Túžite po krásnych a profesionálnych fotografiách, na ktorých budete vy, vaši priatelia či rodina? Určite by ste mali staviť na najnovšie kompaktné zrkadlovky, ktoré sa tešia veľkej obľube, vyzerajú dobre a zo dňa na deň z vás spravia profesionálneho fotografa, ktorý môže robiť naozaj perfektné fotografie nielen sám pre seba, ale aj pre svojich blízkych.

Na trhu nájdete mnoho druhov zrkadloviek, ktoré by ste si mohli zakúpiť, no len pár je pre vás naozaj vhodných. Mnohé zrkadlovky sú profesionálne, majú vyššie ceny a pre človeka, ktorý potrebuje len základnú výbavu, sú úplne zbytočné. Ak aj vy túžite po klasickej zrkadlovke, ktorá z vás spraví majstra medzi začiatočníkmi, určite stavte na jednu z najlepších zrkadloviek od značky Nikon –  Nikon D5300.

Značka Nikon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojho fotoaparátu, mali by ste staviť na  zrkadlovku Nikon D5300, ktorá patrí medzi tie najlepšie zrkadlovky na trhu.

K robeniu kvalitných snímok nepotrebujete drahé zrkadlovky, ktoré majú veľmi drahé telo a objektívy. Na tieto fotky vám bude stačiť aj základná zrkadlovka Nikon D5300, ktorá je vhodná pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Profesionálne vlastnosti, minimalistický vzhľad a výborné fotografie, ktoré vám urobí aj za zlých svetelných podmienok vám ponúka jedine táto zrkadlovka od značky Nikon. Tento fotoaparát vás jednoducho vyzýva, aby ste prekročili svoje hranice, limity a stavili na tie najkrajšie fotografie v širokom okolí!

Pre  Nikon D5300 je charakteristická vynikajúca ergonómia a nízka hmotnosť, ktorá sa rovná presných 480 gramom! Tieto dve vlastnosti dokopy vytvárajú perfektnú zmes zrkadlovky, ktorou môžete fotografovať celé hodiny a ruky vás určite bolieť nebudú. Takisto si ju môžete jednoducho zavesiť na krk a chodiť po horách. Zrkadlovka vám nikdy neoťažie. Veľkou výhodou je aj to, že má prehľadné menu a špecializované jednoúčelové tlačidlá. Presne toto sa od zrkadlovky pre začiatočníkov a mierne pokročilých vyžaduje. Nikdy nebudete mať pocit, že niečomu nerozumiete, pretože zrkadlovka vám veľmi rada pri všetkom pomôže.

Pri zrkadlovke  Nikon D5300 máte k dispozícií unikátny obrazový snímač CMOS formátu DX, ktorý je pri svojej veľkosti schopný ponúknuť perfektné rozlíšenie a to až 24,2 milióny pixelov! Presne toľko má táto zrkadlovka pixelov, vďaka ktorým budú fotografie kvalitné a zaostrené. Výsledkom sú neuveriteľné detailné zábery a realistické obrazy, ktoré jednoducho budete milovať.

Široký rozsah nastavenia citlivosti zaisťuje, že fotografie budú kvalitné aj za nízkej hladiny osvetlenia. Môžete sa pri fotografovaní aj rýchlo pohybovať a fotky budú vyzerať naozaj skvelo. Určite sa vám bude páčiť aj funkcia HDR a Active D-Lighting, ktoré ponúkajú tie najlepšie fotografie z celého menu. Zatiaľ čo prvý HDR, čiže režim dynamického rozsahu, je ideálny pre statické objekty, druhý najlepšie využijete pri pohyblivých objektoch. S týmito schopnosťami dosiahnete optimalizované fotografovanie za každých okolností!

Potrebujete rýchle sériové snímanie, ktoré zachytí každý jeden obraz? Určite stavte na túto zrkadlovku, ktorá ponúka neuveriteľný rýchlosť, a to až 5 obrázkov za sekundu. Takisto vám pri tejto funkcií bude skvelá aj redukcia šumu EXPEED 4 či unikátna technológia pre vysoké a presné snímanie. Dokonalá čistota obrazu však je predsa len najdôležitejšia. O tú sa postará váš objektív, ktorý sa väčšinou dostáva k zrkadlovke.

Monitor na zrkadlovkách je takisto dôležitou vecou samou o sebe. Práve fotoaparát  Nikon D5300 ovládate prostredníctvom intuitívneho a rozmerného 3,2 palcového monitoru (ktorý má 8,1 cm) so širokým pozorovacím uhlom. Schopnosť rozlíšiť neuveriteľných 1 037 000 bodov vás jednoducho nenechá ani na chvíľku v pochybách, že by vám mohlo niečo uniknúť. Bezchybnú kontrolu snímok či aplikovanie špeciálnych efektov vám takisto ponúka tento fotoaparát. Displej je výklopný a všestranne otočný, takže s ním odfotíte každý jeden uhol, ktorý potrebujete.

Potrebujete nakrúcať video? Jednoducho to môžete urobiť aj so zrkadlovkou  Nikon D5300. Tá ponúka Full HD rozlíšenie a všimne si aj všetky jemné detaily, ktoré sa snažíte nakrútiť. Nechýba ani kontinuálne, čiže neustále zaostrovanie, vďaka ktorému budete mať možnosť nakrútiť vždy presne a nie rozostrené zábery.

Vaše fotografie určite chcete aj zdieľať. Na cestách je niekedy problém dostať fotografie z pamäťovej karty v zrkadlovke do mobilu alebo na internet. Jednoducho to spravte pomocou Wi-Fi, ktorá je zabudovaná v zrkadlovke  Nikon D5300. Takto si prenesiete vždy kvalitné fotografie do svojho mobilu.