Máte chuť na niečo dobré? A čo tak si ugrilovať mäso, zeleninu alebo zemiaky? To, že doma nemáte miesto na veľký záhradný gril nie je žiaden problém. Na trhu dnes nájdete desiatky kompaktných modelov, ktoré sú vhodné nielen na grilovanie mäsa, ale taktiež na iné typy potravín. Pripravte si skvelú večeru za zlomok sekundy bez toho, aby ste investovali stovky eur do masívnych záhradných grilov.

Problém mnohých ľudí totižto prichádza vtedy, keď žijú v byte, doma nemajú dostatok miesta na veľký gril alebo zaň nechcú utrácať tisíce. Či už patríte do prvej, druhej alebo tretej skupiny, je to jedno. Pre všetkých máme totižto skvelú správu. Chutné grilované jedlo si viete urobiť aj bez toho, aby ste doma záhradný gril mali.

Na trhu dnes nájdete desiatky malých prenosných grilov, ktoré sú vhodné na všetky druhy potravín. Viete si v nich urobiť nielen mäso, ale taktiež mnohé druhy príloh či zeleninu. Práca s týmito výrobkami je jednoduchá a intuitívna. Nehovoriac o tom, že sú výkonné a jedlo je hotové takmer okamžite.

Pripravte si aj vy v pohodlí domova chutné grilované steaky, zemiaky alebo zeleninu bez toho, aby ste mali veľký gril. Stavte na jeden z kompaktných typov, ktoré sú vhodné aj do menšieho bytu. A ak si neviete náhodou vybrať, máme pre vás jeden model od značky Tefal.

Rýchly náhľad

Radi grilujete a hľadáte pomocníka, ktorý by vám pomohol variť na pravidelnej báze? Popozerajte sa po modeli Tefal Optigrill+ GC712834, ktorý patrí medzi najvýkonnejšie na trhu. Jeho dizajn je štýlový a bude sa hodiť do každej jednej kuchyne.

Kompaktný gril Tefal Optigrill+ GC712834 je schopné zariadenie, ktoré vám v krátkom čase pripraví štavnaté streaky, chutné burgery či vitamínami nabitú grilovanú zeleninu. Presvedčili sme vás a spravili sme vám chuť na ten najlepší obed alebo večeru? V tom prípade čítajte ďalej!

Výkon

Na to, aby sa jedlo ugrilovalo a pripravilo čo najlepšie, je dôležité, aby mal gril vysoký výkon a pracoval čo najlepšie. Práve preto si pri kúpe tento parameter všímajte ako prvý.

Výkon modelu Tefal Optigrill+ GC712834 je profesionálny a vysoký. Dosahuje príkon 2000 W, vďaka čomu sa vie rýchlo nahriať a pripraviť vám všetko, čo potrebujete v zlomku sekundy.

Pri príprave jedla si viete vybrať z manuálneho nastavenia alebo z radu automatických programov, ktoré sa postarajú o celý priebeh prípravy jedla za vás. Ak teda nie ste odborníkom v kuchyni alebo s grilovaním ešte len začínate, rozhodne si nechajte poradiť. Nástroj vám pripraví to najlepšie jedlo rýchlo a jednoducho.

Ovládanie

Ovládanie grilu by malo byť intuitívne a praktické. Stroj by mal poskytovať niekoľko tlačidiel, prostredníctvom ktorých si vyberiete teplotu či program. Výhodou je, že dnešné moderné grily sa snažia čo najviac uľahčiť celú prevádzku. Tým pádom je ich ovládanie jednoduché a vhodné aj pre začiatočníkov.

Ovládanie grilu Tefal Optigrill+ GC712834 máte pod kontrolou pomocou všetkých ovládacích prvkov, ktoré sa nachádzajú na jeho vrchnej časti. Pri grilovaní tak viete ovládať teplotu alebo meniť jednotlivé nastavenia. Okrem toho, ak by ste náhodou grilovať nevedeli, stačí si vybrať jeden z automatických a prednastavených programov.

Funkcie

Každý gril poskytuje iné funkcie. Pri výbere je dôležité sledovať ich, aby ste si mohli výrobok prispôsobiť presne podľa toho, čo potrebujete. Model Tefal Optigrill+ GC712834 poskytuje:

Manuálny režim, pri ktorom si nastavujete úplne všetko sami. Najdôležitejšie je nastavenie správnej teploty. Gril ponúka 4 rôzne úrovne, z ktorých si môžete vybrať tú správnu pre jedlo, ktoré budete práve pripravovať.

Automatické programy si zamiluje každý začiatočník v grilovaní alebo človek, ktorý chce všetko nechať na gril. Model Tefal Optigrill+ GC712834 poskytuje 6 automatických programov, ktoré zabezpečia optimálne podmienky na prípravu lahodných steakov, sendvičov, hydiny, zeleniny a množstva ďalšieho. Vyberte si jeden aj vy a pripravte si to najchutnejšie jedlo.

Indikátor prepečenia je skvelou funkciou, ktorú si zamilujete. Vďaka nej totižto pripravíte steak presne tak, ako ho máte najradšej. Indikátor vás bude vždy informovať o stupni prepekania mäsa. V správnom stupni viete grilovanie vypnúť.

Senzor hrúbky si všíma hrúbku mäsa a prispôsobuje mu správnu teplotu a celkovo svoj program. Vie mu tak poskytnúť najlepšie podmienky na prípravu.

Tácka na šťavu je veľmi praktická, pretože zachytí všetku šťavu, ktorá z jedla vytečie. Nemusíte sa báť, že by ste mali po grilovaní všade naokolo neporiadok.

A nesmieme zabudnúť ani na poslednú silnú stránku grilu Tefal Optigrill+ GC712834, ktorým je kvalitný materiál. Platne na pečenie sú vyrobené z vysokokvalitného liateho hliníka s nepriľnavým povrchom. Tým pádom je jedlo pripravené najlepšie ako sa dá bez toho, aby sa lepilo.

Dizajn

Dizajn je pri mnohých spotrebičoch, ktoré sú často na očiach, dôležitý. Gril síce bude mať svoje miesto v skrinke, no ak ho budete používať pravidelne, bude ho vidno. Práve preto by ste si mali vyberať kúsky, ktoré sú nielen výkonné, ale taktiež štýlové a hodia sa do dizajnu vašej kuchyne.

Model Tefal Optigrill+ GC712834 sa bude hodiť do úplne každej kuchyne. Má štýlový čierny dizajn hodiaci sa ako do minimalistického, tak aj do rustikálneho prevedenia kuchyne.

Celý dizajn dotvárajú tlačidlá, ktoré sa nachádzajú na vrchnej časti. Tie majú farebné prevedenie, no sú malé, a preto nijako nenarúšajú minimalistické a štýlové čierne prevedenie.

Rozmery

Spolu s dizajnom sa spájajú aj rozmery, ktoré sú pri kompaktných griloch veľmi dôležité. Spomenieme ich však samostatne, pretože ide o veľmi dôležitý parameter.

Rozmery tohto modelu sú skutočne kompaktné. Jeho šírka je 38,9 cm, výška 21,9 cm a hĺbka 35,9 cm. Hodí sa do každej kuchyne, dokonca aj tej najmenšej, kde potrebujete ušetriť čo najviac miesta.

Hmotnosť výrobku sú 4,2 kilogramy, takže sa presúva z miesta na miesto veľmi jednoducho. Nerobí vám problém kedykoľvek ho vytiahnuť zo skrinky, niečo na ňom uvariť a následne ho vrátiť späť.

O značke

Francúzska značka Tefal sa na náš trh dostala pred desiatkami rokov. Jej história siaha až do roku 1954, kedy bola založená. Dnes ponúka kvalitné výrobky od žehličiek, cez kuchynské pomôcky až po výrobky, vďaka ktorým udržíte starostlivosť vášho domu a čistotu na poriadku. Všetky tieto výrobky sú veľmi kvalitné a skvelo ohodnotené nielen od zákazníkov, ale takisto rôznymi špeciálnymi cenami, ktoré za roky vyhrali. Niet sa ani čomu čudovať. Vysokú kvalitu, ktorú Tefal ponúka, len tak niečo nepreskočí.