Máte aj vy radi vôňu grilovaného mäsa, ktorá sa šíri po celom dome? V tom prípade ste na správnom mieste. Grilovanie dnes patrí medzi veľmi obľúbené aktivity mnohých ľudí. Výhodou je, že tento spôsob prípavy jedla môžete robiť nielen vonku, na veľkom záhradnom grile, ale taktiež vnútri za pomoci najnovších nástrojov, ktoré sa nachádzajú na trhu.

Problém však prichádza vtedy, keď žijete v byte, doma nemáte dostatok miesta na veľký gril alebo zaň nechcete utrácať tisíce. Či už patríte do prvej, druhej alebo tretej skupiny, je to jedno. Pre všetkých máme totižto skvelú správu. Chutné grilované jedlo si viete urobiť aj bez toho, aby ste doma záhradný gril mali. 

Na trhu dnes nájdete desiatky malých prenosných grilov, ktoré sú vhodné na všetky druhy potravín. Viete si v nich urobiť nielen mäso, ale taktiež mnohé druhy príloh či zeleninu. Práca s týmito výrobkami je jednoduchá a intuitívna. Nehovoriac o tom, že sú výkonné a jedlo je hotové takmer okamžite. 

Pripravte si aj vy v pohodlí domova chutné grilované steaky, zemiaky alebo zeleninu bez toho, aby ste mali veľký gril. Stavte na jeden z kompaktných typov, ktoré sú vhodné aj do menšieho bytu. A ak si neviete náhodou vybrať, máme pre vás jeden model od značky DeLonghi. 

Rýchly náhľad

Milujete grilované jedlo a radi počas leta grilujete, no nemáte kvalitný gril alebo naň jednoducho nemáte miesto? V tom prípade by ste mali staviť na kompaktné modely, ktoré sú dnes veľmi obľúbené. Poskytujú široké množstvo funkcií, ktoré pri robení jedla využijete a majú príjemné rozmery. Jedným z nich je aj model DeLonghi CGH1012D, ktorý patrí medzi novinky.

Kontaktný gril DeLonghi CGH1012D vám spoľahlivo nahradí veľký záhradný gril. Okrem toho, že ponúka rovnaké výsledky pri grilovaní, poskytuje jednoduchšie ovládanie, vďaka čomu bude jedlo pripravené omnoho rýchlejšie a bez väčšej námahy. Jeho rozmery sú tak kompaktné, že je vhodný na používanie v kuchynke alebo v menšom byte.

Výkon

Na to, aby sa jedlo ugrilovalo a pripravilo čo najlepšie, je dôležité, aby mal gril vysoký výkon a pracoval čo najlepšie. Práve preto si pri kúpe tento parameter všímajte ako prvý.

Výkon modelu DeLonghi CGH1012D je neuveriteľných 2000 W, vďaka čomu sa rýchlo nahreje a ešte rýchlejšie pripraví každé jedlo. Výhodou je taktiež to, že si sami môžete nastaviť časovač, ktorý vás upozorní, keď budú platničky nahriate a mali by ste začať grilovať. Nikdy tak nebudete musieť gril sledovať a zisťovať iným spôsobom, či je pripravený.

Ovládanie 

Ovládanie grilu by malo byť intuitívne a praktické. Stroj by mal poskytovať niekoľko tlačidiel, prostredníctvom ktorých si vyberiete teplotu či program. Výhodou je, že dnešné moderné grily sa snažia čo najviac uľahčiť celú prevádzku. Tým pádom je ich ovládanie jednoduché a vhodné aj pre začiatočníkov.

Ovládanie grilu Gril DeLonghi CGH1012D je jednoduché, pretože na jeho prednej časti nájdete dve hlavné tlačidlá. Tie sa dajú točiť. Vyberáte si pomocou nich jeden z programov alebo teplôt. Okrem toho na tele nájdete aj ďalšie tri gombíky, ktorými ovládate ďalšie funkcie.

Ovládanie je zjednodušené LED displejom, ktorý sa nachádza v časti pri tlačidlách. Vidíte tak, aké programy máte nastavené, poprípade akú teplotu ste vybrali. Nikdy sa nestane, že sa jedlo ugriluje zle, pretože ste vybrali niečo nesprávne.

Funkcie 

Každý gril poskytuje iné funkcie. Pri výbere je dôležité sledovať ich, aby ste si mohli výrobok prispôsobiť presne podľa toho, čo potrebujete. Gril DeLonghi CGH1012D poskytuje: 

Hlavnou funkciou grilu je multifunkčnosť. Vhodný je na prípravu mäsa, rýb, zeleniny, zemiakov a množstva ďalšieho. Pripraviť si v ňom viete aj chutné panini alebo iné druhy sendvičov.

Medzi funkcie musíme zaradiť aj spomínaný LED displej, ktorý má rozmery 70 x 30 mm a poskytne vám kompletný prehľad so všetkými procesmi, ktoré sa v grile dejú. Nechýba ani zostávajúci čas prípravy.

Model má tácku na šťavu, ktorá je veľmi praktická, pretože zachytí všetku šťavu, ktorá z jedla vyjde. Nemusíte sa báť, že by ste mali po grilovaní všade naokolo neporiadok.

Čistenie grilu je veľmi jednoduché, pretože má odnímateľné grilovacie platničky. Tie môžete dať pokojne do umývačky riadu. Máte tak o robotu menej. Nehovoriac o tom, že platničky sú vyrobené z nepriľnavého materiálu. Pri čistení nebudete mať problémy so zachnutými kúskami z jedla.

Milovníci technológií si prídu na svoje pri mobilnej aplikácií. Gril DeLonghi CGH1012D môžete pokojne ovládať cez ňu. Je určená pre telefóny so systémom Android a iOS. Zabezpečíte si tak tie najlepšie kulinárske výsledky.

Dizajn 

Dizajn je pri mnohých spotrebičoch, ktoré sú často na očiach, dôležitý. Gril síce bude mať svoje miesto v skrinke, no ak ho budete používať pravidelne, bude ho vidno. Práve preto by ste si mali vyberať kúsky, ktoré sú nielen výkonné, ale taktiež štýlové a hodia sa do dizajnu vašej kuchyne.

Výhodou je, že gril DeLonghi CGH1012D má veľmi pekné, nerezové prevedenie, ktoré je minimalistické. Hodí sa do každej jednej kuchyne nehľadiac na to, v akom je zariadení.

Rozmery 

Spolu s dizajnom sa spájajú aj rozmery, ktoré sú pri kompaktných griloch veľmi dôležité. Spomenieme ich však samostatne, pretože ide o veľmi dôležitý parameter.

Rozmery grilu DeLonghi CGH1012D sú priam skvelé. Jeho šírka je 45,8 cm, výška 18,5 cm a hĺbka 34,3 cm. Hmotnosť je o niečo vyššia ako pri griloch býva. Má 7 kilogramov. Aj napriek tomu však ide o hmotnosť, ktorá nie je tak vysoká, aby sa s grilom nedalo manipulovať a prenášať z miesta na miesto.

Príslušenstvo

Gril DeLonghi CGH1012D má veľké množstvo príslušenstva. Práve to z neho robí omnoho lepší model ako z väčšiny iných. V balení po kúpe nájdete hladkú platničku, rebrovanú platničku a praktickú stierku. Samozrejmosťou je aj spomínaná odkvapkávacia nádoba.

O značke

Značka DeLonghi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa na slovenskom trhu objavujú už roky. Mnohí zákazníci si ju spájajú najmä s kvalitnými kávovarmi. To však nie je všetko, čo značka poskytuje. Svoju históriu začala už v roku 1990, kedy vytvorila prvé automatické kávovary. Odvtedy sa jej výrobky rozšírili a vo svojom portfóliu má napríklad grily, fritézy, hriankovače a mnoho ďalšieho.