Značka FitBit je veľmi obľúbenou značkou mnohých športovcov. Je totižto zárukou vysokej kvality a tých najlepších výrokov. Ak ste sa s ňou ešte nestretli, dnes vám veľmi radi predstavíme jeden z jej výrokov, ktorými sú smart hodinky.

Smart hodinky sú niečo, čoho je dnes na trhu naozaj veľmi veľa. Niet sa ani čomu čudovať, že sa mnohokrát stáva, že si neviete vybrať presne to, čo potrebujete. Ako si však samotné hodinky vybrať? V prvom rade je potrebné, aby boli hodinky kompatibilné s vašim smartfónom. Väčšina hodiniek je kompatibilná s hlavnými softvérmi a to Androidom a iOS. Nemusíte sa tak báť žiadnych komplikácií.

Dôležité sú aj samotné očakávania, čo by hodinky mali zvládnuť. Azda všetky smart hodinky vám ponúknu meranie času, notifikácie z mobilných telefónov, čítanie správ (SMS alebo napríklad správy zo sociálnych sietí), prehrávanie hudby či monitorovanie aktivity používateľa. Toto všetko sú základné činnosti. Ďalej sú však aj doplnkové vlastnosti, ako napríklad vodeodolnosť, GPS, LTE alebo prachuodolnosť.

Ďalšie funkcie sú väčšinou veľmi zaujímavé, no takisto dokážu pomôcť v mnohých smeroch. Ak totižto chodíte radi na turistiku, určite by ste mali staviť na hodinky, ktoré sú aj vodeodolné a takisto aj prachuvzdorné. Mnohokrát ste nielen vy, ale takisto aj vaše hodinky vystavené ťažším podmienkam. No a nakoniec by sme mohli ešte poznamenať veľmi dôležitý faktor, ktorým je výdrž batérie. Tá by mala byť naozaj dostatočne vysoká, aby vám hodinky vydržali naozaj aspoň jeden celý deň. Takto vám môžu zmonitorovať všetko, čo potrebujete. A presne kombináciu tohto všetkého spomenutého vám ponúkajú aj hodinky Fitbit Versa 2.

Kvalita so skvelým výkonom

Fitbit Versa 2 je druhým modelom kategórie Versa. Má omnoho viac zaujímavých a vylepšených funkcií, vďaka čomu vám poskytuje naozaj široký záber. Je vhodný ako pre ľudí, ktorí chcú byť aktívni, tak aj pre profesionálnych športovcov.

Sledovanie zdravia a aktivít sa dostáva do centra pozornosti pri každých inteligentných hodinkách a náramkoch. Versa 2 však premosťuje priepasť medzi telefónom a zápästím tým, že ponúka oznámenia a kalendáre, spôsoby, ako ovládať nastavenie vášho inteligentného domu a prehrávať hudbu z telefónu. je to naozaj jednoduché a veľmi praktické.

Dizajn

Aj keď sa môže zdať, že pri všetkých preferenciách, ktoré musíte pri výbere hodiniek zohľadniť, je dizajn tým posledným, mýlite sa. Mnohí ľudia si kupujú hodinky najmä podľa dizajnu a toho, ako vyzerajú. Prečo? Dôvod je jednoduchý. Ľudia chcú vyzerať dobre za každých okolností. Aj pri nosení hodiniek.

Pokiaľ ide o dizajn, mantra Fitbitu je veľmi podobná ako Apple. Je to jednoduchý minimalizmus skombinovaný so štýlovou eleganciou. Nové fitness hodinky na prvý pohľad vyzerajú nápadne podobne ako ich predchodcovia, ale ak sa na nich pozriete lepšie, uvidíte niekoľko malých vylepšení, ktoré Versa 2 má a dodávajú jej veľmi štýlový vzhľad.

S hĺbkou 0,47 palca (12 mm) sú hodinky iba o niečo hrubšie ako Apple Watch 3. Veľkosť obrazovky je 40 mm.

Našťastie Fitbit odstránil svoju značku zo spodného rámu Versa, čo znamená, že rámy na Versa 2 sú tenšie. Tým získate o kúsok viac miesta na obrazovke ako predtým.

Jednoduché ovládanie

Tam, kde pôvodná Versa mala tri tlačidlá – dve vľavo a jedno napravo – Versa 2 má iba jedno tlačidlo vľavo a slúži ako tlačidlo „vybrať“ aj „späť“. Všetko ostatné sa vykonáva na dotykovej obrazovke. Ovládanie je intuitívne, rýchle a jednoduché.

Displej

Obrazovka je to jedno z hlavných zlepšení hardvéru, ktoré stojí za to opísať. Na rozdiel od LCD displeja na modeli Versa, vstúpili na trh tento rok inteligentné hodinky druhej generácie Fitbit s jasným dotykovým displejom AMOLED chráneným technológiou Gorilla Glass 3.

Je schopný zasiahnuť viac ako 1 000 uzlov jasu. Je to naozaj vysoký jas vhodný na priame slnečné žiarenie. Dokonca aj pri stmievaní je obrazovka s rozlíšením 300 x 300 ostrá a vďaka senzoru okolitého svetla je schopná upraviť jas podľa prostredia, v ktorom sa práve nachádzate.

Výkon

Okrem vizuálnej spokojnosti je Versa 2 vďaka novému procesoru rýchlejšia ako jej predchodca. To neznamená, že pôvodná Versa mala problémy s oneskorením alebo výkonom, ale ak ste ju už predtým používali a inovovali na verziu 2, všimnete si výrazný rozdiel v plynulosti prevádzky. Navigácia medzi stránkami, spúšťanie a zatváranie aplikácií a vytváranie nových údajov o zdravotnom stave sú rýchlejšie ako predtým.

Rovnako ako všetky ostatné zariadenia Fitbit, aj verzia Versa 2 má celkom slušnú výdrž na batérie. Na jedno nabitie by vám hodinky mali vydržať päť až šesť dní. A to je naozaj skvelé.

Fitness

Fitbit je značka, ktorá je známa tým, že vyrába výrobky najmä pre zdravie, zdravý životný štýl a cvičenie. Fitbit Versa 2 vie zaznamenávať aktivity automaticky. Ak teda idete behať, bicyklovať sa alebo cvičiť do posilňovne, Versa 2 je skvelým pomocníkom na sledovanie vašej aktivity po celý čas cvičenia.

To, v čom však hodinky skutočne excelujú, je spánok. Po prvé, zariadenie je dostatočne ľahké a pohodlné na to, aby ste ho na ruke mali aj cez noc. Po druhé, štatistiky, ktoré niekedy výrobky Fitbit poskytovali, boli celkom mätúce. Tentokrát však prichádza model Versa 2, ktorý je naozaj viac ako presný.

Výhodou je taktiež to, že sami si môžete nastaviť určité ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Je to naozaj jednoduché a môžete to urobiť v samotnej aplikácií na mobile. Nastaviť si môžete hmotnosť, ktorú chcete dosiahnuť, kroky, ktoré chcete počas dňa prejsť alebo kalórie, ktoré chcete spáliť. Fitbit Versa 2 si tak môžete veľmi jednoducho a rýchlo upraviť presne tak, ako chcete vy.

O značke

Na záver si povedzme ešte niečo o značke Fitbit. Značka Fitbit patrí medzi výrobcov fitness náramkov a smart hodiniek, ktorí sú tí najlepší z najlepších. Na trhu prezentujú niekoľko druhov svojich výrobkov, ktoré sú kvalitné a bez chyby sa dokážu vyrovnať aj inteligentným hodinkám, ktoré by ste si inak mohli zakúpiť namiesto náramku. Spoločnosť Fitbit nie je na trhu príliš dlho, a preto sa na Slovensko dostala len nedávno. Jej výrobky však ohromili mnohých a vďaka tomu sa tu aj usadila a milujú ju tisícky zákazníkov, ktorí by na inú značku ani nestavili. Kvalitné výrobky, ako napríklad náramky, osobné váhy či smart hodinky vám tak dokonalo pomôžu pri každej jednej aktivite, ktorú chcete urobiť a uľahčia vám každý jeden deň. Fitbit výrobky nájdete vo viacerých veľkostiach, farbách a prevedeniach.