Prichádza leto a vy rozmýšľate akým spôsobom by ste sa zbavili chĺpkov? Alebo vás už nebaví neustále holenie žiletkou? Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, chĺpky sú pre vás rozhodne problémom, ktorý chcete vyriešiť.

V rámci holenia máte niekoľko možností. Tou prvou je klasická žiletka. Ide o najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Na druhej strane, je aj najnepraktickejší, pretože chĺpky rýchlo dorastajú. Druhým spôsobom sú epilátory, pri ktorých je holenie zdĺhavejšie a o niečo viac bolestivejšie. Výsledky sú však viac ako perfektné a vydržia hneď niekoľko týždňov ak nie mesiacov.

Pri výbere epilátora sa musíte rozhodnúť, ktorú technológiu zvolíte a aké funkcie požadujete. To však nie je všetko. Ak si chcete uľahčiť celý nákup, prečítajte si recenziu na jeden z veľmi výkonných a najlepších epilátorov, ktoré nájdete na trhu.

Rýchly náhľad

Epilátorov je na trhu nespočetné množstvo. Výber je preto omnoho ťažší, ako sa na prvý pohľad zdá. Jedným z tých najlepších je však Panasonic ES-EL7A-S503, o ktorom bude aj dnešná recenzia.

Epilátor značky Panasonic vám poskytuje jednoduché epilovanie v pohodlí domova, ktorého výsledky vydržia niekoľko týždňov. Produkt je vybavený úplne novým tvarom, ktorý poskytuje o 30 % väčšiu hlavicu. Tá vás vie jedným ťahom zbaviť väčšieho množstva chĺpkov ako predchádzajúce verzie. Epilovanie je rýchlejšie a praktickejšie.

Zaujal vás model Panasonic ES-EL7A-S503? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Dizajn síce výkon epilátora nijak neovplyvňuje, no vo veľkom vplýva na to, ako sa vám používa. Epilátor by mal byť jednoduchý a minimalistický. Pokojne môže byť aj v ženských farbách. Výhodou je, že ho nemusíte kombinovať so zariadením kúpeľne, pretože nebude na očiach. Pri používaní ho však budete vidieť, a preto by mal byť oku príťažlivý.

Epilátor Panasonic ES-EL7A-S503 nájdete vo viacerých farebných prevedeniach. Základom je však kovové telo, ktoré vyzerá štýlovo v každom odtieni. Výrobok je minimalistický a hodí sa do ruky každej jednej ženy. Hlavica je čisto biela a jednoduchá. S celým telom dobre ladí.

Spolu s dizajnom spomenieme aj rozmery. Tie sú veľmi dôležité na to, aby ste vedeli, či sa vám bude s epilátorom pracovať dobre. Poprípade, či ho budete so sebou môcť brať napríklad na dovolenky alebo pri cestovaní.

Jednoducho povedané, rozmery epilátora sú kompaktné. Môžete ho so sebou nosiť všade, kam idete. Nie je ani ťažký a pracuje sa s ním veľmi dobre.

Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

 • šírka: 6,7 cm
 • výška: 16,3 cm
 • hĺbka: 4,7 cm
 • hmotnosť: 0,2 kg

S takýmito rozmermi a hmotnosťou sa epilátor jednoducho používa a ešte jednoduchšie sa s ním cestujte. Majte ho poruke vždy, keď potrebujete.

Plus, cestovanie je jednoduché aj vďaka cestovnému puzdru, ktoré dostanete v balení spolu s ďalším príslušenstvom. Do cestovného balenia vložíte okrem samotného epilátora aj ďalšie nadstavce.

Funkcie epilátora 

Každý epilátor má nejaké funkcie, vďaka ktorým sa odlišuje od tých ďalších. Niektoré majú len iný dizajn, iné sú výkonnejšie alebo ich môžete používať aj pod vodou. 

Epilátor Panasonic ES-EL7A-S503 má tri režimy rýchlostí – jemnú, normálnu a intenzívnu. Viete si ho prispôsobiť presne podľa svojich chĺpkov a pokožky. Nikdy sa nestane, že by bol epilátor príliš agresívny alebo mal nízky výkon.

Ergonomický tvar si zamiluje každý, kto epilátor bude používať. Z ruky sa nevyšmykuje. Práve naopak, skvelo drží.

Široká hlavica vie jedným ťahom odstrániť všetky nežiaduce chĺpky. Epilácia je omnoho rýchlejšia ako pri iných modeloch. Nehovoriac o tom, že vo väčšej hlavici je aj viac pinziet, ktoré vedia odstrániť aj tie najmenšie chĺpky už v dĺžke 0,5 mm.

Epilátor disponuje LED osvetlením, vďaka ktorému máte istotu, že nevynecháte žiaden chĺpok.

Veľkou výhodou tohto modelu je najmä to, že ho môžete používať na sucho aj na mokro. Keď je pokožka mokrá, je zmäknutá a ľahšie sa prispôsobuje. Epilácia je menej bolestivá ako pri epilovaní na sucho.

A keďže prístroj môžete používať pod vodou, samozrejmosťou je bezdrôtová prevádzka. Pri plnom nabití, ktoré trvá len hodinu, prístroj vydrží v prevádzke až 30 minút. Pokojne si teda epilujte celé telo.

Hlavica epilátora 

Základom kvalitného epilátora je precízne spracovaná hlavica, ktorá sa vie prispôsobiť každému uhlu a každej pokožke. Pri vyberaní sa zamerajte hlavne na tento parameter.

Hlavica epilátora Panasonic ES-EL7A-S503 sa vie prispôsobiť krivkám vášho tela. Otáča sa až do 90 stupňov, takže poskytuje tie najlepšie výsledky. Bez problémov oholíte aj menej dostupné miesta.

Plus, ako sme spomínali už vyššie, hlavica je široká. Na jedno oholenie sa zbavíte väčšieho množstva chĺpkov ako pri iných epilátoroch. Holenie je rýchlejšie a praktickejšie.

Ovládanie 

Ovládanie epilátorov je jednoduché. Poskytujú totižto len zopár funkcií, ktoré si vyberáte jedným ovládacím tlačidlom. Niektoré, profesionálne typy, majú o niečo zložitejšie ovládanie, na ktoré si však časom určite zvyknete. Rovnako ako pri epilovaní, tak aj pri ovládaní musíte nadobudnúť len prax.

Epilátor Panasonic ES-EL7A-S503 ovládate hlavným tlačidlom nachádzajúcim sa na tele kúsok pod hlavicou. Stačí ho raz stlačiť a prístroj je zapnutý.

Viacerými stlačeniami si prispôsobujete rýchlosť presne podľa svojich preferencií.

Čistenie a starostlivosť 

Epilátorom sa staráte o svoju pokožku. Mali by ste ho preto po každom použití poriadne vyčistiť. Len tak sa zbavíte baktérií, ktoré a ňom zostali, a vyhnete sa rôznym problémom s pokožkou ako napríklad vyrážkam.

Model Panasonic ES-EL7A-S503 viete používať aj pod vodou, čím sa uľahčuje celé jeho čistenie. Po použití ho stačí dať pod vodu a jemným prúdom vyčistiť. 

Prípadne hlavicu odnímte a vyčistite ju samostatne.

Príslušenstvo

K epilátoru Panasonic ES-EL7A-S503 získate bohaté príslušenstvo:

 • holiaca hlavica
 • epilačná hlavica na nohy a ruky
 • jemné viečko
 • viečko na citlivé oblasti
 • výklopný zostrihávač
 • nadstavec pre oblasť bikín
 • puzdro
 • čistiaca kefka.

O značke

Značka Panasonic sa radí medzi značky s dlhou históriou a veľkým množstvom spokojných zákazníkov. Na slovenskom trhu figuruje už desiatky rokov, a preto je pravdepodobné, že ju poznáte aj vy. Vznikla v roku 1918 v meste Osaka. Jej starší názov bol Matsushita Electric Industrial Company, Limited. Neskôr sa však premenovala na Panasonic. Spolu so Sony, Toshiba a Canon značka patrí medzi najväčších japonských výrobcov elektroniky. Okrem elektroniky má Panasonic v ponuke aj neelektronické výrobky a služby ako napríklad domové renovácie. Tie sú obľúbené najmä v zahraničí. Panasonic patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete.