Digitálne fotoaparáty sú dnes klasickou súčasťou života, ktorá nám nesmie chýbať. Mnohokrát sa stáva, že ľudia túžia zaznamenávať nejaké spomienky a krásne dni zo života. Mobilné telefóny síce fotoaparáty majú naozaj perfektné a kvalitné, no nie je to ono. Práve digitálne fotoaparáty majú omnoho väčšiu kvalitu a sú vytvorené nielen na fotografovanie, ale aj na zaznamenávanie rôznych videí z dovoleniek, rodinných výletov alebo len z pekných dní, ktoré strávite so svojimi priateľmi. Fotografovanie je niečo, čo mnohí milujú a patrí to medzi ich hobby. Niektorí sa fotografovaním živia a sú v tom naozaj dobrí. Pre voľnočasové fotografovanie či na to profesionálne, potrebujete kvalitné fotoaparáty, vďaka ktorým budete mať presne také fotografie, po ktorých ste vždy túžili a nikdy sa nestane, že by ste s nimi neboli spokojní. Dôvod, prečo budete so svojimi fotografiami vždy spokojní je najmä ten, že fotoaparáty vám dnes ponúkajú veľmi jednoduché ovládanie, kompaktné rozmery, vďaka ktorým sa vám zmestia úplne všade a pekný dizajn, ktorý vás určite osloví.

Mnohokrát sa však stáva aj to, že ľudia potrebujú fotoaparáty na dovolenky či na výlety iba na klasické fotografovanie svojej rodiny či príbuzných. Na všetko toto však potrebujete dostatočne kvalitné fotoaparáty, aby ste  mali svoje spomienky kvalitne zaznamenané a dobre sa na ne pozeralo. Na trhu nájdete nespočetné množstvo fotoaparátov, a preto, ak sa v týchto fotoaparátoch nevyznáte, asi len ťažko si nájdete presne taký, ktorý potrebujete. Pri výbere musíte zvažovať mnohé dôležité informácie, ktoré budú pre vás kľúčové. Medzi tieto kľúčové informácie a parametre sa radia napríklad kvalita výslednej snímky, zložitosť ovládania, veľkosť, hmotnosť, ale takisto aj príslušenstvo či výdrž batérie. Technologický pokrok je stále väčší a váčší, kvôli čomu nám trh ponúka stále novšie a novšie výrobky, ktoré majú lepšie funkcie ako ich predchodcovia. Pri tomto vývoji však nastala situácia, kedy na trhu nájdeme nespočetné množstvo fotoaparátov rôznych tvarov, farieb či výkonov. Práve preto sa mnohokrát stáva, že ľudia jednoducho nevedia, ktorý fotoaparát by si mali vybrať, a na ktorý staviť. Netreba sa však báť, pretože ak si zadáte svoje parametre o fotoaparátoch, ktoré potrebujete, získate svoj fotoaparát presne taký, aký potrebujete.

Značka Olympus je rokmi overená značka zákazníkmi, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok či výrobok ako taký. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa, pretože všetky výrobky, ktoré ponúka sú vhodné pre úplne každého. Ak túžite po krásnych záberoch, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojho fotoaparátu, mali by ste staviť na  digitálny fotoaparát Olympus TG-5, ktorý patrí medzi tie najlepšie digitálne fotoaparáty na trhu a radí sa medzi výrobky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Značka Olympus má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú spraviť kvalitné snímky a ukázať ich svetu napríklad na sociálnych sieťach. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve digitálny fotoaparát Olympus TG-5 vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich fotografií budete určite vyžadovať.

Mnohí ľudia považujú zrkadlovky za príliš veľké fotoaparáty, ktoré sa nedobre prenášajú z miesta na miesto hlavne v situáciách, kedy potrebujete mať voľné ruky a takisto potrebujete mať toho čo najmenej v taške. Aj tie najlacnejšie a najlepšie modely zrkadloviek niekedy nie sú výhodnou kúpou, pretože vám ponúkajú aj príliš veľké rozmery, s ktorými nemusíte byť práve najspokojnejší. Práve pre takých používateľov, ktorí potrebujú niečo malé, no pritom výkonné je tu kategória digitálnych fotoaparátov, ktoré vám ponúkajú naozaj veľký komfort kedykoľvek potrebujete. Jeden z veľmi kvalitných fotoaparátov je práve Olympus TG-5, ktorý je optimálny pre dobrodruhov a cestovateľov, ktorí potrebujú pri sebe výkonného spoločníka, na ktorého sa môžu kedykoľvek obrátiť. Aj v tých najdrsnejších podmienkach je tento fotoaparát schopný ponúknuť vám zábery v mimoriadne dobrej kvalite a takisto s jeho kúpou získate aj kvalitné príslušenstvo, spoľahlivosť a vysokú odolnosť, ktorú si zamilujete.

Celokovové telo digitálneho fotoaparátu Olympus TG-5 vvám ponúka naozaj istotu, že aj po náraze ostáva fotoaparát nepoškodený a pripravený na ďalšie fotografovanie. Krásne a pôsobivé červené prevedenie nie je vhodné len pre ženy, ale takisto aj pre mužov, ktorí milujú adrenalín a napätie. Kompaktný a ľahký materiál je aj napriek celokovovému telu naozaj ľahký a bez problémov ho tak môžete prenášať z jedného miesta na druhé. Konštrukcia je jednou z najvýraznejších dominánt modelu Olympus TG-5, vďaka ktorej nielen dobre vyzerá, ale takisto bez ujmy a poškodenia vydrží až 100 kilogramovú záťaž! Práve preto je vhodný pre úplne každého kto miluje napätie. Je vybavený novým krycím dvojsklom s ochranou proti zahmlievaniu a takisto vám ponúka aj vylepšené ovládače, s ktorými môžete bez problémov pracovať aj v rukaviciach a v sťažených podmienkach.

So špeciálnym krycím dvojsklom vám ponúka digitálny fotoaparát Olympus TG-5 naozaj perfektnú kvalitu, ktorá vám ponúka to najlepšie, čo je na trhu. Prístroj hravo zvládne pracovať aj v nízkych teplotách a v mrazoch. Takisto vám sľubuje vodeodolnosť do hĺbky až 15 metrov, takže si ním môžete jednoducho urobiť krásne fotografie pod vodou. Ak chcete vytvárať originálne snímky aj v daždi, nemáte s tým žiaden problém. Fotoaparát Olympus TG-5 je jednoducho niečo, čo by ste mali mať. Vďaka ochrane svetelného objektívu a absorpcií nárazov odolá fotoaparát naozaj aj pádom z 2 metrovej výšky.

Parametre digitálneho fotoaparátu Olympus TG-5 sú takisto veľmi dôleťité. CMOS snímať 1/2,33 palcov nijak nezaostáva nad vysokým štandardom konštrukcie a s 12 MPx rozlíšením vám ponúkne mimoriadne kvality s čistými, neskreslenými detailami. O detialoch snímanej scény vás nenechá na pochybách ani 3 palcový LCD monitor, na ktorom uvidíte všetky krásne fotografie, ktoré milujete a chcete vidieť. LCD displej vám ponúka rozlíšenie 460 000 bodov a ochranný panel proti poškodeniu. Ak si chcete určité miesta priblížiť, môžete tak urobiť s objektívom na vašom novom fotoaparáte značky Olympus, ktorý vám ponúka štvornásobný optický zoom a svetelnosť 2-4,9.

Vo vnútri fotoaparátu Olympus TG-5 nájdete obrazový procesor TruePic VIII, ktorého výkon a najmä citlivosť je ďalším prísľubom výnimočných schopností, ktoré vás jednoducho dostanú. Ak snímate fotografie vo veľmi zlých svetelných podmienkach, procesor vám zaistí skvelé rozlíšenie pri nízkej citlivosti ISO, ktoré môžete redukovať sami podľa potreby od 100 do 1280. Alebo to necháte na automatiku, ktorá bude pracovať za vás. Nechýba takisto ani režim Pro Capture, ktorý zachytáva sériu záberov pred a po stlačení spúšte, 14 umeleckých filtrov a Live Composite k eliminácií nepríjemných “vypálených” častí na snímkach, ktoré nevyzerajú vôbec dobre. Profesionálne vlastnosti ponúka aj režim videa, ktorý vytvorí aj polhodinový snímok v Ultra HD Rozlíšení (3840 x 2160 bodov).

Ďalšie a veľmi dôležité funkcie, ktoré ponúka digitálny fotoaparát Olympus TG-5 sú pre niekoho možno klasickou súčasťou, pre niekoho možno nadštandard, no fotoaparát vám ponúka integrovaný Wi-Fi modul, takisto aj GPS modul pre lokalizáciu polohy, aby ste vedeli vždy, kde si fotky fotíte, kompas pre orientáciu v neznámej lokalite a manometer na výpočet tlaku. Nechýba ani teplomer, ktorý v klasických fotoaparátoch nebýva, a preto vás tu môže príjemne prekvapiť.

Namerané hodnoty môžete dať ako bonusovú informáciu k fotografiám, ktoré ste si práve spravili a odoslať do bezplatnej aplikácie Ol.Track. Určite sa vám takisto bude páčiť aj formát RAW, ktorý vám uloží fotografie v tej najkrajšej kvalite, ktorú by ste chceli. Obsahom balenia je sieťový adaptér, USB kábel, pútko, servisná karta a dôležité informácie o samotnom fotoaparáte Olympus TG-5.