Pre väčšinu ľudí je veľkým luxusom mať nejakého asistenta alebo človeka, ktorý im všetko plánuje, odpovedá na hovory alebo dokonca zdvíha telefóny. V dnešnej dobe je však možné mať aj niečo takéto. Vďka umelej inteligencií existujú hlasoví asistenti. Tí síce neprichádzajú ako roboti, ktorých môžete mať doma a hovoriť im, čo robiť, no poskytujú naozaj skvelé a praktické funkcie, ktoré si určite osvojíte aj vy.

Hlasoví asistenti sú dnes odetí vo veľmi príjemnom minimalistickom dizajne, a preto sa hodia snáď všade. Po vypočutí určitého slova alebo príkazu sa vedia prebudiť a vykonávať rôzne akcie. Môžu zapnúť svetlá, odpovedať na otázky, prehrávať hudbu, zadávať objednávky a mnoho ďalšieho.

Mnohí ľudia si hlasových asistentov mýlia s tými virtuálnymi. Rozdiel medzi nimi je ten, že kým hlasových asistentov máte v podobe nejakého elektronického zariadenia doma, tí virtuálni sú skutoční ľudia, ktorí vykonávajú svoju prácu. Do hlasového asistenta však stačí investovať len raz, pri jeho kúpe, a následne si svoju prácu vykonáva úplne zdarma.

Vysvetliť však túto technológiu, ktorá uľahčuje náš život, je niekedy takmer nemožné. Existuje totižto mnoho výrazov a charakteristík, ktoré sa dajú na túto vec použiť. Taktiež existuje niekoľko druhov hlasových asistentov, no existujú aj univerzálni. Pri ich výbere je dôležité zamerať sa, na čo ich vlastne potrebujete. Existujú inteligentní, múdri, automatickí, virtuálno-digitálni alebo hlasoví asistenti, o ktorých sa ideme práve teraz aj rozprávať.

Nový výrobok od Google

Spoločnosť Google sa snaží odpútať vašu pozornosť od konkurencie a poskytnúť vám niečo nové. Svet inteligentných domácich produktov sa neustále zväčšuje. V súčasnosti nie je na trhu len Amazon, ktorý poskytuje virtuálneho asistenta Alexu, ale taktiež značky ako Apple, Microsoft či mnohé iné, menšie značky.

Dnes máme k dispozícií tonu inteligentných reproduktorov v rôznych cenových kategóriách a v rôznych funkciách. Je len na vás, ktorý výrobok si vyberiete. Chcete minúť, čo najmenej? Alebo chcete niečo vysoko kvalitné? Máte toho naozaj veľa.

Ak cena nie je vecou, ktorú zvažujete, máte omnoho širšie pôsobisko. Výrobok Google Home Max však nie je vo vysokej cenovej kategórií a poskytuje naozaj veľké množstvo rôznych funkcií. Užite si ich aj vy!

Dizajn

Google Home Max sa volá Max, čiže veľký, pre niekoľko dôvodov. Jeho veľkosť je 336,6 mm x 190 mm x 154,4 mm. Jeho hmotnosť je 5,3 kg. Tým pádom sa radí medzi väčšie zariadenia. Tie musia mať aj štýlový dizajn, pretože hneď udrú do očí. Pri Google Home Max sa však škaredého dizajnu báť nemusíte. Hodiť sa vám bude do každej jednej miestnosti.

Tento prémiový domáci asistent sa bude hodiť úplne každému a to najmä vďaka jeho minimalistickému príjemnému prevedeniu. Zakúpiť ho môžete v dvoch farebných prevedeniach a to v čiernej a bielej farbe. Výber je tak len na vás.

Predná časť je pokrytá akusticky priehľadnou tkaninou, ktorá je na dotyk rovnakým materiálom ako Google Home Mini. Zvyšok tela je obdĺžnikového tvaru s oblými hranami. Skvelo sa tak hodí každému do domácnosti.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo menšie je tu Google Home Mini. Ten si poradí s mnohými úkonmi taktiež.

Jednoduché ovládanie

Keď odbalíte svoj prvý Google Home Max, stačí ho pripojiť k sieti a počkať, kým sa prehrá zvuk. Tým vám zariadenie povie, že je pripojené. Počas tohto procesu si stiahnite a otvorte aplikáciu od Google. Prihláste sa pomocou svojho Google účtu a v pravom hornom rohu vyberte ikonku Zariadenie. V hornej časti ponuky sa zobrazí položka Google Home Max.

Na hornej časti zariadenia sa nachádza dotykový pásik. Posunutím prsta môžete upraviť hlasitosť alebo klepnutím pozastaviť prehrávanie. Funguje to podobne ako dotykový krúžok na domovskej stránke Google. Ak nechcete používať asistenta manuálne, môžete využiť hlasové povely ako “Hey Google!” alebo “Ok, Google!”. Taktiež môžete používať aplikáciu v mobile.

K dispozícií máte šesť mikrofónov, ktoré budú zachytávať váš hlas aj z väčšej diaľky. Pokojne ho tak môžete ovládať aj z druhej miestnosti. Dokonca, asistenta môžete používať aj počas toho, ako prehráva hudbu.

Ovládanie je tak naozaj veľmi jednoduché a zvládne ho úplne každý. Dokonca aj začiatočník.

Na zadnej strane Google Home Max je prepínač na deaktiváciu mikrofónov. Nemusíte ich takmer vôbec používať. K dispozícií je taktiež port USB-C, ktorý môžete použiť s ethernetovým adaptérom na káblové pripojenie. Nechýba ani 3,5 mm vstupný konektor na pripojenie k iným zdrojom zvuku, čo poskytuje naozaj veľa možností.

Kvalita zvuku

Jedným z dôvodov, prečo je Google Home Max tak veľký je, že obsahuje štyri ovládače. Výsledkom je, že tento reproduktor znie naozaj perfektne. Je tiež dostatočne výkonný na večierok a aj pri 100 % hlasitosti poskytuje jasný zvuk.

Ostré a silné basy sú samozrejmosťou taktiež. Mnohé testy potvrdili, že patrí medzi kvalitné reproduktory. Pôsobivá funkcia je inteligentný zvuk. Je to šikovný prvok, ktorý umožňuje reproduktoru automaticky naladiť sa na svoje okolie. Google tvrdí, že prístroj sa upravuje pomocou ekvalizéra tak, aby všetko zodpovedalo akustike vašej miestnosti. Prístroj vám tak poskytuje vyvážený a príjemný zvuk.

Ešte lepšie je, že dva reproduktory Home Max môžu byž spárované pre stereofónnu konfiguráciu s ďalšími dvomi reproduktormi. Spoločnosť Google ich odporúča umiestniť iba tri metre od seba.

Google Home Max vám umožňuje streamovať hudbu pomocou Wi-Fi z kompatibilných aplikácií v telefóne alebo v notebooku. Medzi najobľúbenejšie streamovacie funkcie patria Youtube, Hudba Google Play, Spotify či Pandora. Bohužiaľ, v zozname sa nenachádza Apple Music.

Čo všetko dokáže?

Streamovanie hudby je len jednou z mnohých funkcií. Google Home Max dokáže uvládať celú vašu smart domácnosť. Vie vám poradiť napríklad pri obliekaní, pretože vie, aké bude počasie. Taktiež vám vie nastaviť budík, povedať, aký je dnes deň alebo čo všetko máte naplánované. Nechajte sa hýčkať a radiť si od hlasového asistenta, ktorý vám poradí so všetkým, čo potrebujete.

Vďaka jednoduchému ovládaniu si ho zamiluje snáď každý. Netreba pripomenúť ani jeho zaujímavé a štýlové prevedenie či jednoduché ovládanie. Začnite ho používať a nebudete vedieť, ako ste bez neho mohli prežiť.

Niečo o značke

Kto by nepoznal značku Google? Známy vyhľadávač sa už dávnejšie začal zaujímať o výrobu iných výrobkov. Zameriava sa napríklad na mobilné telefóny či hlasových asistentov, ktorí vám zjednodušia celý život. Ich výrobky sú prepracované a kvalitné. Predsa len, sú to odborníci na technológie s dlhoročnou tradíciou. Užite si aj vy tú najvyššiu kvalitu a jednoduchosť v jednom.