Hladká pokožka bez chĺpkov je snom každej ženy. DOsiahnuť ju, je však ťažká úloha. Na trhu nájdete desiatky rôznych prístrojov, z ktorých si môžete vybrať. Nie všetky však poskytujú excelentné a tie najlepšie výsledky. Na ktorý výrobok sa teda obrátiť?

V rámci holenia máte niekoľko možností. Tou prvou je klasická žiletka. Ide o najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Na druhej strane, je aj najnepraktickejší, pretože chĺpky rýchlo dorastajú. Druhým spôsobom sú epilátory, pri ktorých je holenie zdĺhavejšie a o niečo viac bolestivejšie. Výsledky sú však viac ako perfektné a vydržia hneď niekoľko týždňov ak nie mesiacov.

Pri výbere epilátora sa musíte rozhodnúť, ktorú technológiu zvolíte a aké funkcie požadujete. To však nie je všetko. Ak si chcete uľahčiť celý nákup, prečítajte si recenziu na jeden z veľmi výkonných a najlepších epilátorov, ktoré nájdete na trhu.

Rýchly náhľad

Kto by nemiloval pocit čerstvo oholených nôh? A nielen tých. Dlhotrvajúce oholenie je však niečo, s čím mnohé ženy neustále bojujú. Ak potrebujete pomocníka, ktorý by sa o všetko postaral, máme pre vás skvelý tip. Je ním epilátor Panasonic ES-ED23-V503, ktorý spríjemní váš rituál holenia.

Chĺpky sú oholené veľmi rýchlo a takmer bezbolestne. Nehovoriac o príjemnom ergonomickom uchopení, vďaka ktorému sa celé telo prístroja vie prispôsobiť a skvelo padnúť do ruky.

Odstráňte chĺpky rýchlo, bezbolestne a hlavne na dlhú dobu pomocou epilátora Panasonic ES-ED23-V503, ktorý má veľké množstvo funkcií. Tie si zamilujete hneď, po prvom použití. Zaujal vás tento model? V tom prípade čítajte ďalej.

Dizajn

Dizajn síce výkon epilátora nijak neovplyvňuje, no vo veľkom vplýva na to, ako sa vám používa. Epilátor by mal byť jednoduchý a minimalistický. Pokojne môže byť aj v ženských farbách. Výhodou je, že ho nemusíte kombinovať so zariadením kúpeľne, pretože nebude na očiach. Pri používaní ho však budete vidieť, a preto by mal byť oku príťažlivý.

Dizajn epilátora Panasonic ES-ED23-V503 je veľmi príjemný. Kombinuje v sebe dve jemné farby – bielu a fialovú. Dokonca, má aj jemné strieborné detaily, napríklad v rámci hlavného ovládacieho tlačidla. Epilátor sa tak hodí do rúk každej jednej ženy.

Spolu s dizajnom spomenieme aj rozmery, ktoré sú pomerne dôležité. Ak je epilátor príliš veľký, nemusí sa s ním dobre narábať. Naopak, ak je príliš malý, nemusí mať dostatočný výkon. Poprípade s ním budete musieť prejsť po pokožke viackrát, aby zachytil všetko, čo má.

Model Panasonic ES-ED23-V503 patrí medzi menšie epilátory, ktoré sú však dostatočne veľké na to, aby sa s nimi dobre pracovalo. Ak by ste chceli vedieť presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 5,5 cm
  • výška: 12,6 cm
  • hĺbka: 4,1 cm
  • hmotnosť: 0,2 kg

Vďaka takýmto príjemným rozmerom a váhe môžete epilátor so sebou brať kamkoľvek idete. Nebude vám zaberať príliš veľa miesta.

Použitie na sucho aj na mokro

Výhodou epilátorov je najmä to, že mnohé poskytujú možnosť použitia ako na sucho, tak aj na mokro. Mokré použitie je často pre pokožku lepšie, pretože je zmäknutá a ľahko sa prispôsobuje. Vytrhávanie chĺpkov nie je tak bolestné, ako pri suchom epilovaní.

Model Panasonic ES-ED23-V503 vám poskytuje obe možnosti. To, či sa budete epilovať na sucho alebo mokro je na vás. Pokojne si však strojček zoberte do vane alebo sprchy a pripravte si pokožku do plaviek alebo šiat.

Okrem vody môžete na holenie využiť aj gél alebo penu. Tým pádom sa strojček bude po pokožke kĺzať ešte ľahšie a jednoduchšie.

Dávajte si však pozor. Epilátor musí byť nabitý a vytiahnutý z elektrickej energie, aby ste ho mohli používať vo vode a vyhli sa nebezpečiu. Na jedno hodinové nabitie vydrží prístroj až 30 minút holenia.

Hlavica epilátora

Základom kvalitného epilátora je precízne spracovaná hlavica, ktorá sa vie prispôsobiť každému uhlu a každej pokožke. Pri vyberaní sa zamerajte hlavne na tento parameter.

Hlavica epilátora Panasonic ES-ED23-V503 obsahuje dvojitý kotúč. Prvý odstraňuje všetky chĺpky a druhý sa stará o tie, na ktoré by prvý mohol zabudnúť. Tým pádom nemusíte po jednom mieste prechádzať niekoľkokrát. Stačí raz.

Dvojitý kotúč disponuje až štyridsiatimi ôsmimi pinzetami, ktoré rýchlo a efektívne odstraňujú nežiadúce chĺpky. Postarajte sa o hladkú pokožku v priebehu niekoľkých sekúnd.

Veľkým plusom je aj to, že hlavica je výklopná. Vie sa tak prispôsobiť úplne každému uhlu a prirodzeným krivkám vášho tela.

Ovládanie

Ovládanie epilátorov je jednoduché. Poskytujú totižto len zopár funkcií, ktoré si vyberáte jedným ovládacím tlačidlom. Niektoré, profesionálne typy, majú o niečo zložitejšie ovládanie, na ktoré si však časom určite zvyknete. Rovnako ako pri epilovaní, tak aj pri ovládaní musíte nadobudnúť len prax.

Epilátor Panasonic ES-ED23-V503 má výhodu, že sa ovláda hlavným tlačidlom, ktoré nájdete v strede jeho kompaktného tela. Pomocou neho si vyberáte z dvoch rýchlostí, ktoré poskytuje.

Rýchlosti sa delia na normálnu rýchlosť a jemný režim. Následne, tretia možnosť v ovládaní je už iba vypnutie strojčeka.

Svetlo na precíznejšiu prácu

Stáva sa vám, že po epilovaní nájdete na pokožke zopár chĺpkov, na ktoré ste zabudli? Je to úplne normálne. Na niektoré časti si jednoducho nevidíme tak dobre, ako na iné. Práve to je dôvod, prečo na epilátore Panasonic ES-ED23-V503 nájdete aj LED svetlo.

Pri epilovaní vám svetlo vždy osvetlí časť pokožky, ktorú bude epilovať. Vidíte tak, či na pokožke zostali nejaké chĺpky alebo sa môžete presunúť ďalej.

Nabíjanie a výdrž batérie

Mnohé epilátory v dnešnej dobe poskytujú praktickú batériu, ktorú stačí nabiť. Následne ho môžete používať bez kábla, kdekoľvek ste. Hladkú pokožku tak máte zaručenú aj na dovolenke pri mori či niekde, kde nemáte prístup k elektrickej zástrčke.

Epilátor Panasonic ES-ED23-V503 vám poskytuje dve možnosti epilovania a to buď pripojením k elektrickej energii cez kábel alebo bez káblu. V druhej možnosti berie prístroj energiu z batérie.

Na jedno nabitie vydrží epilátor pracovať 30 minút. Stihnete si tak epilovať úplne celú pokožku. Epilovanie bez kábla je nielen praktickejšie, ale aj bezpečnejšie.

Čistenie a starostlivosť

Epilátorom sa staráte o svoju pokožku. Mali by ste ho preto po každom epilovaní poriadne vyčistiť. Len tak sa zbavíte baktérií, ktoré ňom zostali, a vyhnete sa rôznym problémom s pokožkou ako napríklad vyrážkam.

Výhodou epilátora Panasonic ES-ED23-V503 je najmä to, že je vodeodolný. Môžete ho dať pod tečúcu vodu a poriadne vyčistiť. Hlavica strojčeka sa dá dokonca aj odňať. Vyčistíte ju tak ešte lepšie.

O značke

Značka Panasonic sa radí medzi značky s dlhou históriou a veľkým množstvom spokojných zákazníkov. Na slovenskom trhu figuruje už desiatky rokov, a preto je pravdepodobné, že ju poznáte aj vy. Vznikla v roku 1918 v meste Osaka. Jej starší názov bol Matsushita Electric Industrial Company, Limited. Neskôr sa však premenovala na Panasonic. Spolu so Sony, Toshiba a Canon značka patrí medzi najväčších japonských výrobcov elektroniky. Okrem elektroniky má Panasonic v ponuke aj neelektronické výrobky a služby ako napríklad domové renovácie. Tie sú obľúbené najmä v zahraničí. Panasonic patrí medzi najväčšie spoločnosti na svete.