V dnešnej dobe, kedy sa každý snaží mať čo najlepšie výsledky, zdravo jesť a cvičiť, je úplne normálne ak si niekto sleduje aj kroky, spálené kalórie či dokonca počet poschodí, ktoré vyšľapaľ. Vďaka tomu, že doba ide stále dopredu a ľudia potrebujú kontrolovať úplne všetko, boli vynájdete zaujímavé výrobky. Okrem mobilov, ktoré vám dokážu počítať kroky, či okrem aplikácií, ktoré vám dokážu spočítať úplne všetko, prišli na rad a na trh aj múdre fitness náramky. Stavte aj vy na nejaký takýto náramok, ktorý vám pomôže pri každej jednej situácií. Možno sa teraz pýtate, a načo? Načo mi bude náramok, ktorý funguje na podobnom, možno rovnakom princípe, ako aj aplikácie v mojom mobile? Načo investovať niekoľko stoviek eur do niečoho, čo bude robiť presne to isté, ako aj iné výrobky, ktoré doma mám? Odpoveď je naozaj veľmi jednoduchá. Mobil nenosíte neustále všade. Nešplháte sa s ním na skaly, kde by vám zavadzal, mnohí mobil dokonca nenosia ani na behanie. To je ten najväčší dôvod, prečo sú náramky omnoho praktickejšie a lepšie ako klasické aplikácie v mobile, ktoré ani tak presné nie sú.

Smart hodinky a smart náramky sú dnes niečím, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Výber náramkov je pomerne ťažká vec, a preto je potrebné premyslieť si ju. Premyslite si jednotlivé funkcie, dizajn a dokonca aj veľkosť. Je toho veľa, čo je potrebné premyslieť. My vám prinášame jedného pomocníka, ktorý by mohol vo vašom rozhodovaní vyhrať.

Je to ten pravý?

V roku 2016 sa značka Samsung pochválila veľmi zaujímavým produktom s názvom Gear Fit 2. Po ňom nasledovali nové edície, medzi ktorými sa tento rok objavil aj Samsung Galaxy Fit. Ten poskytuje funkcie aj pre pokročilejších športovcov. Jeho výhodou je pomerne nízka cena, veľké množstvo funkcií a perfektný kvalita.

Samsung Galaxy Fit je všestranné zariadenie vhodné pre úplne každého kto pravidelne cvičí, športuje a potrebuje niečo, čo by mu mohlo sledovať jeho výkon.

Dizajn

Spoločnosť Samsung sa rozhodla vybaviť Samsung Galaxy Fit ďalšími funkciami a senzormi, vďaka čomu je to nenáročné a kvalitné zariadenie. Je malý, ľahký a s hmotnosťou len 24 gramov. Človek aj zabudne, že ho má na zápästí, príjemne sa nosí a je skvelý aj počas noci. Nikdy sa s ním o niečo nezavadíte.

Puzdro tohto pomocníka je kvalitné a veľmi pekné. Nie je ľahko zničiteľné, a preto sa s nimi veľmi jednoducho cvičí aj pracuje. Na ľavej strane sa nachádza jedno tlačidlo a pod ním snímač srdcovej činnosti. Senzor srdcovej frekvencie nevyčnieva príliš, takže nekazí minimalistický dojem.

Veľkou výhodou je aj silikonový remienok, ktorý sa nijako nenapije potu a neurobí tak žiaden problém. Je vysoko kvalitný, a preto sa s ním môžete pokojne aj kúpať. Nenaberá na seba ani prach či vlasy. A ako sa remienok zatvára? Jednoducho, tradičnou sponou. Vďaka tomu je celkový vzhľad veľmi elegantný a zapínanie či odopínanie náramku je rýchle a jednoduché.

Silikónové popruhy si však môžete aj meniť. Farebných odtieňov je hneď niekoľko, a preto si svoj náramok môžete prispôsobiť či už outfitu alebo nálade.

Taktiež si určite zamilujete aj displej, na ktorom uvidíte všetko aj vtedy, keď naň priamo svieti slnko. Displej nie je príliš veľký, no ani príliš malý. Je presne taký, aký potrebujete. Jas si môžete manuálne upraviť.

Vodeolnosť a výdrž

Nie každý náramok, ktorý sníma pohyb, je vodeodolný. Samsung Galaxy Fit vodeodolný je, vďaka čomu ho môžete pokojne používať aj pod vodou, plávať s ním alebo sa s ním sprchovať.

Spoločnosť Samsung taktiež tvrdí, že Samsung Galaxy Fit vydrží na jedno nabitie až sedem dní. Je to naozaj pravda. Podľa mnohých recenzií od majiteľov tohto náramku vydrží veľmi dlho, vďaka čomu ho nemusíte z ruky dávať takmer vôbec dolu.

Menšou nevýhodou môže byť to, že Samsung Galaxy Fit sa nedá nabíjať bezdrôtovo.

Cvičenie

Poďme na to hlavné, čo má náramok značky Samsung robiť. Sledovanie cvičenia. Samsung Galaxy Fit skutočne poskytuje obrovské množstvo funkcií. Po celý deň sleduje vaše kroky, vzdialenosť, ktorú ste odchodili, spálené kalórie, poschodia, aktívny čas, odpočinok, aktívny srdcový rytmus a spánok.

Vo vnútri je vybavený optickým snímačom srdcovej frekvencie, akcelerometrom a gyroskopom. Spoločnosť Samsung však do náramku nezakomponovala výškomer. To znamená, že počet poschodí nebude úplne presný. To isté platí pre štatistiku vzdialenosti – Galaxy Fit nemá zabudovanú funkciu GPS.

Keď je čas na cvičenie, Galaxy Fit automaticky sleduje chôdzu, beh, cyklistiku, veslovanie a eliptické cvičenie. Ak chcete radšej spustiť aktivitu ručne, spoločnosť Samsung Health podporuje až 90 rôznych aktivít.

Automatické sledovanie aktivity je skvelé, ale ak chcete viac štatistík, budete musieť svoju aktivitu spustiť manuálne. S automaticky zaznamenanými aktivitami nebudete mať aktívne údaje o srdcovej frekvencii.

Galaxy Fit tiež zaznamená váš spánok. V sekcii spánku aplikácie Samsung Health nájdete svoj celkový spánok, fázy spánku (vrátane času, kedy ste boli hore, REM fázy a hlbokého spánku), kalórie spálené počas noci a priemery. Všetky tieto informácie sú veľmi užitočné pre tých, ktorí chcú zlepšiť svoje návyky na spanie.

Ďalšie funkcie

Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad dostávanie upozornení z ľubovoľnej aplikácie, ktorú ste nainštalovali do svojho smartfónu. Tieto upozornenia môžete pokojne vypnúť.

Na Galaxy Fit sú k dispozícii aj špeciálne počasie, kalendár, časovač, stopky a budíky. Ak ste sedeli príliš dlho, dostanete pripomenutia, aby ste sa pohli.

Samsung Galaxy Fit je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú jednoduchý a presný fitness tracker. Kombinácia jeho odolného a ľahkého zostavenia, sledovania spánku a celkovej presnosti vás môže až prekvapiť.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.