Elektrický sporák je zariadenie, ktoré by vám doma určite nemalo chýbať. Pomocou neho totižto dokážete navariť úplne všetky pokrmy, prichystať si raňajky, obedy a aj večere a to bez zdĺhavého čakania. Dnes na trhu nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých druhov sporákov, ktoré sa vám určite budú hodiť do domácnosti a zamilujete si ich hneď na prvé vyskúšanie. Predsa len, každý by mal mať doma presne taký sporák, ktorý mu bude vyhovovať a perfektne sa mu bude na ňom pracovať.
Sporáky však dnes spĺňajú nielen tú praktickú stránku veci, ktorá je veľmi dôležitá, no spĺňajú aj tú dizajnovú, ktorá je pre človeka snáď o niečo dôležitejšia ako tá praktická. Snáď každý chce mať doma kvalitný spotrebič, s ktorým sa dá veľmi jednoducho a bezproblémovo variť alebo chystať jedlo. Novodobé sporáky vám ponúkajú omnoho viac, ako len možnosť varenia. Ich funkcie sú naozaj veľmi široké a všetky do jedného si zamilujete.
Okrem toho, nesmieme zabudnúť ešte na jednu výhodu, ktorou je jednoduché a intuitívne ovládanie. Aj napriek tomu, že sporáky ponúkajú vždy veľké množstvo funkcií, ponúkajú aj jednoduché ovládanie, vďaka čomu nebudete musieť držať v ruke manuál a neustále sa ním riadiť. Už od prvého použitia budete vedieť ovládať úplne všetko a to bez toho, aby ste sa jednotlivé kombinácie učili.
Užívajte si luxus, ktorý vám dnešné moderné sporáky ponúkajú a uvidíte, že nič iné nebudete ani chcieť. Niekedy je však ešte lepšie, keď máte rovno kombinovaný sporák, ktorý vám toho ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Vybrať si správny sporák je veľmi dôležité. Nie je to totižto spotrebič, ktorý budete mať len pár rokov a následne ho vymeníte. Práve z toho dôvodu sa mnohí ľudia výberu doslova až boja. Pri výbere sa netreba báť, treba k nemu však pristupovať zodpovedne a správne. Pri výbere treba poznať základné a zároveň veľmi dôležité parametre, podľa ktorých zistíte, či je daný spotrebič pre vás vhodný, alebo naopak, mali by ste sa popozerať po nejakom inom. Dnes vám poradíme, ako si vybrať ten najlepší sporák, ktorým je aj sklokeramický sporák Mora Premium E 101 AW.

Pomocník pre každé varenie

Dobrý sporák je základom každej domácnosti a každej kuchyne. Pre prípravu pokrmov je neskutočne dôležitý a ich prípravu maximálne zjednoduší. Tento klasický, voľne stojaci sporák Mora Premium E 101 AW obsahuje všetko, čo od sporáku očakávate a potrebujete.

Tri liatinové platne a rúra so špeciálnymi programami sa pre vás stane prípravnou slávnosťou, ktorá vás bude baviť. Či už robíte večeru, raňajky alebo olovrant, všetko vám pôjde veľmi rýchlo a jednoducho od ruky. Naviac, do rúry sa vojde naozaj každý jeden plech. Jej obsah je totižto 68 litrov. Vhodná je tak pre úplne každú jednu rodinu.

Ovládanie

Voľne stojaci sporák Mora Premium E 101 AW ponúka tri liatinové platne rôznych veľkostí, ktoré sa veľmi jednoducho ovládajú a hodia sa na rôzny priemer hrncov. To znamená, že naraz môžete pripravovať vo veľkom hrnci špagety, v manšom mäso a v úplne malom omáčku.

Platne si môžete sami ovládať klasickými gombíkovými tlačidlami, vďaka čomu je ovládanie jednoduché a veľmi rýchle. A najmä, intuitívne. Takéto ovládanie vám umožňuje nastavenie všetkých dôležitých funkcií.

Sporák patrí do energetickej triedy A, vďaka ktorej šetríte nielen elektrickou energiou, ale hlavne vašu peňaženku. Práve preto tento sporák predstavuje tú najlepšiu investíciu. Najlepší je však pomer cena – výkon a to vďaka kvalitnému spracovaniu.

Funkcie

Sporák Mora Premium E 101 AW predstavuje aj klasickú rúru, ktorá poskytuje teplotu od 50 do 275 stupňov. Sami si ju tak prispôsobujete svojim potrebám. Rúra vám taktiež poskytuje niekoľko režimov, ako je napríklad kombinovaný ohrev horného alebo dolného telesa, iba dolné teleso alebo horné teleso a funkciu čistenia rúry Eco Clean. Rúra taktiež disponuje praktickým osvetlením vo vnútri a praktickými miestami na rošty a plechy. O dokonalé usadzenie na miesto sa starajú nastaviteľné nožičky.

A čo rúra? Tá poskytuje taktiež mnoho ďalších funkcií. Cez trojité zasklenenie dverí s reflexnou vrstvou Cool Door si rúry krásne vidíte. Okrem toho, dvierka sú stále studené, vďaka čomu sa neopálite ako vy, tak ani vaše ratolesti. Zatváranie je taktiež jednoduché a tlmené vďaka technológií Gentle Close.

Štýlový dizajn

Dizajn spotrebiča je veľmi dôležitý. Samotný výrobok totižto robí celú tvár danej miestnosti. Ak je spotrebič štýlový a pekný, kuchyňa má hneď iný nádych. Kombinovaný sporák značky Beko sa môže pýšiť štýlovým nerezovým dizajnom, ktorý kombinuje striebornú a čiernu farbu. Moderné prevedenie je vhodné ako do novozariadených, tak aj do starších kuchýň.

Tichý chod

Spotrebiče sú neustále tichšie a tichšie. Vďaka tomu sa používajú omnoho lepšie a jednoduchšie. Pomocou sporáku a jeho rúry môžete pripravovať pokrmy aj o polnoci. Model Mora Premium E 101 AW nezobudí ani spiaceho človeka a nebude vám vadiť ani pri konverzácií.

O značke

Značka Mora patrí medzi veľmi obľúbené značky mnohých slovenských spotrebiteľov. V jej portfóliu nájdete sporáky, rúry, chladničky či mikrovlnky. Všetky výrobky sú vytvorené s dôrazom na funkčnosť a štýlovosť.