Chuť grilovaného mäsa, zeleniny či zemiakov nedokážete nahradiť ničím iným. Žiadne korenie alebo spôsob pečenia, varenia či grilovania na panvici vám neposkytne skvelú chuť, ktorú vám vie dať len gril. A práve to je dôvod, prečo mnohí ľudia milujú grilovačky a posedenia s priateľmi. Okrem dobrej spoločnosti a oddychu si užívate aj chutné jedlo. 

Problém však prichádza vtedy, keď žijete v byte, doma nemáte dostatok miesta na veľký gril alebo zaň nechcete utrácať tisíce. Či už patríte do prvej, druhej alebo tretej skupiny, je to jedno. Pre všetkých máme totižto skvelú správu. Chutné grilované jedlo si viete urobiť aj bez toho, aby ste doma záhradný gril mali. 

Na trhu dnes nájdete desiatky malých prenosných grilov, ktoré sú vhodné na všetky druhy potravín. Viete si v nich urobiť nielen mäso, ale taktiež mnohé druhy príloh či zeleninu. Práca s týmito výrobkami je jednoduchá a intuitívna. Nehovoriac o tom, že sú výkonné a jedlo je hotové takmer okamžite. 

Pripravte si aj vy v pohodlí domova chutné grilované steaky, zemiaky alebo zeleninu bez toho, aby ste mali veľký gril. Stavte na jeden z kompaktných typov, ktoré sú vhodné aj do menšieho bytu. A ak si neviete náhodou vybrať, máme pre vás jeden model od značky Tefal. 

Rýchly náhľad

Grilovanie je obľúbenou letnou aktivitou, na ktorú sa tešia mnohí. Niet sa ani čomu čudovať. Chutné jedlo, dlhé letné večery a prítomnosť priateľov či rodiny je tá najlepšia kombinácia. Nie každý má však možnosť grilovať. Niekomu chýba záhrada, inému zas gril. Ak nechcete kupovať drahé veľké grily, jednoducho stavte na Gril Tefal Optigrill+ XL GC722834, ktorý patrí k tým najlepším kompaktným grilom na trhu. Za skvelú cenu poskytuje široké spektrum funkcií, ktoré si zamilujete.

Elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC722834 vám poskytuje možnosť vychutnávať si grilované jedlo aj v pohodlí domova počas celého roka. Jeho prednosťou je minimalistický vzhľad v klasickej čiernej farbe, no nielen to. Poskytuje kvalitné spracovanie a ten najlepší výkon. Chcete vedieť o tomto modeli niečo viac? V tom prípade čítajte ďalej!

Výkon

Na to, aby sa jedlo ugrilovalo a pripravilo čo najlepšie, je dôležité, aby mal gril vysoký výkon a pracoval čo najlepšie. Práve preto si pri kúpe tento parameter všímajte ako prvý.

Výkon tohto grilu, je veľmi podobný, aký poskytujú všetky profesionálne modely na trhu. Ide o príkon 2000 W, čo znamená, že sa dokáže rýchlo nahriať a poskytnúť tú najlepšiu teplotu pre každý typ mäsa či iných potravín. Je na vás, čo budete grilovať. Okrem mäsa pokojne pripravte zeleninu či zemiaky.

Grilovacie dosky, na ktorých budete pripravovať všetko jedlo, sú vyrobené z kvalitného liateho hliníka s nepriľnavým povrchom PTFE. To znamená, že jedlo sa bude grilovať na tom najlepšom povrchu bez pripálenia.

Následne čistenie je vďaka tomu ešte jednoduchšie.

Ovládanie 

Ovládanie grilu by malo byť intuitívne a praktické. Stroj by mal poskytovať niekoľko tlačidiel, prostredníctvom ktorých si vyberiete teplotu či program. Výhodou je, že dnešné moderné grily sa snažia čo najviac uľahčiť celú prevádzku. Tým pádom je ich ovládanie jednoduché a vhodné aj pre začiatočníkov.

Gril Tefal Optigrill+ XL GC722834 poskytuje jednoduché ovládanie, ktoré sa nachádza na jeho prednej časti. Nájdete tu niekoľko tlačidiel, z ktorých si vyberáte buď automatický program alebo v rámci manuálneho ovládania teplotu a množstvo iného.

Gril je tak vhodný ako pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých, ktorí grilujú pravidelne. Pomáha vám pri každej práci a jednoducho sa prispôsobuje.

Funkcie 

Každý gril poskytuje iné funkcie. Pri výbere je dôležité sledovať ich, aby ste si mohli výrobok prispôsobiť presne podľa toho, čo potrebujete. Model Tefal Optigrill+ XL GC722834 poskytuje: 

Funkcia senzoru grilovania je poprednou funkciou, ktorou sa tento model môže pochváliť. Ide o funkciu, ktorá automaticky spozná hrúbku a počet porcií na grile. Následne, podľa týchto informácií a zistení, prispôsobí nastavenie času a teplotu grilovania. Jedlo je tak vždy pripravené najlepšie ako sa len dá.

Ak nechcete nechávať všetko na manuálne ovládanie, pokojne si vyberte jeden z automaticky nastavených programov. Je ich deväť a okrem špeciálneho režimu pre mrazené potraviny tu nájdete napríklad program pre burger, hydinu, sendvič, ryby či dokonca morské plody. Vyskúšajte ich všetky.

Manuálny režim poskytuje 4 jednoducho nastaviteľné úrovne teploty. Tým pádom si viete pripraviť úplne každý typ mäsa či iného jedla.

A viete, ako si pripravíte ten najchutnejší steak? Gril má praktický ukazovateľ stupňa prepečenia. Ten vám pomáha zistiť, ako na tom jedlo je a či je potrebné nechať ho ešte dorobiť. Nikdy sa nestane, že by bol váš steak príliš krvavý alebo naopak, príliš prepečený.

Grilovacie dosky sú niečo, k čomu sa musíme ešte vrátiť a spomenúť medzi silnými stránkami. Vďaka tomu, že sú vytvorené z toho najkvalitnejšieho materiálu, poskytujú skvelé výsledky z grilovania. Jedlo je prepečené rovnomerne.

Gril Tefal Optigrill+ XL GC722834 patrí medzi väčšie modely. Práve vďaka tomu sa môže pochváliť veľkou grilovacou plochou, ktorá je väčšia o 33 %. Tým pádom na ňom môžete urobiť až 8 porcií. Gril je vhodný do väčších rodín.

A nakoniec je potrebné spomenúť jednoduché čistenie. Tento fakt sa odvíja najmä od kvalitných grilovacích dosiek, na ktoré sa nič neprilepuje. Dosky môžete pokojne vložiť do umývačky riadu.

Okrem toho, gril má tácku na odkvapkávajúcu šťavu. Okolo seba tak nemáte žiaden neporiadok. Tácku môžete vložiť do umývačku taktiež.

Dizajn 

Dizajn je pri mnohých spotrebičoch, ktoré sú často na očiach, dôležitý. Gril síce bude mať svoje miesto v skrinke, no ak ho budete používať pravidelne, bude ho vidno. Práve preto by ste si mali vyberať kúsky, ktoré sú nielen výkonné, ale taktiež štýlové a hodia sa do dizajnu vašej kuchyne.

Dizajn grilu Tefal Optigrill+ XL GC722834 je minimalistický a veľmi štýlový. Odetý je do čiernej farby, ktorá sa hodí do každej jednej kuchyne. Na prednej časti má ovládacie tlačidlá, ktorými si vyberáte jednotlivé programy.

Rozmery 

Spolu s dizajnom sa spájajú aj rozmery, ktoré sú pri kompaktných griloch veľmi dôležité. Spomenieme ich však samostatne, pretože ide o veľmi dôležitý parameter.

Rozmery grilu Tefal Optigrill+ XL GC722834 sú príjemné aj napriek tomu, že patrí medzi robustnejšie typy. Jeho šírka je 36,5 cm, výška 47,1 cm a hĺbka 21,9 cm.

Väčšie rozmery sa taktiež odrážajú na hmotnosti. Gril váži 5,5 kilogramu. Ak ho neplánujete prenášať z jednej miestnosti do druhej, nebude to pre vás problém.

O značke

Francúzska značka Tefal sa na náš trh dostala pred desiatkami rokov. Jej história siaha až do roku 1954, kedy bola založená. Dnes ponúka kvalitné výrobky od žehličiek, cez kuchynské pomôcky až po výrobky, vďaka ktorým udržíte starostlivosť vášho domu a čistotu na poriadku. Všetky tieto výrobky sú veľmi kvalitné a skvelo ohodnotené nielen od zákazníkov, ale takisto rôznymi špeciálnymi cenami, ktoré za roky vyhrali. Niet sa ani čomu čudovať. Vysokú kvalitu, ktorú Tefal ponúka, len tak niečo nepreskočí.