Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdeme naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať. Ak by ste totižto so svojím výberom spokojní neboli, nemuselo by to tak mrzieť len vás, ale aj vašich členov rodiny. Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete. Okrem toho nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili. Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť.

Povedzme si úprimne, výber sporáku je trochu ťažšia vec, ako napríklad výber mobilného telefónu alebo nejakej maličkosti. Predsa len, sporák si vyberáte len párkrát za život, keďže ide o spravidla výrobky, ktoré majú dlhú životnosť a doma ich máme desiatky rokov. Pri výbere sporáka je potrebné na začiatku definovať, či chcete sporák vstavaný, čiže integrovaný v kuchynskej linke alebo samostatne stojaci spotrebič. Rozhodujte sa podľa toho, aká je vaša kuchyňa a čo by do nej išlo lepšie. Dôležitý je aj výber správneho typu sporáka. Ak máte k dispozícií len elektrickú energiu, vybrať si môžete len medzi sklokeramickým a indukčným sporákom, ktoré sú v dnešnej dobe najmodernejšie a radia sa medzi tie najlepšie. Nezabúdajte však, že indukčná doska si vyžaduje aj vhodný riad, ktorý funguje v spojení s ňou. Ak však máte k dispozícií aj plyn, výber sa vám môže rozšíriť o ďalšie sporáky ako napríklad plynová varná doska. Jej nevýhodou je ťažšia údržba. Pri výbere sporáka si všimnite aj varné zóny, ktoré môžu byť jemne odlišné, pretože každý sporák je trochu inak spravený. Ak máte odpovedané na tieto otázky, mali by ste vedieť o základných parametroch, medzi ktoré patrí to, či bude sporák voľne stojaci alebo zabudovaný. Dôležité sú aj rozmery, podľa ktorých zistíte, či sa bude sporák do vašej kuchyne hodiť. Ako sme vyššie spomínali, treba sa rozhodnúť aj pre správny prívod energií. Nie každý má možnosť plynu, a tak by sa mal pozerať len po elektrických sporákoch. Existuje aj niekoľko typov varných dosiek ako napríklad plynová varná doska, sklokeramická doska, ktorá je dnes jednou z najobľúbenejších a nakoniec indukčná, na ktorej môžete používať len špeciálny riad. Je najmodernejšou varnou doskou, ktorú na trhu nájdete. Ostatné funkcie a varných dosiek by mali byť napríklad detská poistka, pamäťové funkcie, časovač, upozornenie alebo varný senzor.

O značke

Značka Zanussi patrí medzi lídrov trhu, ktorí vyrábajú tie najlepšie výrobky. Na tie môžete jednoducho staviť a nikdy sa nestane, že by ste to oľutovali. Každý jeden deň budete spokojní nielen s výkonom, ale aj s dizajnom, ktorý vyzerá minimalisticky a jednoducho. Ich výrobky sú rozšírené po celom svete, vďaka čomu sa kvalita posúva stále ďalej a ďalej. Na našom trhu značka Zanussi pôsobí už niekoľko rokov, vďaka čomu situ vybudovala základňu fanúšikov a zákazníkov, ktorí sa k nej neustále vracajú. Medzi jej pevné a stále výrobky, ktoré ponúka, patria napríklad sporáky, mrazničky, mikrovlnné rúry alebo aj umývačky riadu. Jej rozsah je naozaj široký, čím len potvrdzuje svoju kvalitu a dosah. Táto talianska značka vás presvedčí nielen kvalitným spracovaním výrobkov, ale takisto aj skvelým výkonom, štýlovým dizajnom a hlavne príjemnými cenami, vďaka ktorým za kvalitný výrobok nezaplatíte príliš vysoké sumy. Dnes sme si pre vás pripravili recenziu na elektrický sporák Zanussi Avanti ZCE540G1WA, ktorý vám bude pomáhať každý jeden deň a stane sa vaším obľúbeným pomocníkom v kuchyni.

Hľadáte aj vy ideálneho pomocníka do menších alebo aj väčších kuchýň? Práve ste ho našli! Je ním elektrický sporák Zanussi Avanti ZCE540G1WA, ktorý vás nadchne hneď v niekoľkých smeroch a budete radi, že ste si ho kúpili. Jeho najväčšou prednosťou sú jeho rozmery, ktoré sú naozaj kompaktné a hodí sa tak nielen do veľkých, ale takisto aj menších kuchýň, napríklad v menších bytoch. Nezaberá príliš veľa priestoru, no aj tak vám ponúka kvalitný a silný výkon a perfektné výsledky. Rozmery tak nemajú vplyv na jeho funkcie, ktoré oceníte úplne každý deň pri tvorbe svojich obľúbených pokrmov. Ak teda hľadáte kvalitný a spoľahlivý sporák, ktorý vám vydrží niekoľko desiatok rokov, Zanussi Avanti ZCE540G1WA je pre vás tou správnou voľbou.

Funkcie

Ak sa pýtate na funkcie, elektrický sporák Zanussi Avanti ZCE540G1WA vám ponúka úplne všetky tie základné, ktoré poznáte a potrebujete. K dispozícií máte štyri varné plochy v rôznych veľkostiach, vďaka čomu si môžete podľa veľkosti hrnca vybrať, s ktorou budete dnes pracovať. Na každej varnej ploche môžete pracovať naraz, napríklad pri varení obedu pre celú rodinu. Výhodou je však rúra, ktorá dokáže nielen piecť, ale takisto aj grilovať. Pripravte si chutné grilované mäso alebo zeleninu, ktorá bude šťavnatá. Dnes na takéto pochúťky nepotrebujete dom a záhradu s veľkým grilom. Na rúre si môžete nastaviť aj rôzne hodnoty tak, aby perfektne vyhovovali vašim aktuálnym potrebám. Samozrejmosťou je aj kombinácia rôznych typov ohrevu.

Vnútorný objem

Vnútorný priestor rúry je naozaj dostatočne objemný na to, aby ste mohli pripravovať úplne všetky pokrmy, ktoré potrebujete. Či už pečiete mäso, grilujete alebo robíte chrumkavé toasty, táto rúra dokáže snáď všetko. S jej pomocou budú všetky jedlá dokonalé a chutné. Tou najobľúbenejšou funkciou je samozrejme gril. Ten dokáže behom krátkej chvíle pripraviť veľmi chutné a chrumkavé jedlá, ktoré sú lákavé už na prvý pohľad.

Elektrický sporák Zanussi Avanti ZCE540G1WA je jednoducho kvalita za prijateľnú cenu. Ruka v ruke s príjemnou cenou ide aj skvelé a kvalitné spracovanie a nízka energetická náročnosť, vďaka ktorej spadá sporák do energetickej triedy A. Ovládanie je pomocou gombíkov a je naozaj jednoduché. Ďalšou výhodou sú špeciálne navrhnuté dvierka rúry, ktoré sa naozaj veľmi jednoducho čistia. Dvierka a sklenené panely ide jednoducho vytiahnuť a vyčistiť, vďaka čomu s čistením nebudú žiadne problémy. Rúra má dve tepelné telesá, ktoré môžete používať naraz alebo oddelene, je to len na vás. Toto umožňuje volenie spodného alebo vrchného ohrevu pomocou gombíkov. Skrátka a jednoducho, tento elektrický sporák od značky Zanussi je vhodný pre každú jednu domácnosť, ktorá potrebuje spoľahlivý a perfektný výkon, ktorý jej dá sporák.