Kvalitná a dobrá káva dnes nie je len výhradou ľudí, ktorí majú drahý a silný stroj. Ak máte radi kávu a túžite po dobrom tmavom nápoji, ktorý vás ráno zobudí, určite by ste mali staviť na plne automatický prístroj, ktorý vám spraví tú najlepšiu kávu aj bez toho, aby ste mali certifikát na robenie kávy a takisto aj bez toho, aby ste museli kávu variť nejakými zložitými prípravami. Mnohí ľudia si totižto myslia, že správna káva sa dá spraviť len vtedy, keď máte doma profesionálny stroj, ktorý však musíte vedieť špeciálne ovládať. Káva sa však dá veľmi jednoducho spraviť aj bez toho a stačí vám na to len jednoduchý kávovar, ktorý nie je príliš drahý, no dokáže vám spraviť tú najlepšiu kávu, ktorú si vychutnáte so svojimi priateľmi a s rodinou. Nepotrebujete na to žiadnu špeciálnu kávu, špeciálne návody alebo nejaké iné, zložité postupy, ktoré by ste nemuseli vedieť ovládať. Výrobcovia takýchto kávovarov totižto vedia, že kávu dnes pije úplne každý a robia prístroje, ktoré sa dajú ovládať jednoducho a hlavne, intuitívne. Bez zdĺhavého čítania manuálov a iných príručiek tak môžete veľmi jednoducho zistiť, ako sa pripraví váš obľúbený nápoj behom sekundy. A ešte väčšia výhoda, mnohokrát si na strojoch môžete pripraviť nielen jeden či dva, ale omnoho viac nápojov, ktoré si zamilujete a budete ich piť každý jeden deň, možno aj niekoľkokrát do dňa.

Na trhu dnes nájdete nepočetné množstvo rôznych kávovarov. Ako si z nich vybrať presne ten, ktorý potrebujete a presne taký, aký vám bude vyhovovať? Jednoducho vďaka tomu, že budete vedieť, na aké parametre sa treba zamerať. Medzi tie najdôležitejšie sa radia najmä otázky, ktoré musíte zodpovedať ešte predtým, než si kávovar začnete vyberať. Odpoveď si dajte na veci, medzi ktoré sa riadí ako často budete kávovar používať, koľko druhov káv budete chcieť robiť a hlavne aké, či z klasickej, zrnkovej kávy alebo z kapsúl. Ďalej si takisto pozrite aj financie a to, koľko ste ochotní investovať do kávovaru. Na trhu nájdete niekoľko druhov kávovarov. Medzi tie najznámejšie sa radia kapsulové, pákové a plne automatické kávovary. Pákové kávovary sú ideálne pre kávových nadšencov, ktorí radi strávia pri robení kávy dlhší čas a nevadí im to. Sami si tu nadstavujete mnoho parametrov, čo je dôležité aj vedieť. Kapsulové kávovary sú z týchto troch asi najlacnejšie a najjednoduchšie na ovládanie. Do kávovaru jednoducho vložíte kapsulu a zapnete. Káva je na svete. Zlatou strednou cestou je plne automatický espressovač, ktorý vám veľmi jednoducho a rýchlo pripravú všetku kávu, na ktorú budete mať chuť bez toho, aby ste museli ovládať zložité postupy a bez ďalších väčších nákladov na nejaké príslušenstvo. Čerstvú kávu tak máte za pomoci jedného tlačidla. Takéto stroje nestoja ani príliš veľa a za príjemnú cenu máte tak doma poloprofesionála, s ktorým sa vám bude pracovať veľmi dobre. Okrem takýchto strojov však existujú aj iné, ako napríklad prekvapkávače, french press či moka kávičky, ktoré sú však už bez toho, aby vám pripravili profesionálnu kávu. Teoreticky môžeme povedať, že je to domáca, lepšia káva ako klasická zalievaná.

O značke

Značka DeLonghi vyrába kávovary len pár rokov, no už za túto dobu sa dostala aj k nám na trh a po celom svete má milióny spokojných zákazníkov. Spokojnosť je najmä kvôli tomu, že má naozaj kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu si môžete spraviť svoju kávu pokojne kedykoľvek a kdekoľvek sa nachádzate. Nemusíte ísť do mesta do kaviarne, stačí si doma zapnúť stroj. DeLonghi je značka, ktorá vám ponúka kávovary tej najvyššej kvality. Väčšina z nich je automatická, vďaka čomu ich ovládanie zvládne úplne každý. Nie je to nič náročné, stačí si vybrať kávu, ktorú chcete a spustiť stroj, ktorý spraví všetko, čo potrebujete. Dnes máme pre vás recenziu na kávovar Espresso DeLonghi EC 156.B.

Pravá káva je tá z kávovaru

Mnohí ľudia si v dnešnej dobe uvedomujú, že rozpustná instatná káva jednoducho nie je pre nás najlepšia. Jej chuť je ďaleko iná ako taká, ktorú dostanete v kaviarni a účinok na vás takisto nemá nijaký. Ak ani vy nie ste spokojní s takouto zalievanou kávou, jednoducho si kúpte kvalitný stroj, ktorý vám spraví tú najlepšiu kávu. Bez svojich kávových rituálov si mnohí ľudia nevedia predstaviť svoje ráno alebo deň, a preto sa kávy nevzdávajte! Jednoducho si kúpte nový kávovar DeLonghi EC 156.B, ktorý vás poteší nielen vďaka svojmu výkonu, ale takisto aj vďaka výsledkom, ktoré podáva.

Dlhá životnosť

Espresso DeLonghi EC 156.B bude vašim dlhoročným priateľom a spoločníkom pri každom jednom ráne. Dôvod? Má totižto nerezový bojler pre dlhú životnosť. Keď vás teda náhle prepadne chuť na kávu, nebudete musieť čakať dlhé minúty na to, aby ste si kávu urobili. Vďaka systému samostatnej prípravy je kávovar ihneď pripravený k používaniu a nezaskočí ho naozaj nič. Starostlivosť o prístroj je takisto veľmi jednoduchá a bezproblémová. Inak povedané, kávovar DeLonghi EC 156.B je jednoduchý nielen na používanie, ale takisto aj na samotnú údržbu.

Máte chuť každé ráno na dobrú kávu, no to, čo si musíte robiť v skutočnosti, je len zalievaná káva? Vďaka pákovému kávovaru DeLonghi EC 156.B, ktorý je prispôsobený pre každodennú prípravu kávy priamo u vás doma, môže byť váš sen skutočnosťou. Okrem toho, že vám zvládne urobiť silné espresso, urobí vám aj perfektné cappuccino. Jeho “cappuccino systém” perfektne premieša mlieko, paru a vzduch a vy si vďaka tomu môžete vychutnať krásne nadýchanú a bohatú penu, ktorá ozdobí úplne každú jednu šálku.

Jednoduchá príprava

Espresso DeLonghi EC 156.B disponuje nielen perfektným systémom, vďaka ktorému si pripravíte tú najlepšiu a najchutnejšiu kávu, ale takisto aj novým držiakom filtra, takže kávu môžete pripraviť ako z klasicky namletej kávy, tak aj z už spracovanej, porciovanej kávy. Nemáte tak problém naozaj v ničom. Ak preferujete jednoduchosť a praktickosť, druhá varianta kávy, ktorá je už spracovaná, je to pravé pre vás. Naopak, pri príprave espressa z namletej kávy príde vhod aj vstavané príslušenstvo na kávu, takže nebudete musieť hľadať vo všetkých priehradkách kuchyne, čím kávu stlačíte. Kávovar je navrhnutý pre prípravu pravého espressa pre vás na každý jeden deň a zároveň poskytuje perfektné cappuccino s bohatou a krémovou penou vďaka dokonalému mieseniu pary, vzduchu a mlieka.

Kávovar DeLonghi EC 156.B je jednoducho to, čo potrebujete každý jeden deň. Okrem jeho perfektného výkonu vám takisto ponúka kvalitné spracovanie a štýlový dizajn.