Grilovanie patrí medzi veľmi obľúbené aktivity mnohých ľudí. Niet sa ani čomu čudovať. Jedlo pri grilovaní získava nezameniteľnú chuť a arómu, ktorú nedosiahnete žiadnym iným technologickým postupom.

Problém však prichádza vtedy, keď žijete v byte, doma nemáte dostatok miesta na veľký gril alebo zaň nechcete utrácať tisíce. Či už patríte do prvej, druhej alebo tretej skupiny, je to jedno. Pre všetkých máme totižto skvelú správu. Chutné grilované jedlo si viete urobiť aj bez toho, aby ste doma záhradný gril mali. 

Na trhu dnes nájdete desiatky malých prenosných grilov, ktoré sú vhodné na všetky druhy potravín. Viete si v nich urobiť nielen mäso, ale taktiež mnohé druhy príloh či zeleninu. Práca s týmito výrobkami je jednoduchá a intuitívna. Nehovoriac o tom, že sú výkonné a jedlo je hotové takmer okamžite. 

Pripravte si aj vy v pohodlí domova chutné grilované steaky, zemiaky alebo zeleninu bez toho, aby ste mali veľký gril. Stavte na jeden z kompaktných typov, ktoré sú vhodné aj do menšieho bytu. A ak si náhodou neviete vybrať, máme pre vás jeden model od značky DeLonghi. 

Rýchly náhľad

Milovníci grilovania si s prichádzajúcim letom prídu vždy na svoje. Dlhé letné večery a posedenia v dobrom kolektíve. Aj tak sa dajú opísať mnohé letné dni. Ak si však chcete pripraviť dobré jedlo, potrebujete kvalitný gril, ktorý je drahý a vyžaduje si dostatok miesta. Či už vám chýba miesto alebo nechcete investovať do grilu, máme pre vás skvelý tip.

Gril DeLonghi CGH1012D.SP patrí medzi veľmi obľúbené modely, ktoré sú na trhu už nejaký čas. Poskytuje jednoduché a rýchle grilovanie, ktoré si zamiluje úplne každý. V pohodlí domova si viete užiť chutný pokrm pripravený v priebehu pár minút. Zaujal vás tento model? Čítajte recenziu ďalej!

Výkon

Výkon každého grilu by mal byť dostatočne vysoký. Budete na ňom totižto pripravovať rôzne typy jedla. Od mäsa k zemiakom až k zelenine. Musí sa svojím výkonom vedieť prispôsobiť úplne všetkému, čomu ho vystavíte. Práve preto si pri kúpe tento parameter rozhodne všímajte. Je to jeden z najhlavnejších.

Príkon modelu DeLonghi CGH1012D.SP je skvelých 2000 W. Poskytuje tak vysoký výkon, ktorý sa najčastejšie objavuje pri vysokokvalitných a profesionálnych griloch. Vďaka vysokému príkonu máte istotu rýchleho nahriatia a možnosti ugrilovania úplne každého typu jedla. Je jedno, či je to mäso, zelenina alebo zemiaky.

Ovládanie 

Ovládanie grilu by malo byť intuitívne a praktické. Stroj by mal poskytovať niekoľko tlačidiel, prostredníctvom ktorých si vyberiete teplotu či program. Výhodou je, že dnešné moderné grily sa snažia čo najviac uľahčiť celú prevádzku. Tým pádom je ich ovládanie jednoduché a vhodné aj pre začiatočníkov.

Ovládanie grilu DeLonghi CGH1012D.SP je jednoduché. Vyberáte si buď z automatických programov alebo manuálneho nastavenia. Pri manuálnom nastavení si vyberáte jednu z teplôt, ktorú vám gril poskytuje.

Všetko však ovládate pomocou elektrických tlačidiel, ktoré nájdete na prednej časti grilu. Okrem dvoch otočných tlačidiel tu nájdete aj dve menšie, ktoré sa nachádzajú vedľa LED displeja.

Ovládanie je zjednodušené aj vďaka prítomnosti LED displeja, ktorý sa nachádza na ľavej strane stroja. Je dostatočne veľký a vidíte na ňom úplne všetky informácie, ktoré ku grilovaniu potrebujete, ako napríklad teplota, program alebo čas do konca grilovania.

Funkcie 

Funkcie sú niečo, čo mnohí pri griloch sledujú. Niet sa ani čomu čudovať. Ak má gril vysoký výkon a skvelé funkcie, doma máte pomocníka, ktorý si poradí so všetkým. Funkcie sa líšia model od modelu. Kompaktný gril DeLonghi CGH1012D.SP poskytuje:

Tepelnú sondu, ktorá sa používa na meranie teploty. Mäso si viete prispôsobiť a ugrilovať presne podľa vašich preferencií.

Tri polohy grilovania – kontaktné, rúra a barbecue, vám zaisťujú ten najlepší výsledok z grilovania. V grile si viete pripraviť úplne všetko, na čo máte práve chuť.

Grilovacie platničky sú kvalitné a potiahnuté špeciálnou vrstvou, vďaka ktorej sa na ne jedlo neprilepuje. Tým pádom je ich čistenie omnoho jednoduchšie. Všetko taktiež zjednodušuje fakt, že dosky sa dajú dať do umývačky.

Gril je okrem všetkého vybavený aj mobilnou aplikáciou, vďaka ktorej ho môžete veľmi jednoducho ovládať z vášho smartfónu alebo tabletu. Takto dosiahnete tie najlepšie výsledky, po ktorých túžite.

Model DeLonghi CGH1012D.SP má dva termostaty, ktoré môžete nastaviť a riadiť teplotu jednotlivých grilovacích dosiek samostatne.

Samozrejmosťou je aj odkvapkávacia miska. Do tej odíde úplne všetka šťava, ktorá by inak vytiekla na kuchynskú linku. Vyhnete sa tak zbytočnému zašpineniu okolia a čistenie po grilovaní je jednoduchšie.

Dizajn 

Dizajn je pri mnohých spotrebičoch, ktoré sú často na očiach, dôležitý. Gril síce bude mať svoje miesto v skrinke, no ak ho budete používať pravidelne, bude ho vidno. Práve preto by ste si mali vyberať kúsky, ktoré sú nielen výkonné, ale taktiež štýlové a hodia sa do dizajnu vašej kuchyne.

Gril DeLonghi CGH1012D.SP je odetý do nerezového prevedenia, ktoré sa bude páčiť každému milovníkovi štýlových a najmä moderných kúskov. Vďaka svojmu dizajnu sa bude hodiť do každej jednej kuchyne.

Rozmery 

Spolu s dizajnom sa spájajú aj rozmery, ktoré sú pri kompaktných griloch veľmi dôležité. Spomenieme ich však samostatne, pretože ide o veľmi dôležitý parameter.

Gril patrí medzi väčšie a robustnejšie kompaktné grily. Jeho rozmery sú nasledovné: šírka 45,8 cm, výška 18,5 cm a hĺbka 34,3 cm. Jeho hmotnosť je až 6,9 kg, čo znamená, že sa vám s ním môže ťažšie narábať, a preto je dobré, ak ho necháte na kuchynskej linke. Hodí sa však skôr do stredne veľkej alebo veľkej kuchyne.

O značke

Značka DeLonghi patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa na slovenskom trhu objavujú už roky. Mnohí zákazníci si ju spájajú najmä s kvalitnými kávovarmi. To však nie je všetko, čo značka poskytuje. Svoju históriu začala už v roku 1990, kedy vytvorila prvé automatické kávovary. Odvtedy sa jej výrobky rozšírili a vo svojom portfóliu má napríklad grily, fritézy, hriankovače a mnoho ďalšieho.