Milujete fotografovanie? Nie ste jediní. Tento koníček sa rozšíril tak, že v dnešnej dobe existuje veľké množstvo ľudí, ktorí si kupujú zrkadlovky. Či už na profesionálne alebo amatérske použitie, zrkadlovka je vhodná pre každého. Je to pekný typ fotoaparátu, ktorý sa v ruke dobre drží, jednoducho sa s ním pracuje vďaka automatickému režimu a poskytuje široké využitie. Výmenou objektívov pridávate zrkadlovke stále nové a nové funkcie. Ak ste niekedy nad zrkadlovkou uvažovali, teraz je najlepší čas kúpiť ju. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych typov a druhov za skvelé ceny, pomocou ktorých urobíte tie najlepšie fotografie.

Fotoaparáty sú dnes súčasťou každej jednej rodiny. Všetci milujú fotenie a radi zvečňujú svoje spomienky na papier, kde si môžu potom jednotlivé zážitky pozrieť niekoľkokrát odznova. Mnohí ľudia sa fotografovaním aj živia a je to nielen ich práca, ale takisto aj hobby. Takíto ľudia potrebujú kvalitné fotoaparáty, ktoré budú pri nich neustále a budú im ponúkať aj špeciálne funkcie, vďaka ktorým sa nikdy nestratia a vždy budú môcť svoje fotografie používať. Vo všetkých podmienkach a úplne vždy, kedy budú potrebovať. Mnohí ľudia však fotografujú len preto, aby si spravili pekné fotografie a aby jednoducho mali pekné spomienky na nejaké dni, ktoré prežili so svojimi priateľmi alebo blízkymi. Práve v takomto prípade by ste mali aj vy staviť na kvalitný digitálny fotoaparát, ktorý je omnoho cenovo prijateľnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje. To, že fotografovanie nie je príliš lacný koníček a lacné hobby vie asi úplne každý, no nie všetci si uvedomujú, aké fotoaparáty by si mali kúpiť. Ak sa fotografovaniu nevenujete príliš dlho, určite vám bude na začiatok stačiť aj základný fotoaparát, ktorý má naozaj skvelé funkcie a popri profesionálnych fotoaparátoch vám poskytujú zlatú strednú cestu.

Profesionálna zrkadlovka aj pre amatérov

Zrkadlovka, ktorú vám dnes predstavíme, má názov D7500 a je výtvorom spoločnosti Nikon, ktorý sa už roky zaujíma o výrobku kvalitných a profesionálnych zrkadloviek, ktoré sú vhodní pre úplne každého. Či už fotíte roky alebo len začínate. Zrkadlovky vám totižto poskytujú automatický režim, pomocou ktorého spravia všetky drobné úpravy za vás. Vy si len nájdete objekt na fotografovanie a následne ho odfotíte.

Pri zrkadlovke Nikon D7500 ide o fotoaparát typu DSLR, čo znamená bežnú zrkadlovku, ktorá okrem štýlového dizajnu poskytuje aj skvelý výkon. Nechýba ani veľký snímač, výmenný objektív, optický hľadáčik a vysoké rozlíšenie. Pre Nikon sú tieto základné parametre už klasikou, ktorá značku definuje.

Objektív a systém

Základom kvalitnej zrkadlovky je dobrý objektív a systém, ktorý s ním pracuje. V poslednej dobe sa stal veľmi obľúbený systém redukcie prachu, ktorý dokáže aj v prašnom prostredí zachytiť naozaj perfektnú fotografiu.

Jednou z najdôležitejších častí zrkadlovky Nikon D7500  je, samozrejme, snímací čip. Jeho veľkosť je v pomere 23,5 x 15,7 mm pričom sa jedná o formát APS-C. Minimálna citlivosť, ktorá ovplyvňuje kvalitu fotografie môže byť ISO 100, pričom maximálne je až neuveriteľných 51200. Rozlíšenie fotografie je tak viac ako skvelé.

Dizajn

Dizajn fotoaparátu je veľmi dôležitý, a preto sa užívatelia môžu tešiť na nielen kvalitnú, ale taktiež veľmi peknú a prepracovaný zrkadlovku, ktorá dokáže odfotiť až osem snímok za sekundu. Vďaka tejto funkcií je zrkadlovka vhodná aj pre profesionálnych fotografov, ktorí fotia rýchlo sa pohybujúce objekty.

Videá

Radi nahrávate videá? Kým v minulosti zrkadlovky typu DSLR videá natáčať nemohli, dnes pokojne môžu a často vo výkone preskakujú aj iné zrkadlovky či dokonca kamery. Rozlíšenie videa sa pri zrkadlovke Nikon D7500  môže vyšplhať až na neuveriteľných 3840 x 2160 pixelov a maximálna frekvencia snímkovania činí 60 snímok za sekundu. Pri tomto zariadení si tak užijete naozaj perfektné výsledky.

Displej

Na to, aby ste si výslednú odfotenú fotografiu mohli dobre pozrieť, potrebujete dostatočne veľký displej. Práve zrkadlovka Nikon D7500 si vyslúžila nielen dostatočne veľký, ale taktiež dotykový a vyklápací displej, ktorý môžete otočiť presne tak, ako potrebujete. Nikdy tak nemáte problém pri fotografovaní napríklad na statíve. Na displej budete vždy veľmi dobre vidieť. Pri fotografovaní si taktiež môžete vybrať medzi tým, či chcete fotografovať prostredníctvom hľadáčika alebo displeja.

Tvorcovia Nikon D7500 stavili na optický typ, ktorého päťstranný štýl zvláda zobraziť 100 % obrazového poľa. Uhlopriečka displeja je 8 cm, čo znamená, že je dostatočne veľký na zobrazenie úplne všetkých či už spravených fotografií alebo tých, ktoré ešte len urobiť idete.

Úložisko a batéria

Pri zrkadlovkách je snáď každý zvyknutý na to, že si musí zaobstarať pamäťovú kartu, kde si bude ukladať svoje fotografie. Zrkadlovka Nikon D7500 podporuje karty SD, SDHC a SDXC. Nechýba ani možnosť pripojenia pomocou konerktov USB a mini HDMI. Nechýba ani bezdrôtové pripojenie a to pomocou Wi-Fi siete alebo Bluetooth pripojenia.

Celú zrkadlovku poháňa kvalitná Li-Ion batéria, ktorá veľmi milo prekvapí svojou výdržou. Nechýba ani široká škála podporovaných jazykov, z ktorých si môžete vybrať. K zrkadlovke si môžete dokúpiť celú škálu rôznych druhov objektívov. Je kompatibilná takmer so všetkými, ktoré značka Nikon ponúka.

Automat aj manuál

Zrkadlovka Nikon D7500 je vhodná ako pre amatérov tak aj pre začiatočníkov. Okrem bežného, automatického nastavenia, vám ponúka taktiež manuálne nastavenie, kedy ste sami pánmi celej fotografie. Manuálne zaostrovanie či výber z rôznych štýlov je v tomto prípade len na vás.
Automatický režim je však vhodný pre začiatočníkov, ktorí so zrkadlovkou ešte nikdy nepracovali. Tu sa môže každý naučiť ako so zrkadlovkou pracovať, ako vhodne odfotiť daný objekt alebo ako nastaviť určité nastavenia. Zrkadlovka značky Nikon je jednoducho priateľom pre každého, kto miluje fotografie.

Niečo o značke

Nikon je japonská firma, ktorá sa radí medzi popredných svetových výrobcov fotoaparátov rôznych typov a fotografickej opticky. Okrem vybavenia pre fotografiu má vo svojom portfóliu aj mikroskopy, ďalekohľady či geodetické prístroje.