V dnešnej dobe, kedy sa každý snaží mať čo najlepšie výsledky, zdravo jesť a cvičiť, je úplne normálne ak si niekto sleduje aj kroky, spálené kalórie či dokonca počet poschodí, ktoré vyšľapaľ. Vďaka tomu, že doba ide stále dopredu a ľudia potrebujú kontrolovať úplne všetko, boli vynájdete zaujímavé výrobky. Okrem mobilov, ktoré vám dokážu počítať kroky, či okrem aplikácií, ktoré vám dokážu spočítať úplne všetko, prišli na rad a na trh aj múdre fitness náramky, ktoré by ste mali mať doma aj vy, ak túžite po kvalitnom a dobrom náramku. Stavte aj vy na nejaký takýto náramok, ktorý vám pomôže pri každej jednej situácií. Možno sa teraz pýtate, a načo? Načo mi bude náramok, ktorý funguje na podobnom, možno rovnakom princípe, ako aj aplikácie v mojom mobile? Načo investovať niekoľko stoviek eur do niečoho, čo bude robiť presne to isté, ako aj iné výrobky, ktoré doma mám? Odpoveď je naozaj veľmi jednoduchá. Mobil nenosíte neustále všade. Nešplháte sa s ním na skaly, kde by vám zavadzal, mnohí mobil dokonca nenosia ani na behanie, pretože v dnešnej dobe sú mobily stále väčšie a väčšie. Tým pádom sú aj ťažšie a v ruke alebo vo vrecku len zavadzajú. To je ten najväčší dôvod, prečo sú náramky omnoho praktickejšie a lepšie ako klasické aplikácie v mobile, ktoré ani tak presné nie sú.

Smart hodinky a smart náramky sú dnes niečím, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ak nie ste odborníkom v tejto sfére a nikoho okolo seba takého nemáte, jednoducho si všetko naštudujte. Dnes je na internete naozaj všetko, čo potrebujete. Okrem toho, veľmi dobre vám dokážu poradiť aj ľudia, ktorí pracujú v predajni. Sú to odborníci, ktorí vás nesklamú a poradia vždy, keď budete potrebovať. Ako si teda samotné hodinky alebo náramky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli smart výrobky kompatibilné s vašim smartfónom. Nemusíte sa však báť komplikácií, pretože dnes je väčšina výrobkov vytvorená tak, aby dokázala spolupracovať nielen s Androidom, ale takisto aj s iOS zariadeniami, ktoré sú stále viac a viac populárne. Samozrejme, najlepšie urobíte, ak stavíte na hodinky či náramky, ktoré sú rovnakej značky, ako váš mobil. Určite každý z vás má nejaké tie očakávania, čo by výrobok mal zvládnuť. Azda všetko smart príslušenstvo vám ponúkne meranie času, ukazovateľa času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto sú všetko činnosti, ktoré sú základnými medzi smart hodinkami. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť. Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky a náramky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám náramky vydržali naozaj aj niekoľko dní. Niektoré vydržia aj týždeň a dokážu vám takto zmonitorovať všetko, čo potrebujete.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aké smart hodinky alebo náramky si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj fitness náramok Samsung Gear Fit2 Pro, ktorý vás prekvapí hneď vo viacerých smeroch.

Motivácia, ktorú máte na ruke

Určite ste si mohli všimnúť, napríklad pomocou sociálnych sietí alebo internetu, že začal akoby nový trend fitness, kde sa všetci fotia, ako dobre vyzerajú, ako cvičia a ako sa posúvajú vpred. Toto všetko je naozaj skvelé, pretože to človeka môže poháňať stále vpred. Problém však je v tom, že niekedy je potrebné sledovať si svoju vlastnú aktivitu na to, aby ste mali prehľad o spálených kalóriách, minútach či hodinách, ktoré ste si oddreli alebo o počte krokov, ktoré ste spravili. Trendom v našom svete sa stávajú fitness náramky, ktoré sú vhodné nielen pre vrcholových športovcov, ktorí potrebujú vedieť o svojom príjme a výdaji úplne všetko, ale takisto aj o ľudí, ktorí jednoducho radi cvičia a pohybujú sa. Náramky sú dokonca aj vodeodolné, vďaka čomu ich môžu využiť aj športovci ako napríklad plavci. Vďaka neobyčajným funkciám si náramok Samsung Gear Fit2 Pro zamiluje nielen športovec, ale takisto aj bežný užívateľ. Poďme sa teraz spoločne pozrieť na jeho funkcie a výhody, ktoré vás presvedčia, aby ste si ho kúpili.

Dizajn náramku

Medzi najväčšie prednosti tohto perfektného náramku patrí najmä to, že je univerzálny a môžete s ním chodiť úplne všade. Či už idete behať, cvičiť alebo idete do práce. Môžete ho mať neustále na sebe a to bez problémov, že by vám niekde zavadzal. V prípade fitness náramku Samsung Gear Fit Pro ide o nový model, ktorý je na trhu len krátko. Dokáže vám spíjemniť váš tréning každý deň, či už cvičíte, pracujete alebo len relaxujete. Je určený pre najlepšie meranie rôznorodých hodnôt pri vašom tréningovom režime v celej rade rôznych športov. Výhodou je aj cena, v ktorej sa náramok pohybuje. Tá totižto nie je vôbec vysoká a pohybuje sa v takých medziach, aby si ho mohol dovoliť každý, kto rád športuje a zaujíma sa o rôzne druhy športov. Ponúka vám tak kompromis výkonu a ceny. A takisto aj pekného dizajnu. Pekný fitness náramok Samsung Gear Fit2 Pro si môžete pomocou Bluetooth technológie spárovať s každým zariadením, ktoré má operačný systém Android alebo iOS. Na displeji vášho mobilu tak nájdete úplne všetky dôležité informácie ako napríklad to, koľko krokov ste prešli alebo koľko kilometrov ste ubehli. V reálnom čase si tak môžete sledovať vašu aktivitu a zistiť, v čom by ste sa mali zlepšiť alebo na čom ešte popracovať.

Vodeodolný a pripravený zdieľať všetko s vami

Hlavné merané atribúty sú upravené tak, aby tento náramok od značky Samsung ocenili najmä plavci, ktorí potrebujú vodeodolný a kvalitný náramok. Medzi tieto funkcie patrí napríklad meranie odplávanej vzdialenosti v bazénoch, čas za ktorý ste prešli jeden bazén, typ tempa a ďalšie, veľmi zaujímavé funkcie. Výpočet spálených kategórií nechýba v žiadnom type športu, ktorý si sami navolíte. Ľudí, ktorí si tento kvalitný náramok kúpia, no nebudú plávať zas potešia iné funkcie, ako napríklad vstavaná krokomer alebo hudobný prehrávač, ktorý vám pomocou bluetooth technológie prenesie do slúchadiel s rovnakou technológiou kvalitnú hudbu. Ako sme spomínali vyššie, náramky vám dokážu “povedať” aj to, či vám prišla alebo neprišla správa či telefónny hovor. Je to výhoda, pretože pri sebe nemusíte mať neustále mobilný telefón, ktorý by vám v rukách mohol aj trochu zavadzať. Každý športovec takisto ocení aj aplikácie ako Under Armour Record, Spotify, My Fitness Pal, Map My Run alebo Endomondo. Všetky údaje sa premietnu aj vo vašej aplikácií. V hodinkách nezáháľa ani špičkový monitoring tepovej frekvencie, ktorý vždy poskytne tie najaktuálnejšie informácie.

Veľký AMOLED displej

Máte radi, keď máte všetky veci pod kontrolou? V tom prípade vás potešíme informáciou, že náramok disponuje prehľadným AMOLED displejom, na ktorom si úplne každý človek zistí jediným pohľadom oka všetko potrebné, čo by mu mohlo chýbať. Displej má skvelú uhlopriečku 1,5 palca a farebná obrazovka sa ovláda dotykovo, čiže jednoduchosť na počkanie. Displej je dostatočne veľký, takže na ňom uvidíte úplne všetko, čo potrebujete a takisto dodáva potrebný univerzálny dizajn tomuto náramku, vďaka čomu sa stane dokonalým kondičným trénerom, ktorý budete môcť využiť aj ako štýlový módny doplnok.

Technológie, ktoré potešia

Na prenos spomínaných dát môžete využiť modernú bezdrôtovú technológiu Bluetooth, ktorá je dnes už v každom jednom zariadení. Všetky dáta a informácie, ktoré náramok počas dňa spracoval a zistil sa tak prenesú do vášho smartfónu, vďaka čomu budete mať prehľad o vašom celom športovom vyťažení. Náramok je takisto aj veľmi tenký, čo len pridáva na jeho autentickosti a informácií, že vám nebude nikde zavadzať. Nechýba ani vysoká izolácia od vlhkosti, vďaka ktorej sa nestane, že by sa vám pod vodou pokazil.

Snáď najväčšou výhodou náramku Samsung Gear Fit Pro je jeho veľká výdrž. Batéria má kapacitu až 200 mAh a výdrž sa tak počíta na niekoľko dní vkuse pri plnom zaťažení. Pokiaľ sa teda rozhodnete, že si dáte jeden deň do tela viac, nič vám k tomu nebráni a náramok vás dokonca ešte nakopne.