Drony sa k nám dostali len pred niekoľkým rokmi, no zožali úspech hneď. Možnosť nakrúcania zo vzduchu, ktorú môžu využiť aj “smrteľníci” je veľmi lákavá. Kto by si nechcel svoje bežné video ozvláštniť nejakými peknými zábermi prírody, mora alebo nejakého úkazu z výšky niekoľkých metrov?

To, čo ponúkajú drony, je naozaj na nezaplatenie. Ich ceny sú však v rôznych cenových rozpätiach. Môžete nájsť lacnejšie, no naopak, aj drahšie. Tak ako to funguje aj pri iných výrobkoch, to je aj pri dronoch. Čím drahší a od lepšej značky, tým lepší výkon vám poskytne.

Ovládanie dronov je jednoduché, zvládne to aj úplný začiatočník. Ak uvažujete aj vy nad kúpou, rozhodne by ste mali. Je to vec, ktorá sa oplatí ako ľuďom živiacim sa videami, tak aj bežným ľuďom, ktorí točia videá len sami pre seba či pre rodinu. Je to však aj novinka, o ktorej nie každý vie, aj keď je u nás už niekoľko rokov. Zoznámiť sa však s takýmto prístrojom a následne ho nechať robiť svoju prácu je však najlepšie.

Tí, ktorí sa však robením videí živia, by mali dron určite vlastniť. Poskytuje totižto naozaj široké spektrum rôznych funkcií a zaujímavých záberov. Tie budú príťažlivé ako pre samotného autora, tak aj pre fanúšikov a ľudí, ktorí si videá pozrú. Potešte seba a rozšírte svoju tvorbu prostredníctvom dronu, ktorý vám vytvorí desiatky videí kdekoľvek a kedykoľvek.

Pohľad zhora

Túžite po zaujímavých záberoch z vtáčej perspektívy, no pritom túžite zostať doma alebo s nohami na zemi? V tom prípade by ste mali staviť na jeden z tých najlepších dronov DJI Mavic Air Fly More Combo. Ten vám totižto poskytuje široké spektrum rôznych funkcií a možností, ako videá nakrúcať.

Dron je vybavený najmodernejšou technikou a vybavením, ktoré umožňuje nahrávanie v perfektnej 4K kamere. Prístroj sa tak môže pýšiť autonómnym lietaním a disponuje tiež funkciou spoľahlivého vyhýbania sa prekážkam. To je jedna z dôležitých funkcií, ktorá by nemala chýbať žiadnemu dronu. Vo vzduchu je veľké množstvo prekážok. Tie by dron mohli zničiť.

Tento dron tak môžete brať so sebou kamkoľvek idete. Vaše dobrodružstvo tak bude zaznamenané na kamere a vy môžete objavovať nové zákutia, ktoré ste ešte nevideli.

Perfektný na dobrodružstvo

Určite viete, že existuje niekoľko druhov kamier, ktoré sú vytvorené práve pre rôzne dobrodružné výpravy. Rovnako je na tom aj dron DJI Mavic Air Fly More Combo. Ten je vybavený 4K kamerou s dátovým tokom 100 Mbps, ktorý je umiestnení na stabilizátore s tromi osami.

Vďaka 4K kamere máte zaručenú výbornú kvalitu záznamu a zaistený 12 Mpx senzor s veľkosťou 1/2.3. Trojosí gimbal zaručuje dokonalú stabilizáciu záznamu. Nájdete tu aj druhú generáciu funkcií Flight Autonomy pre autonómne lietanie. Dron je schopný nepretržite lietať až 21 minút a poskytnúť vám tak dôležité zábery, ktoré potrebujete.

Počas 21 minút dokážete nahrať omnoho viac, ako sa zdá. Pripravte si zábery tých najkrajších miest, ktoré ste ešte nevideli alebo kam sa neviete vôbec dostať. Z vtáčej perspektívy môžete uvidieť úplne všetko a to bez väčších problémov.

Štýlový dizajn

Pri dronoch síce nie je dizajn veľmi dôležitý, no výrobcovia myslia aj na to. Práve preto dostal dron DJI Mavic Air Fly More Combo veľmi zaujímavé prevedenie. je minimalistické, čierne a hladké. Vo vzduchu zbytočne nepriťahuje veľkú pozornosť a vyzerá štýlovo.

Jeho hmotnosť je len 430 gramov, a preto sa do výšky dostane veľmi jednoducho. Taktiež ho môžete so sebou brať takmer kdekoľvek. Dá sa jednoducho zložiť a odniesť v puzdre. Po zložení má veľmi príjemné kompaktné rozmery.

Na prvý pohľad sa vám môže zdať, že ide takmer o hračku, no nič také to nie je. Tento výkonný dron od značky DJI vás rozhodne poteší svojimi funkciami. Tých je naozaj veľké množstvo.

Jednoduché ovládanie

Viete, čo je pri nových technológiách najlepšie? Že sa ovládajú jednoducho a inštinktívne. Vďaka tomu sa nemusíte dlho učiť, ako ich ovládať. Rovnako je to aj pri drone DJI Mavic Air Fly More Combo. Ten sa ovláda jednoduchými intuitívnymi gestami pomocou vysielača. Ten sa dá spárovať aj s mobilným telefónom majiteľa.

Moderné a technické novinky

Pri type dronu ako je DJI Mavic Air Fly More Combo nájdete aj zaujímavé novinky. Medzi ne patria napríklad Slow-Motion Video v rozlíšení 1080 p/120 fps a HDR. Aj spomalené videá tak budete mať v skvelej kvalite a budú použiteľné.

Prístroj dokáže vyfotiť aj krásnu panorámu s 32 MPx rozlíšením, čo je už naozaj vysoké rozlíšenie.

Interná pamäť tohto zariadenia je 8 GB. Ak by vám nestačila, jednoducho môžete použiť Micro SD kartu, ktorou si pamäť rozšírite o 128 GB. To je úctyhodný priestor. Výrobca taktiež poskytuje HDR algoritmy, ktoré vám môžu nastaviť expozíciu a upraviť zle alebo príliš osvetlené miesta.

Niečo o značke

U nás existuje len zopár značiek, ktoré poskytujú kvalitné drony. Medzi ne sa radí aj značka DJI. Táto značka je lídrom na trhu a to nielen tom slovenskom, ale taktiež aj v zahraničí. Založená bola v roku 2006 a za tento čas si vytvorila celkom veľký zástup fanúšikov a ľudí, ktorí si pravidelne kupujú jej výrobky. Okrem dronov značka poskytuje aj iné zaujímavé výrobky ako napríklad kvalitné kamery alebo držiaky či selfies tyče.