Pre väčšinu ľudí je veľkým luxusom mať nejakého asistenta alebo človeka, ktorý im všetko plánuje, odpovedá na hovory alebo dokonca zdvíha telefóny. V dnešnej dobe je však možné mať aj niečo takéto. Vďka umelej inteligencií existujú hlasoví asistenti. Tí síce neprichádzajú ako roboti, ktorých môžete mať doma a hovoriť im, čo robiť, no poskytujú naozaj skvelé a praktické funkcie, ktoré si určite osvojíte aj vy.

Hlasoví asistenti sú dnes odetí vo veľmi príjemnom minimalistickom dizajne, a preto sa hodia snáď všade. Po vypočutí určitého slova alebo príkazu sa vedia prebudiť a vykonávať rôzne akcie. Môžu zapnúť svetlá, odpovedať na otázky, prehrávať hudbu, zadávať objednávky a mnoho ďalšieho.

Mnohí ľudia si hlasových asistentov mýlia s tými virtuálnymi. Rozdiel medzi nimi je ten, že kým hlasových asistentov máte v podobe nejakého elektronického zariadenia doma, tí virtuálni sú skutoční ľudia, ktorí vykonávajú svoju prácu. Do hlasového asistenta však stačí investovať len raz, pri jeho kúpe, a následne si svoju prácu vykonáva úplne zdarma.

Vysvetliť však túto technológiu, ktorá uľahčuje náš život, je niekedy takmer nemožné. Existuje totižto mnoho výrazov a charakteristík, ktoré sa dajú na túto vec použiť. Taktiež existuje niekoľko druhov hlasových asistentov, no existujú aj univerzálni. Pri ich výbere je dôležité zamerať sa, na čo ich vlastne potrebujete. Existujú inteligentní, múdri, automatickí, virtuálno-digitálni alebo hlasoví asistenti, o ktorých sa ideme práve teraz aj rozprávať.

Inteligentné zariadenie pre každý domov

Ponuka inteligentných výrobkov od spoločnosti Google je naozaj široká. Medzi veľmi obľúbené prístroje sa radí aj Google Home Hub. Ten má obrovské množstvo kvalitných funkcií, jednoducho sa ovláda a má štýlový dizajn.

V roku 2015 bola spoločnosť Amazon prvou významnou technologickou spoločnosťou, ktorá priniesla inteligenciu do domovov. V dnešnom svete je obrovské množstvo rôznych výrobkov, ktoré vám pomôžu zjednodušiť váš život.

Google pred niekoľkými rokmi potvrdil svoju silu a to, že nie je dobrý len v tom byť prehliadačom. Taktiež je skvelý vo výrobe technológií a inteligentných výrobkov. Sortiment inteligentným asistentov spoločnosti Google sa stali hneď populárnymi a veľmi obľúbenými. Čo všetko poskytujú a aké sú ich výhody?

Google Home Hub zapnete veľmi jednoducho a to pomocou zvolania “Hey, Google!”. Všetky povely sú veľmi podobné a jednoduché. Alexa, inteligencia v tomto zariadení, sa ovláda anglickým jazykom, no toho sa nemusíte báť. Základné frázy, ktoré jej budete dávať robiť, sa neustále opakujú. Môžete ich mať napísané v mobile alebo na papieriku niekde pri sebe. Okrem toho, neustále pripojenie na internet vám dáva možnosť mnohé vety a rozkazy preložiť si. Ovládanie tak naozaj nie je vôbec ťažké.

Oproti starším modelom má Google Home Hub aktualizácie a nové funkcie. Medzi to sa radí napríklad aktualizovaná galéria fotografií Google či zobrazenie domov, ktoré na prvý pohľad zobrazuje celý váš inteligentný dom.

Asistent Google je omnoho múdrejší, inteligentnejší a dá sa spárovať ako s operačným systémom Android, tak aj s operačným systémom iOS. Skombinujte túto jednoduchosť a inteligenciu s funkciami, ktoré ponúka.

Dizajn

Rozmery Google Home Hub sú veľmi príjemné a zaujímavé. Vďaka jeho celkom malej veľkosti je Home Hub jednoducho kombinovateľný a hodí sa do každej jednej miestnosti. Jeho rozmery sú 178.5 x 118 x 67.3mm. Inak povedané, rozmery sú malé a Hub sa jednoducho prenáša z miest ana miesto.

Aj napriek jeho malým rozmerom je to však stále výkonný produkt. Môžete ho položiť na poličku, stôl alebo na nočný stolík. Môžete ho mať tak stále pri sebe.

Malá obrazovka má svoje výhody. Môžete na nej premietať fotografie alebo dokonca videá. Estetiku celého zariadenia dotvára aj farebný rám, ktorý zodpovedá základni potiahnutej tkaninou. Je dodávaný v štyroch farbách a to v ružovej, čiernej, bielej a bledomodrej. Výber je na vás. Na zadnej strane nájdete ovládanie hlasitosti a prepínanie mikrofónu. To je všetko. Je to dobrý starý minimalizmus spoločnosti Google, ktorý je pre nich taký známy.

Nechýba ani svetelný senzor, ktorý umožňuje zariadeniu znížiť úroveň jasu, keď zistí tmavú miestnosť. Bude sa vám doň tak príjemne pozerať. O všetko toto sa postará funkcia Ambient EQ. Tá nielenže upravuje jas tak, aby zodpovedal úrovni miestnosti, ale v skutočnosti môže zmeniť aj teplotu farieb či tvar obrazovky. Zariadenie sa tak prispôsobí presne pre vás.

V praxi to znamená, že reproduktor nastaví výstup modrého svetla. Po vypnutí svetiel displej automaticky vypne na takmer neviditeľnú úroveň. Nebude vám tak vôbec vadiť počas tmy a vy sa tak dobre vyspíte.

Keď odbalíte svoj prvý Google Home Hub, stačí ho pripojiť k sieti a počkať, kým sa prehrá zvuk. Tým vám zariadenie povie, že je pripojené. Počas tohto procesu si stiahnite a otvorte aplikáciu od Google. Prihláste sa pomocou svojho Google účtu a v pravom hornom rohu vyberte ikonku Zariadenie. V hornej časti ponuky sa zobrazí položka Google Home Hub.

Funkcie

Ak požiadate svojho Google Asistenta o ifnormácie o polohe, zobrazí sa mapa, kontakté údaje, recenzie a opisy tých miest. Môžete taktiež pýtať informácie o filme alebo o jeho obsadení. Kliknutím na niektorú z týchto kariet sa dostanete omnoho ďalej a získate aj ďalšie ifnromácie.

Okrem toho, pomocou tohto asistenta môžete ovládať úplne celý svoj dom. Kompatibilný je s mnohými zariadeniami. Je skoro ťažké uveriť, že spoločnosť Google našla spôsob, ako vizuálne znázorniť každý hľadaný výraz.

Vyhľadávanie však nie je hlavnou službou. Google Home Hub boli optimalizované tak, aby poskytovali relevantnú zvukovú spätnú väzbu na základe vašich príkazov hlasového vyhadávania.

Nechýba ani možnosť používania streamovacích služieb ako napríklad Youtube, Spotify či Pandora. Ovládajte pomocou Home Hubu úplne všetko, čo potrebujete! Je to len na vás.

Cenovo dostupný Google Home Hub robí to isté a v tej istej kvalite ako väčšina iných omnoho drahších modelov hlasových asistentov. Okrem toho, že vie prehrať hudbu je vybavený asistentom Google, ktorý je vždy pripravený pomôcť nájsť odpovede, zapnúť melódiu, stlmiť svetlá, zapnúť televíziu alebo mnoho iného. A to len použitým vášho hlasu. Nič iné nepotrebujete.

Niečo o značke

Kto by nepoznal značku Google? Známy vyhľadávač sa už dávnejšie začal zaujímať o výrobu iných výrobkov. Zameriava sa napríklad na mobilné telefóny či hlasových asistentov, ktorí vám zjednodušia celý život. Ich výrobky sú prepracované a kvalitné. Predsa len, sú to odborníci na technológie s dlhoročnou tradíciou. Užite si aj vy tú najvyššiu kvalitu a jednoduchosť v jednom.