Smart hodinky patria medzi veľmi obľúbené výrobky. Jedným z ich popredných výrobcov patrí značka Suunto, ktorá sa zameriava najmä na výkon. Dizajn hodiniek je pekný, no hodí sa viac menej do športových outfitov.

Ako sme spomenuli, smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu veľké množtvo. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

Prostriedok, ktorý vám pomôže

Počuli ste už niekedy o hodinkách menom Suunto Spartan? Ak nie, nie ste jediní. Tieto hodinky patria medzi celkom nové výrobky, ktoré sa objavili len nedávno na trhu, no ľudia ich už teraz milujú! My sa im ani nečudujeme, pretože hodinky ponúkajú naozaj perfektné funkcie, ktoré budete milovať. Okrem toho, že ponúkajú obrovské množstvo rôznych funkcií, sú vykonštruované najmä na to, aby udržali vaše telo v kondícií.

Športové hodinky Suunto Spartan Sport vám zaistia maximálny a ten najlepší prehľad o všetkých vašich aktivitách, ktoré počas dňa robíte. Na prvý pohľad vás určite zaujmú tým, že vyzerajú ako klasické hodinky, ktoré sú odeté v športovejšom dizajne. Ich robustný dizajn sa však hodí nielen pre mužov, ktorí majú niečo väčšie zápästie ako ženy, ale takisto aj jemnejšiemu pohlaviu, ktoré túži po kvalitných hodinkách. Dizajn síce vyzerá veľmi robustne a možno vás napadne, že sú hodinky ťažké, no to ani z ďaleka nie je pravda. Pravdou je to, že hodinky sú veľmi ľahké a nosia sa pohodlne. Nikomu tak nerušia klasický deň a nezavadzajú.

Vhodné aj na klasické nosenie

Hodinky značky Suunto nie sú vhodné len pre klasické nosenie, ale najmä na cvičenie do fitness centra alebo aj do plavárne! Počas plávania totižto vydávate takisto energiu, ktorú je potrebné niekam zaznamenať. Hodinky sú vodotesné až do hĺbky 100 metrov, čo je v porovnaní s inými hodinkami, ktoré sú vo väčšine prípadov vodotesné do hĺbky 30 metrov, naozaj veľký rozdiel. Efektívne tak môžete plávať alebo sa aj potápať a na hodinky vôbec nemyslieť.

Hodinky sú síce skvelým meračom všetkých dôležitých informácií, no omnoho lepšiu prácu pri cvičení dokáže urobiť hrudný pás. V balení k hodinkám Suunto Spartan Sport získavate aj hrudný pás, pomocou ktorého máte omnoho presnejšie meranie tepovej frekvencie a rôznych iných, veľmi dôležitých informácií, ktoré sú pre vás určite zaujímavé. Hrudný pás je vyrobený z príjemného a pohodlného materiálu, takže sa vám bude nosiť veľmi príjemne a dobre. Nebude vám zavadzať a takisto ani padať.

Dotykový displej

Viete ako zistíte, že hodinky Suunto Spartan Sport sú určené presne pre šport? Hneď po tom, ako otvoríte menu na dotykovom displeji a budete si vyberať jeden z osemdesiatich športových programov, ktoré vám hodinky ponúkajú. Namerané výsledky sú následne ukladané a vy si tak môžete sledovať všetky dôležité informácie o svojom cvičení alebo tele. Môžete si svoje výsledky takisto aj porovnávať. Príkladom skvelej funkcie, ktorá je určená rovno bežcom je funkcia Fusedspeed, ktorá meria okrem všetkého aj tempo.

Ako pri každom podobnom výrobku, tak aj pri hodinkách Suunto Spartan Sport je dôležité vedieť, akú výdrž batérie majú. Tento druh hodiniek vydrží pri maximálnej záťaži až 10 hodín prevádzky, takže vám v poriadku vydržia aj celý jeden deň. Pri klasickom používaní sa doba zvyšuje od 16 do 20 hodín. Všetko závisí od toho, čo robíte. Hodinky vám však určite vydržia jeden deň, počas ktorého si môžete všetky dôležité veci sledovať.

Základné funkcie

Hodinkám nechýbajú základné a dôležité informácie, pomocou ktorých môžete pokojne a veľmi jednoducho cvičiť. Nechýba im napríklad digitálny kompas, výškomer k počítaniu prejdených schodov alebo GPS či GLONASS, ktoré zaznamenávajú vašu polohu alebo vám pomáhajú dostať sa tam, kam potrebujete.

Samozrejmosťou pri takýchto hodinkách je aj bluetooth pripojenie, vďaka ktorému sa pripojíte s hodinkami k svojmu smartfónu a všetky dôležité informácie sa vám uložia aj do aplikácie Movescount, ktorá je vytvorená práve pre tieto hodinky. Vďaka prepojeniu mobilu s hodinkami cez bluetooth môžete na hodinkách vidieť rôzne upozornenia ako SMS správy alebo prichádzajúce hovory. O nič tak neprídete.

Hodinky Suunto Spartan Sport nájdete rovno v troch farbách a to v modrej, čiernej a ružovej. Na svoje si tak prídu nielen páni, ale aj dámy. Hodinky síce na prvý pohľad vyzerajú robustnejšie a mohutnejšie, no v skutočnosti sa na ruke veľmi pekne vynímajú.

O značke

Značka Suunto nemusí byť pre každého známou. Ich výroba sa zameriava predovšetkým na smart hodinky, ktoré vám pomáhajú v bežnom živote naozaj veľmi veľa. Síce bola značka založená už v roku 1936, výrobky, ako napríklad ich smart hodinky, sa ku nám dostali len nedávno, Mnohí po nich však okamžite siahli, pretože sú kvalitné, jednoducho sa s nimi manipuluje a na ruke vyzerajú veľmi dobre. Ak aj vy túžite po kvalitnom výrobku, ktorý bude pracovať presne tak, ako má, určite by ste mali staviť aj vy na túto značku, ktorá je jednou z tých najlepších na trhu.