecami, ktoré sa v domácnostiach nachádzajú. Stačí povedať: “Alexa, zapni/vypni žiarovku.”

A toto všetko je len začiatok. Prístroj Amazon Echo Dot 3. generácie má obrovské množstvo ďalších zaujímavých zručností, ktoré môžete využívať vo dne aj v noci. Hrajte hry, prispôsobte si osvetlenie alebo prebuďte sa pomocou asistenta, ktorý je tu pre vás nonstop.

Dizajn

Dizajn je pri veciach ako Amazon Echo Dot 3. generácie veľmi dôležitý. Nachádza sa totižto u nás doma, na stole alebo poličke. Mnohí ľudia si ho tak všimnú. Tretia generácia prichádza s oblejšími hranami, vďaka ktorým vyzerá omnoho lepšie. Taktiež vyzerá veľmi elegantne a moderne.

Dizajn sieťky, ktorý je sa nachádza na bočných stranách, pomáha celému zariadeniu splynúť s okolím. Výsledkom je, že Amazon Echo Dot 3. generácie sa dodáva v moderných farebných prevedeniach, ktoré sa skvelo hodia do každej jednej miestnosti.

Na hornej časti Amazon Echo Dot 3. generácie nájdete štyri známe tlačidlá, ktoré pozostávajú z hlasitosti nahor a nadol, stlmenia mikrofónu a možnosti Alexa, čiže virtuálneho asistenta. Alexu môžete aktivovať tým, že povete jej meno alebo tlačidlom na hornom okraji.

Jednoduché ovládanie

Hlasový asistent Amazon Echo Dot 3. generácie sa veľmi jednoducho používa. V zahraničí sú takéto zariadenia veľmi obľúbené. Prečo si ich neobľúbiť aj u nás? Ich výhod je viac ako dosť a ich ovládanie je jednoduchšie ako ovládanie mobilného telefónu.

Na začiatku si stačí zariadenie nainštalovať. Je to počiatočná fáza, ktorá čaká na úplne každého. Nemusíte sa však báť. Je to veľmi jednoduché a celým procesom vás zariadenie prevedie. Na používanie Amazon Echo Dot 3. generácie budete potrebovať aj účet na Amazone.

Nedávno sa objavila zaujímavá aplikácia Amazon Alexa, ktorý uľahčí prácu ešte viac. Stačí si do tejto aplikácie vložiť všetky svoje inteligentné zariadenia a následne ich ovládať aj pomocou nej. Alebo pomocou hlasových povelov. Je to na vás.

Alexa poskytuje veľké množstvo úkonov, ktoré dokáže urobiť. Práve preto je to kompetentný a inteligentný pomocník. Nezabúdajte však najmä na to, že sa ovláda anglicky. Základné frázy sa však rozhodne naučíte veľmi jednoducho a rýchlo.

Výkon

Výkon Amazon Echo Dot 3. generácie je naozaj skvelý. Poskytuje prepracovaný zvukový systém a v porovnaní s predchádzajúcou verziou je viditeľná zmena.

Kvalita zvuku vychádzajúceho z Amazon Echo Dot 3. generácie je naozaj skvelý. Nechýba zlepšenie basov, redukcia šumu a zlepšenie samotného mikrofónu. Volanie preto zostáva jednou z najlepších funkcií tohto zariadenia.

Veľkou výhodou hlasového asistenta od značky Amazon je to, že poskytuje kompatibilitu s viac ako 60000 zariadeniami. Ovládanie celej domácnosti je tak omnoho jednoduchšie.

Samozrejmosťou je bezdrôtové Wi-Fi pripojenie v pásmach 2,4 GHz a 5 GHz, Bluetooth a 3,5 mm audio jack. Ovládanie je taktiež veľmi intuitívne a jednoduché.

Alexa

Alexa je naozaj veľmi múdra a každou novou generáciou získava nové funkcie. Celkom zvláda už viac ako 50 000 funkcií a príkazov. Okrem toho sa jej ponuka stále aktualizuje a rozširuje vďaka čomu je ovládanie rýchlejšie, jednoduchšie a vie vám pomôcť so stále viac a viac vecami.

Alexa sa ovláda anglickým jazykom, no toho sa nemusíte báť. Základné frázy, ktoré jej budete dávať robiť, sa neustále opakujú. Môžete ich mať napísané v mobile alebo na papieriku niekde pri sebe. Okrem toho, neustále pripojenie na internet vám dáva možnosť mnohé vety a rozkazy preložiť si. Ovládanie tak naozaj nie je vôbec ťažké.

Na záver

Hlasový asistent Amazon Echo Dot 3. generácie toho poskytuje naozaj obrovské množstvo za príjemnú cenu. To je jedna z jeho najsilnejších zbraní. Aj napriek tomu, že je vysoko kvalitný a poskytuje niekoľko tisíc funkcií, stále si drží pomerne nízku cenu. V porovnaní s inými hlasovými asistentmi si ho môžete určite dovoliť.

Nesmieme zabudnúť ani na to, že zariadenie Amazon Echo Dot 3. generácie má naozaj štýlový a minimalistický dizajn. Hodí sa tak do každej jednej miestnosti, dá sa spárovať aj s ostatnými zariadeniami a ovládať ho môžete ako prostredníctvom aplikácie, tak aj hlasom. Jednoduché a skvelé, no nie?