Drony sa k nám dostali len pred niekoľkým rokmi, no zožali úspech hneď. Možnosť nakrúcania zo vzduchu, ktorú môžu využiť aj “smrteľníci” je veľmi lákavá. Kto by si nechcel svoje bežné video ozvláštniť nejakými peknými zábermi prírody, mora alebo nejakého úkazu z výšky niekoľkých metrov?

To, čo ponúkajú drony, je naozaj na nezaplatenie. Ich ceny sú však v rôznych cenových rozpätiach. Môžete nájsť lacnejšie, no naopak, aj drahšie. Tak ako to funguje aj pri iných výrobkoch, to je aj pri dronoch. Čím drahší a od lepšej značky, tým lepší výkon vám poskytne.

Ovládanie dronov je jednoduché, zvládne to aj úplný začiatočník. Ak uvažujete aj vy nad kúpou, rozhodne by ste mali. Je to vec, ktorá sa oplatí ako ľuďom živiacim sa videami, tak aj bežným ľuďom, ktorí točia videá len sami pre seba či pre rodinu. Je to však aj novinka, o ktorej nie každý vie, aj keď je u nás už niekoľko rokov. Zoznámiť sa však s takýmto prístrojom a následne ho nechať robiť svoju prácu je však najlepšie.

Tí, ktorí sa však robením videí živia, by mali dron určite vlastniť. Poskytuje totižto naozaj široké spektrum rôznych funkcií a zaujímavých záberov. Tie budú príťažlivé ako pre samotného autora, tak aj pre fanúšikov a ľudí, ktorí si videá pozrú. Potešte seba a rozšírte svoju tvorbu prostredníctvom dronu, ktorý vám vytvorí desiatky videí kdekoľvek a kedykoľvek.

Majte prehľad o VŠETKOM

Určite aj vy poznáte tie miesta, kam človek nedosiahne a nevidí. Presne na tieto miesta sa dokáže dostať dron SYMA X8HW 4 (SY8HW). Ten poskytuje výkonné a efektívne motory, ktoré dokážu miniatúrnu helikoptéru dostať úplne všade, kam potrebujete. Práve vďaka dronom sa dostávame omnoho ďalej, ako sme niekedy mohli. Vidíme často nevídané.

Pri drone SYMA X8HW 4 (SY8HW) by sme mohli povedať, že za málo peňazí dostanete naozaj dostatok muziky. Dôvod je najmä ten, že značka sa orientuje na drony, ktoré si môže dovoliť snáď každý z nás. Takéto výrobky totižto často prekračujú aj tisíce eur a nie každý, kto túži po kvalitnom drone, si ho môže aj dovoliť. V tomto prípade je značka SYMA vhodná pre úplne každého.

Letecké vlastnosti sú najdôležitejšie

Na to, aby vám prístroj správne fungoval, potrebuje mať dron dobré letecké vlastnosti. Práve model SYMA X8HW 4 (SY8HW) sa vyznačuje výbornými a flexibilnými vlastnosťami vo vzduchu, čo sú presne atribúty, ktoré pri svojom drone chcete mať.

Vďaka správnemu rozloženiu sa dokážu vrtule správne hýbať a hojdať v priestore nad vami, či už sa jedná o vonkajšie alebo interiérové použitie. Vďaka šesťosému gyroskopu a výbave v podobe barometrického čidla vždy pevne udržuje rovnováhu a stabilitu. Nemôže sa tak stať, že by vám niekde padol a zničil sa.

Video záznam alebo fotografie tak máte v tej najlepšej kvalite vďaka skvelému vyváženiu a vysokej kvalitne samotného stroja. Podvozok chráni dron pred pristávaním a vzlietnutím, zatiaľ čo ochranné oblúky pri vrtuliach zabraňujú poškodeniu pri nešetrných nárazoch do prekážok alebo pádu.

Wi-Fi technológia

Nie každý dron má aj bezdrôtové služby ako napríklad Wi-Fi. Úplne celý prenos nakrúcaného obrazu zaisťuje bezdrôtová technológia Wi-Fi. Tá odosiela snímky priamo do váľho mobilného telefónu, ktorý máte pevne na zemi.

Bezproblémový let

Maximálna doba jedného letu na jedno nabitie je o niečo nižšia ako pri iných dronoch. Je to 10 minút, no počas tejto doby rozhodne spravíte všetky snímky, ktoré potrebujete. Pohon funguje na Li-Po batérií 6,4 V/2000 mAh 2S, ktorá sa dobíja pomocou priloženého USB nabíjača v balení. Doba potrebné na nabitie akumulátoru je približne 200 minút, čo následne umožňuje 10 minút čistého letu .

Nechýba ani možnosť nakrútenia videa s HD rozlíšením v pixelovej hodnote 1280 x 720 pixelov. Do vášho mobilu sa posielajú videá vo formáte MOV a fotografie vo formáte JPEG.

Nesmieme zabúdať ani na funkciou 3D Flip. Je to zábavným spestrením pri nakrúcaní. Po stlačení jedného tlačidla môžete spraviť s dronom premet. Ten dodá často na efektivite nakrúcaného videa. O spätné vyváženie polohy sa postará gyroskop.

Štýlový dizajn

Pri dronoch síce nie je dizajn veľmi dôležitý, no výrobcovia myslia aj na to. Práve preto dostal dron SYMA X8HW 4 (SY8HW) veľmi zaujímavé prevedenie. je minimalistické, čierne a hladké. Vo vzduchu zbytočne nepriťahuje veľkú pozornosť a vyzerá štýlovo.

Jeho hmotnosť je 600 gramov, a preto sa do výšky dostane veľmi jednoducho. Taktiež ho môžete so sebou brať takmer kdekoľvek. Dá sa jednoducho zložiť a odniesť v puzdre. Po zložení má veľmi príjemné kompaktné rozmery.

Pri nakrúcaní vám určite pomôžu LED diódy v červenej a zelenej farbe. Pilotovi pomáhajú orientovať sa v smere pohybu. Dron taktiež disponuje funkciou Headless, pomocou ktorej vidíte očami pilota vo vzduchu. Vzdialenosť dronu od ovládača je 50 – 100 metrov v závislosti od prekážok. Dávajte si na túto vzdialenosť pozor, aby ste sa od dronu nevzdialili príliš ďaleko.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že ide takmer o hračku, no nič také to nie je. Tento výkonný dron od značky SYMA vás rozhodne poteší svojimi funkciami. Tých je naozaj veľké množstvo.

Jednoduché ovládanie

Viete, čo je pri nových technológiách najlepšie? Že sa ovládajú jednoducho a inštinktívne. Vďaka tomu sa nemusíte dlho učiť, ako ich ovládať. Rovnako je to aj pri drone SYMA X8HW 4 (SY8HW). Ten sa ovláda jednoduchými intuitívnymi gestami pomocou vysielača. Ten sa dá spárovať aj s mobilným telefónom majiteľa.

Dron je veľmi stabilný a pri ovládaní vám poskytne naozaj viacero možností. Môžete si ľubovolne prepínať medzi jednoduchými a dvojitými výchylkami letu. To sa veľmi hodí vtedy, keď si potrebujete prispôsobiť chovanie dronu vo vzduchu podľa skúseností pilota. Výber máte medzi dvomi možnosťami a to začiatočník a expert. Začiatočníkovi tak pomôže pri každom jednom úkone, ktorý bude robiť, profesionálovi zas necháva úplne vonú ruku. Dron SYMA X8HW 4 (SY8HW) je tak vhodný pre úplne každého, kto túži po zaujímavých videách alebo fotkách.

Niečo o značke

U nás existuje len zopár značiek, ktoré poskytujú kvalitné drony. Medzi ne sa radí aj značka SYMA. Táto značka je lídrom na trhu a to nielen tom slovenskom, ale taktiež aj v zahraničí. Najčastejšie sa zameriava na drony, no poskytuje aj ďalšie zaujímavé produkty. Do jej portfólia sa zaraďujú aj menšie helikoptéry či lode, ktoré môžete ovládať veľmi podobne ako drony. Stavte na jej produkty aj vy a kvalitu si vychutnajte na vlastnej koži.