Medzi jedny z nových výrobkov, ktoré zahltili trh, sa počítajú aj smart hodinky, inak povedané múdre hodinky, ktoré vyrábajú značky jedny za druhými, aby sa dokázali preskočiť a ponúknuť spotrebiteľovi to najlepšie, čo môže mať. Múdre hodinky či náramky, ktoré sa dnes predávajú po celom svete, spravili naozaj veľký ošiaľ a niet sa ani čomu čudovať. Dokážu vám pomôcť pri každodenných činnostiach, vďaka čomu pri sebe nemusíte mať žiadny mobilný telefón. Ak pracujete a mobil stále používate, hodinky vás zbavia povinnosti mať neustále pri sebe väčší mobil, ktorý by vám mohol zavadzať, napríklad pri športe alebo pri práci. Cez mnohé hodinky sa dá totižto už aj volať alebo posielať správy, čo je ďalšou výhodou. Dnes mobily nie sú len jediným zariadením, na ktoré sa môžete spoľahnúť, keď potrebujete ísť niekam ďalej a mať pri sebe stále výrobok, ktorý vás spojí so svetom, s vašimi priateľmi alebo rodinou. Tieto hodinky sú vhodné najmä pre ľudí, ktorí radi športujú a pracujú nonstop. 24 hodín denne, 7 dní v týždni máte pri sebe všetko, čo potrebujete. SMS správy, sociálne siete, pripojenie na internet, telefónne čísla, poznámky, pripomienky a mnoho iného. Všetko, čo sme vám však spomenuli je len začiatkom. Poďte sa spolu s nami pozrieť na všetky možnosti, ktoré ponúkajú múdre hodinky, bez ktorých by ste už ani len nemali byť.

Na začiatok si povedzme, pre koho sú takéto hodinky vhodné. Ako prvé vám určite napadne, že sú vhodné pre ľudí, ktorí často cvičia alebo sú aktívni. Áno, je to tak. Ľudia, ktorí pravidelne cvičia a hýbu sa tak majú pri sebe vždy všetky informácie, ktoré potrebujú. Či už ide o nejaké tie prejdené kilometre alebo spálené kalórie. Takéto informácie sú veľmi dôležité snáď pre každého, kto sa zaujíma o svoje telo. Smart hodinky sú však vhodné nielen pre takýchto ľudí, ale takisto pre ľudí, ktorí potrebujú mať všetky informácie neustále pri sebe a nikdy o nechcú prísť o to, aby boli informovaní medzi prvými. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, smart hodinky sa vám budú určite hodiť a určite si ich zamilujete hneď na prvé použitie.

Prostriedok, ktorý vám pomôže

Počuli ste už niekedy o hodinkách menom Suunto Spartan? Ak nie, nie ste jediní. Tieto hodinky patria medzi celkom nové výrobky, ktoré sa objavili len nedávno na trhu, no ľudia ich už teraz milujú! My sa im ani nečudujeme, pretože hodinky ponúkajú naozaj perfektné funkcie, ktoré budete milovať. Okrem toho, že ponúkajú obrovské množstvo rôznych funkcií, sú vykonštruované najmä na to, aby udržali vaše telo v kondícií.

Športové hodinky Suunto Spartan Sport vám zaistia maximálny a ten najlepší prehľad o všetkých vašich aktivitách, ktoré počas dňa robíte. Na prvý pohľad vás určite zaujmú tým, že vyzerajú ako klasické hodinky, ktoré sú odeté v športovejšom dizajne. Ich robustný dizajn sa však hodí nielen pre mužov, ktorí majú niečo väčšie zápästie ako ženy, ale takisto aj jemnejšiemu pohlaviu, ktoré túži po kvalitných hodinkách. Dizajn síce vyzerá veľmi robustne a možno vás napadne, že sú hodinky ťažké, no to ani z ďaleka nie je pravda. Pravdou je to, že hodinky sú veľmi ľahké a nosia sa pohodlne. Nikomu tak nerušia klasický deň a nezavadzajú.

Vhodné aj na klasické nosenie

Hodinky značky Suunto nie sú vhodné len pre klasické nosenie, ale najmä na cvičenie do fitness centra alebo aj do plavárne! Počas plávania totižto vydávate takisto energiu, ktorú je potrebné niekam zaznamenať. Hodinky sú vodotesné až do hĺbky 100 metrov, čo je v porovnaní s inými hodinkami, ktoré sú vo väčšine prípadov vodotesné do hĺbky 30 metrov, naozaj veľký rozdiel. Efektívne tak môžete plávať alebo sa aj potápať a na hodinky vôbec nemyslieť.

Hodinky sú síce skvelým meračom všetkých dôležitých informácií, no omnoho lepšiu prácu pri cvičení dokáže urobiť hrudný pás. V balení k hodinkám Suunto Spartan Sport získavate aj hrudný pás, pomocou ktorého máte omnoho presnejšie meranie tepovej frekvencie a rôznych iných, veľmi dôležitých informácií, ktoré sú pre vás určite zaujímavé. Hrudný pás je vyrobený z príjemného a pohodlného materiálu, takže sa vám bude nosiť veľmi príjemne a dobre. Nebude vám zavadzať a takisto ani padať.

Dotykový displej

Viete ako zistíte, že hodinky Suunto Spartan Sport sú určené presne pre šport? Hneď po tom, ako otvoríte menu na dotykovom displeji a budete si vyberať jeden z osemdesiatich športových programov, ktoré vám hodinky ponúkajú. Namerané výsledky sú následne ukladané a vy si tak môžete sledovať všetky dôležité informácie o svojom cvičení alebo tele. Môžete si svoje výsledky takisto aj porovnávať. Príkladom skvelej funkcie, ktorá je určená rovno bežcom je funkcia Fusedspeed, ktorá meria okrem všetkého aj tempo.

Ako pri každom podobnom výrobku, tak aj pri hodinkách Suunto Spartan Sport je dôležité vedieť, akú výdrž batérie majú. Tento druh hodiniek vydrží pri maximálnej záťaži až 10 hodín prevádzky, takže vám v poriadku vydržia aj celý jeden deň. Pri klasickom používaní sa doba zvyšuje od 16 do 20 hodín. Všetko závisí od toho, čo robíte. Hodinky vám však určite vydržia jeden deň, počas ktorého si môžete všetky dôležité veci sledovať.

Základné funkcie

Hodinkám nechýbajú základné a dôležité informácie, pomocou ktorých môžete pokojne a veľmi jednoducho cvičiť. Nechýba im napríklad digitálny kompas, výškomer k počítaniu prejdených schodov alebo GPS či GLONASS, ktoré zaznamenávajú vašu polohu alebo vám pomáhajú dostať sa tam, kam potrebujete.

Samozrejmosťou pri takýchto hodinkách je aj bluetooth pripojenie, vďaka ktorému sa pripojíte s hodinkami k svojmu smartfónu a všetky dôležité informácie sa vám uložia aj do aplikácie Movescount, ktorá je vytvorená práve pre tieto hodinky. Vďaka prepojeniu mobilu s hodinkami cez bluetooth môžete na hodinkách vidieť rôzne upozornenia ako SMS správy alebo prichádzajúce hovory. O nič tak neprídete.

Hodinky Suunto Spartan Sport nájdete rovno v troch farbách a to v modrej, čiernej a ružovej. Na svoje si tak prídu nielen páni, ale aj dámy. Hodinky síce na prvý pohľad vyzerajú robustnejšie a mohutnejšie, no v skutočnosti sa na ruke veľmi pekne vynímajú.

O značke

Značka Suunto nemusí byť pre každého známou. Ich výroba sa zameriava predovšetkým na smart hodinky, ktoré vám pomáhajú v bežnom živote naozaj veľmi veľa. Síce bola značka založená už v roku 1936, výrobky, ako napríklad ich smart hodinky, sa ku nám dostali len nedávno, Mnohí po nich však okamžite siahli, pretože sú kvalitné, jednoducho sa s nimi manipuluje a na ruke vyzerajú veľmi dobre. Ak aj vy túžite po kvalitnom výrobku, ktorý bude pracovať presne tak, ako má, určite by ste mali staviť aj vy na túto značku, ktorá je jednou z tých najlepších na trhu.