Radi kráčate s dobou a kupujete si vždy tie najnovšie kúsky, ktoré ponúkajú známe či menej známe značky? Medzi najnovšie výdobytky modernej techniky a elektroniky patria aj fitness náramky, ktoré vám počítajú kroky, sledujú srdcovú činnosť, spálené kalórie a mnoho ďalšieho.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa snažia žiť zdravo, cvičia a pred veľkou pizzou uprednostnia šalát s čistou vodou, určite by ste mali mať doma aspoň jeden fitness náramok, ktorý vám bude presne monitorovať celý deň. Na ruke vyzerá dobre, ľahko ho skombinujete s oblečením a všetky svoje údaje sa vám zobrazia aj v mobile. Ak ste doteraz niečo takéto nenašli, my máme pre vás jeden variant!

Značka Fitbit patrí medzi najlepších výrobcov, ktorí vyrábajú a ponúkajú športové príslušenstvo. V ich ponuke nájdete desiatky produktov, ktoré sa vám môžu hodiť, budú sa vám páčiť a jednoducho si ich budete chcieť kúpiť. Medzi tieto výrobky patrí aj fitness náramok Fitbit Flex 2, ktorý sa vám postará o všetko, čo potrebujete!

Na začiatok by sme mohli začať s dizajnom, ktorý je viac ako prijateľný. Fitness náramok Fitbit Flex 2 nájdete v štyroch farebných prevedeniach a to v čiernej, tmavo-modrej, ružovej či pastelovej fialovej. Farebné varianty sú perfektné, pretože sa hodia nielen ženám, ale aj mužom.  V zahraničí však môžete nájsť aj ďalšie farebné prevedenia ako sú napríklad biela, tmavo-fialová, zelená, žltá, hnedá či mnoho ďalších. U nás a v mnohých iných krajinách však nájdete tieto základné farby, ktoré úplne stačia. Ak sa vám náramok nehodí k elegantnému outfitu, jednoducho si môžete zakúpiť strieborný, ružovo-zlatý alebo zlatý náramok, ktorý vyzerá veľmi elegantne. Pri ňom si však budete musieť priplatiť. Takisto v tomto prevedení nájdete aj náhrdelníky.

Fitness náramok Fitbit Flex 2 je tenký a bez displeja, vďaka čomu sa vám bude hodiť k úplne všetkému a nebude vám pri ničom zavadzať. Píšete pravou rukou? Dajte si ho na ľavé zápästie, či naopak. Náramok nemusíte mať len na pravej ruke, jednoducho si v aplikácií, ktorá funguje spolu s náramkom prehodíte hlavnú ruku, ktorú budete na náramok používať. Mnohým ľuďom chýba displej, ktorý na fitness náramku Fitbit Flex 2 nie je. Nemusíte sa však ničoho báť, všetko pochopíte pomocou guličiek, ktoré na náramku svietia. Vďaka displeju nie je náramok príliš široký a nezavadzia vám napríklad pri klasickej činnosti, ktorú robíte doma či v práci alebo ani pri cvičení.

To, koľko krokov ste prešli vám signalizujú guličky, ktoré svietia. Stačí dva-krát poťukať prstom po náramku a začne vám svietiť. Každá guľôčka znamená 2500 krokov, čo znamená, že prvá vám ukazuje 2500, druhá 500, tretia 7500 a štvrtá 10 000 prejdený krokov. Vrchná guľôčka signalizuje vždy niečo iné. Ak sa vám náramok aktualizuje, svieti na modro, ak ste prešli 10 000 krokov svieti na zeleno a podobne.

Svoj denný krokový cieľ si môžete sami prispôsobiť. Cieľové však nemusia byť vždy len kroky. Môžu to byť aj spálené kalórie. Odporúčaný cieľ je 10 000 krokov, ktoré prejdete úplne bez problémov. Pri zdolaní tohto cieľu vám náramok jemne zavibruje a zasvietia všetky svetielka.

Počas dňa si svoje kroky môžete kontrolovať pomocou aplikácie. Náramok a mobil spárujete prostredníctvom bluetooth technológie. Aplikácia je prehľadná a veľmi jednoducho sa v nej orientujete. Môžete si tam zapisovať aj denný kalorický príjem, vodu, ktorú ste vypili, vďaka čomu budete mať prehľad aj o svojom pitnom režime a mnohé iné veci. Takisto si na náramku môžete nastaviť pomocou aplikácie aj budík. Náramok vás zobudí jemnými vibráciami, ktoré sa stupňujú. Jednoducho a bez toho, aby ste sa strhli na hlasnú hudbu budíka vás vzbudí. Je to výhoda napríklad ak spíte s niekým v miestnosti. Nezobudíte nikoho, len seba. Budík vypnete zas len dvojitým poklepaním po náramku. Ak sa náhodou nezobudíte, alebo klepnete len raz po náramku, o pár minút vás bude budiť znova.

Fitness náramok Fitbit Flex 2 je vodeodolný, vďaka čomu s ním môžete aj plávať. Nájdete tu dokonca aj režim plávania, vďaka čomu vám bude merať spálené kalórie a odplávané metre. Takisto v aplikácií nájdete aj rôzne aktivity, ktoré vám bude náramok Fitbit Flex 2 automaticky počítať. Po viac ako 10 minútach fyzickej aktivity vám začne brať pohyb ako športovanie a aktívne minúty.

Nezabúdajte ani na monitorovanie spánku! Náramok dokáže perfektne vyhodnotiť, ako ste počas noci spali, koľko hodín ste prespali. Zaznamená aj nepokoj počas noci, čiže vtedy, keď ste sa prehadzovali alebo ste len nespali hlbokým spánkom. Rovnako vám vypočíta aj minúty, ktoré ste nespali, ak ste sa zobudili.

Nabíjanie náramku je jednoduché a nie je príliš časté. Nabíja sa každé 4 až 5 dní, vďaka čomu ho môžete mať neustále na ruke. Jednoducho si dáte náramok dolu, vytiahnete čierny čip, ktorý vám počíta kroky a všetku vašu aktivitu, vložíte si ho do adaptéru, ktorý ste dostali spolu v balení a nabíjate. Nabíjať môžete jednoducho aj prostredníctvom počítaču. Vhodné je však, ak si ho niekedy, aspoň na jeden deň dáte dolu a ruku necháte trochu odpočinúť.

V balení nájdete jeden čip, ktorý je základom merania všetkých aktivít, krokov a podobne, adaptér na nabíjanie, dva náramky (jeden väčší a jeden menší) a brožúry s návodom.