Hladká pokožka je dnes niečo úplne bežné. Dosiahnuť ju je však aj napriek tomu stále pomerne ťažké. Na trhu sa stretnete s niekoľkými rôznymi prístrojmi, medzi ktoré sa radia napríklad epilátory alebo žiletky. Oba typy majú svoje výhody a nevýhody, no samotné epilátory majú pred žiletkami v mnohom navrch. Ako si ich vybrať?

V rámci holenia máte niekoľko možností. Tou prvou je klasická žiletka. Ide o najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Na druhej strane, je aj najnepraktickejší, pretože chĺpky rýchlo dorastajú. Druhým spôsobom sú epilátory, pri ktorých je holenie zdĺhavejšie a o niečo viac bolestivejšie. Výsledky sú však viac ako perfektné a vydržia hneď niekoľko týždňov ak nie mesiacov.

Pri výbere epilátora sa musíte rozhodnúť, ktorú technológiu zvolíte a aké funkcie požadujete. To však nie je všetko. Ak si chcete uľahčiť celý nákup, prečítajte si recenziu na jeden z veľmi výkonných a najlepších epilátorov, ktoré nájdete na trhu.

Rýchly náhľad

Kto by netúžil po hladkej pokožke na niekoľko týždňov? Holenie je síce bežnou súčasťou nielen ženského, ale aj mužského sveta, no často nám zaberá veľa času. Je preto omnoho jednoduchšie zvoliť nástroj, ktorý vás chĺpkov zbaví nielen rýchlo, ale najmä na dlhý čas. Jedným z takýchto výrobkov je Braun Silk-expert Pro 5 PL5117.

Epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 využíva na epiláciu technológiu IPL. Ide o špeciálne svetlo, ktoré vás zbaví chĺpkov nielen bezbolestne, ale taktiež na dlhší čas, ako v prípade bežnej epilácie. Prístroj sa vie taktiež prispôsobovať vašej pleti, vďaka čomu je vhodný pre úplne každého. Zaujal aj vás tento výrobok? V tom prípade čítajte recenziu ďalej.

IPL technológia

IPL technológia je jedna z najnovších technológií, ktorá sa využíva pri epilátoroch. Je veľmi obľúbená, pretože dokáže odstrániť chĺpky bezbolestne a na veľmi dlhý čas.

Technológia sa najčastejšie využíva v profesionálnych salónoch alebo prístrojoch. Pomaly sa však dostáva aj k nám domov. Ak ju chcete vyskúšať, mali by ste staviť na epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5117, ktorý ňou disponuje. Pomocou IPL svetla totižto hlavičky chĺpkov určitým spôsobom uspí a naruší tým proces dorastania. Výsledným efektom je trvalé odstránenie viditeľných chĺpkov na veľmi dlhý čas.

Počet zábleskov sa upravuje podľa vašej pokožky a potreby tak, aby bola zabezpečená tá najvyššia bezpečnosť. Epilátor ponúka 10 úrovní intenzity zábleskov, vďaka čomu zaistí to najlepšie prispôsobenie pokožke.

Následne si vyberáte ešte z troch režimov prevádzky a to normálneho, šetrného a extra šetrného.

Ak by vás zaujímalo, ako IPL technológia funguje, radi vám ju jednoducho načrtneme. Ide o proces, kedy do niekoľkých vrstiev pokožky prechádza špeciálne svetlo. To na korienky chĺpkov pôsobí a zastavuje ich rast. Na niektorých miestach pokožky chĺpky už nikdy nemusia dorásť.

Dizajn 

Dizajn síce výkon epilátora nijak neovplyvňuje, no vo veľkom vplýva na to, ako sa vám používa. Epilátor by mal byť jednoduchý a minimalistický. Pokojne môže byť aj v ženských farbách. Výhodou je, že ho nemusíte kombinovať so zariadením kúpeľne, pretože nebude na očiach. Pri používaní ho však budete vidieť, a preto by mal byť oku príťažlivý.

Vzhľad epilátora Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 je štýlový a ženský. Kombinuje bielu a zlatú farbu, ktoré sa k sebe hodia. Zlatá je nielen na hlavici, ale taktiež na detailoch ako napríklad ovládacie tlačidlá.

Spolu s dizajnom spomenieme aj rozmery tohto výrobku. Tie sú kompaktné a epilátor sa radí medzi stredne veľké výrobky. Hodí sa aj na cestovanie. Nezaberie veľa miesta. Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 20,1 cm
  • výška: 10 cm
  • hĺbka: 28,1 cm
  • váha: 1,5

Epilátor nie je ani príliš ťažký, vďaka čomu sa s ním veľmi dobre pracuje. Neoťažie v ruke. Plus, má ergonomické tvarovanie, takže vám do ruky skvelo padne a nebude sa z nej vyšmykovať.

Hlavica epilátora 

Základom kvalitného epilátora je precízne spracovaná hlavica, ktorá sa vie prispôsobiť každému uhlu a každej pokožke. Pri vyberaní sa zamerajte hlavne na tento parameter.

Epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 má špeciálnu hlavicu, vďaka ktorej sa vie prispôsobiť všetkým vašim krivkám. Nikdy sa nestane, že by ste na nejaký chĺpok zabudli alebo by ste ho vynechali.

Okrem toho sa vie prispôsobiť aj rôznym tónom pleti. Pokožka sa na rôznych častiach tela mierne líši. Epilátor je preto vybavený senzorom odtieňa pokožky s UV ochranou, ktorý tón pleti priebežne sníma v početnosti až 80-krát za minútu.

Ovládanie 

Ovládanie epilátorov je jednoduché. Poskytujú totižto len zopár funkcií, ktoré si vyberáte jedným ovládacím tlačidlom. Niektoré, profesionálne typy, majú o niečo zložitejšie ovládanie, na ktoré si však časom určite zvyknete. Rovnako ako pri epilovaní, tak aj pri ovládaní musíte nadobudnúť len prax.

Ovládanie tohto modelu je veľmi jednoduché. Všetko, čo na to potrebujete, máte na tele epilátora. Hlavnými tlačidlami si vyberáte režimy aj intenzitu zábleskov. Pri režimoch máte rovno tri možnosti a to normálnu, šetrnú a extra šetrnú epiláciu.

Epilácia pomocou tohto výrobku je jednoduchá a rýchla. Nehovoriac o tom, že výrobok je pre vaše telo úplne bezpečný. Ošetrenie oboch nôh trvá len 5 minút bez zníženia účinnosti.

Nadstavce pre ďalšie časti tela

Aby sa vám s epilátorom Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 pracovalo čo najlepšie, poskytuje aj ďalšie nadstavce, ktoré nájdete v balení. Medzi ne sa radí napríklad nadstavec na tvár, ktorý vás zbaví zbytočného ochlpenia napríklad v oblasti pier. Nechýba ani nadstavec na líniu bikín.

Čistenie a starostlivosť 

Epilátorom sa staráte o svoju pokožku. Mali by ste ho preto po každom epilovaní poriadne vyčistiť. Len tak sa zbavíte baktérií, ktoré ňom zostali, a vyhnete sa rôznym problémom s pokožkou ako napríklad vyrážkam.

Čistenie epilátora je možné pomocou vlhkej handričky. Výrobok nie je vodeodolný, a preto by ste ho mali držať od vody ďalej.

Ak sa však o epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5117 budete starať dobre, poskytne vám dlhú životnosť. O vaše telo sa môže starať nasledujúcich 20 rokov, pretože žiarovka, ktorou je vybavený, dokáže vyrobiť až 400-tisíc zábleskov.

Bezpečnosť epilovania je vysoká. Zaisťuje to aj klinické testovanie, ktorým si IPL technológia prešla. Medzinárodná dermatologická organizácia Skin Health Alliance schválila epilátor ako bezpečný pre pokožku.

Príslušenstvo

K epilátoru získavate aj príslušenstvo, ktoré nájdete v balení. Okrem niekoľkých nadstavcov sa môžete tešiť napríklad na cestovné puzdro alebo holiaci strojček Gillette Venus Swirl.

O značke

Značka Braun je pre slovenského spotrebiteľa veľmi známou značkou, ktorá sa predáva takmer v každom obchode s elektronikou. Vďaka nej máte istotu, že ste si práve domov zakúpili kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa pokazil. Práve kvalitné spotrebiče sa v dnešnej dobe hľadajú len veľmi ťažko, a preto ak si chcete vybrať to najlepšie, mali by ste staviť na túto značku aj vy.