Kvalitná a dobrá káva dnes nie je len výhradou ľudí, ktorí majú drahý a silný stroj. Ak máte radi kávu a túžite po dobrom tmavom nápoji, určite by ste mali staviť na plne automatický prístroj, ktorý vám spraví tú najlepšiu kávu aj bez toho, aby ste mali certifikát na robenie kávy a takisto aj bez toho, aby ste museli kávu variť nejakými zložitými prípravami. Mnohí ľudia si totižto myslia, že správna káva sa dá spraviť len vtedy, keď máte doma profesionálny stroj. Káva sa však dá veľmi jednoducho spraviť aj bez toho a stačí vám na to len jednoduchý kávovar, ktorý nie je príliš drahý, no dokáže vám spraviť tú najlepšiu kávu, ktorú si vychutnáte so svojimi priateľmi a s rodinou.

Automatické kávovary sú tu najmä pre tých ľudí, ktorí potrebujú kvalitnú kávu každý jeden deň, no bez toho, aby museli ovládať nejaké profesionálne a ťažké stroje, na ktoré musia mať licenciu či certifikát. Takéto druhy automatov sú pre tých ľudí, ktorí nechcú pri kávovare stráviť niekoľko dlhých minút. Za pár sekúnd si vedia pripraviť chutnú a kvalitnú kávu bez toho, aby sledovali celý proces. Dnes sú už také stroje, ktoré sa zastavia presne vtedy, kedy je šálka plná a vy sa tak nemusíte báť, že by vám káva pretiekla cez šálku von. Rovnako si môžete byť istí, že kapsulové kávy či veľmi podobné druhy káv sú takisto veľmi kvalitné a bez toho, aby ste sa báli, že si doma nespravíte dostatočne dobrú kávu.

Značka DeLonghi vyrába kávovary len pár rokov, no už za túto dobu sa dostala aj k nám na trh a po celom svete má milióny spokojných zákazníkov. Spokojnosť je najmä kvôli tomu, že má naozaj kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu si môžete spraviť svoju kávu pokojne kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzate. Nemusíte ísť do mesta do kaviarne, stačí si doma zapnúť stroj. DeLonghi je značka, ktorá vám ponúka kávovary tej najvyššej kvality. Väčšina z nich je automatická, vďaka čomu ich ovládanie zvládne úplne každý. Nie je to nič náročné, stačí si vybrať kávu, ktorú chcete a spustiť stroj, ktorý spraví všetko, čo potrebujete. Dnes máme pre vás recenziu na kávovar Espresso DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M.

Prístroj DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.Mpatrí medzi tie najluxusnejšie a najlepšie vybavenejšie prístroje, ktorá sa môžu pýšiť, že patria do kategórie automatických kávovarov značky DeLonghi. Všetko toto obohacuje ešte aj fakt, že prístroj DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M sa radí do energeticky úspornej triedy A+, vďaka čomu vám ušetrí dostatok financií a vy sa nemusíte báť, že by vám prístroj “zožral” mnoho energie. Okúzli vás nielen vynikajúcou profesionálnou kávou, ale takisto aj jednoduchou prípravou, vďaka ktorej si pripravíte tú najlepšiu kávu, ktorú potrebujete. Takisto nechýba ani robustný nerezový dizsplej, na ktorom uvidíte úplne všetko a takisto si musíte všimnúť aj jeho jednoduché š týlové prevedenie, vďaka čomu oživí každú jednu domácnosť.

Túžite po lahodnej káve s jednoduchou prípravou? Zložitá príprava dnes už nie je in. Zdĺhavé pripravovanie kávy sa z našich životov vytratilo, pretože náš život je rýchly a dynamický. Káva, ktorá po zdĺhavom procese už ani nechutí dobre pri prístroji DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M nehrozí. Stačí si jednoducho položiť šálku pod trysku a stlačiť tlačidlo s požadovaným nápojom a počkať. Naozaj vám stačí stlačiť len jedno jediné tlačidlo na to, aby ste si pripravili veľmi chutnú a dobrú kávu! Kávovar DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M vám v jednom okamihu pripraví cappuccino, caffe latte či cafe macchiato. Všetko toto a omnoho viac vám ponúka po stlačení jedného tlačidla. Výhodou je, že teplú a dobrú kávu si môžete rýchlo pripraviť každé jedno ráno bez toho, aby ste sa báli, že sa pri kávovare zastavíte príliš dlho.

Na prípravu kávy kávovarom DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M môžete použiť nielen kávové zrná, ale takisto pomletú kávu. Nepomletá káva je mnohokrát veľmi ťažko k dostaniu, a preto môžete používať aj klasickú kávu, ktorú môžete veľmi jednoducho kúpiť každý jeden deň aj v obyčajnom klasickom obchode. Ak si kúpite nepomletú kávu, môžete ju jednoducho pomlieť v mlynčeku, ktorý je zabudovaný v kávovare. Ten nie je taký hlučný a ochutnáte tak vďaka nemu naozaj pravú čerstvú kávu s nezabudnuteľnou chuťou a arómou. Hrubosť mletých kávových zŕn si môžete zvoliž z trinástich stupňov. Zásobník na kávové zrná je vybavený špeciálnym krytom pre uchovanie vône a má kapacitu až 250 gramov. Vďaka tomu môžete pomlieť naozaj dostatok kávy, ktorá si udrží dostatočnú arómu.

Kávu si môžete užiť presne tak, ako ju máte najradšej. Sami si jednoducho nastavíte podľa seba, akú kávu máte najradšej a akú chcete. Kávovar DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M vám ponúka možnosť nastaviť si, akú kávu chcete. Môžete si vybrať kávu malú, strednú alebo veľkú. Takisto či chcete silnú arómu alebo extra jemnú. Nechýba ani možnosť nastaviť si koľko vody a kávy chcete, dokonca aj teplotu či množstvo peny. Kávovar DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M vás jednoducho nikdy nesklame.

Oproti staršiemu modelu má kávovar DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M nový patentovaný systém na cappuccino pre ešte dokonalejšiu mliečnu penu. Tento systém využíva novú technológiu pre výrobu bubliniek v mlieku, vďaka čomu budete mať čo najlepšiu penu, akú chcete. Tento spôsob mieša paru, vzduch a mlieko tak, aby vznikali čo najmenšie bublinky. Pena je tak omnoho hustejšia, vyššia a trvá omnoho dlhšie, ako si myslíte. Výhodou je takisto aj to, že mlieko sa vyšľahá naozaj do tuha a je jedno, čo použijete mlieko plnotučné, polotučné alebo nízkotučné. Funkciou Extra cappuccino využijete nielen pre manuálnu prípravu zamatovej mliečnej peny, ale takisto môžete horúcu vodu použiť na prípravu čaju. Praktická súčasť je aj vysúvacia nádobka na mlieko, ktorú môžete po použití pohodlne vložiť do chladničky.

Údržba je niekedy veľmi ťažká, no pri kávovare DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M je veľmi jednoduchá. Nový systém automatického čistenia je zabudovaný priamo v otočnom gombíku pre reguláciu peny, ktorá vám umožňuje najjednoduchšie a najkompletnejšie čistenie jednotlivých častí nádobky na mlieko a celého systému.

Kávovar DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M vám dovolí pripraviť aj dve šálky na jedenkrát, vďaka čomu sa nikdy nestane, že by ste nemohli pripraviť kávu, ktorú potrebujete aj pre seba a aj pre ostatných v domácnosti. Aktívny ohrievač šáliek vám ponúkne vždy teplú šálku a pripraviť tak optimálnu teplotu, ktorú chcete. Miesto na káve má veľkosť 86 až 142 milimetrov, vďaka čomu sa vám nikdy nestane, že by ste nemali priestor na vašu šálku.

Kávovar DeLonghi PrimaDonna S De Luxe ECAM28.465.M vám zaručuje veľmi tichú prevádzku a jeho obsluha je tak ľahká, že to zvládnu aj deti a to úplne bez problémov. Intuitívny ovládadcí panel disponuje kovovými tlačidlami a dvojriadkovým prehľadným digitálnym displejom, ktorá je aj v češtine a takisto aj v slovenčine. Celkom vám ponúka až 16 jazykov a medzi ďalšie výhody ponúka napríklad automatické čistenie či odvápňovacia funkcia.