Fotoaparáty sú dnes súčasťou každej jednej rodiny. Všetci milujú fotenie a radi zvečňujú svoje spomienky na papier, kde si môžu potom jednotlivé zážitky pozrieť niekoľkokrát odznova. Mnohí ľudia sa fotografovaním aj živia a je to nielen ich práca, ale takisto aj hobby. Takíto ľudia potrebujú kvalitné fotoaparáty, ktoré budú pri nich neustále a budú im ponúkať aj špeciálne funkcie, vďaka ktorým sa nikdy nestratia a vždy budú môcť svoje fotografie používať. Vo všetkých podmienkach a úplne vždy, kedy budú potrebovať. Mnohí ľudia však fotografujú len preto, aby si spravili pekné fotografie a aby jednoducho mali pekné spomienky na nejaké dni, ktoré prežili so svojimi priateľmi alebo blízkymi. Práve v takomto prípade by ste mali aj vy staviť na kvalitný digitálny fotoaparát, ktorý je omnoho cenovo prijateľnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje. To, že fotografovanie nie je príliš lacný koníček a lacné hobby vie asi úplne každý, no nie všetci si uvedomujú, aké fotoaparáty by si mali kúpiť. Ak sa fotografovaniu nevenujete príliš dlho, určite vám bude na začiatok stačiť aj základný fotoaparát, ktorý má naozaj skvelé funkcie a popri profesionálnych fotoaparátoch vám poskytujú zlatú strednú cestu.

Svet fotografie je pre mnohých známym miestom, na ktoré radi “zavítajú”. Cítia sa tam ako doma, čo je dôvod, prečo radi fotografujú. Ľudia, ktorí majú nejaký vzťah k fotografovaniu si užívajú každú jednu minútu v prítomnosti svojho fotoaparátu. Práve ľudia, ktorí milujú fotografie hľadajú kvalitné fotoaparáty, ktoré im splnia úplne všetko, čo potrebujú. Mnohokrát je však veľmi ťažké nájsť kvalitný fotoaparát pre človeka, ktorý príliš nefotí, no má to rád alebo len potrebuje fotoaparát do rodiny, kde by spravil fotografie z rodinných výletov alebo dovoleniek. Na trhu nájdete rovno niekoľko zaujímavých kúskov, z ktorých sme sa rozhodli jeden vybrať a predstaviť vám ho v dnešnej recenzií.

Najpredávanejšia zrkadlovka

Zrkadlovka Nikon D3500 je nástupkyňou jednej z najpredávanejších zrkadloviek sveta a to modelu D3400. Z tohto modelu si však táto zrkadlovka berie to najlepšie a v mnohom ju prekonáva. Spoznáte to hneď na prvý pohľad a to najmä vďaka prepracovanému gripu s hlbším uchopením pre ešte lepšie uchopenie. Aj napriek tomu však ide stále o digitálnu zrkadlovku, ktorý je ideálna najmä pre tých, ktorí práve do sveta zrkadloviek vstupujú alebo už v ňom sú a fotografovaním sa aj živia. Zrkadlovka Nikon D3500 vám totižto ponúka plné detaily, funkcie a naozaj nádherné výsledky plné detailov, ktoré si zamilujete.

Samozrejmosťou pri tejto zrkadlovke je obrazový snímač, ktorý sa takisto dostal vylepšenia. Jedná sa o snímač formátu DX, ktorý sa môže pochváliť 24,2 Mpx efektívnym rozlíšením. Vďaka širokému rozsahu citlivosti ISO 100 až 25 600 môžete snímať veľmi kvalitné fotografie aj za skoro úplnej tmy. K dispozícií má zrkadlovka Nikon D3500 aj funkciu Nikon Snap Bridge, ktorá zaobstaráva spojenie fotoaparátu s vaším mobilným telefónom cez Bluetooth funkciu. Fotoaparát je takisto vybavený veľmi dobrým 3-palcovým LCD displejom, vďaka ktorému budete mať úplne prehľad o aktuálnom nastavení fotografovania a takisto aj o samotných fotografiách.

Funkcie a zaujímavé programy

V porovnaní so starším modelom D3400 má tento o niekoľko viac ďalších vychytávok ako napríklad odolné telo, no ľahšie o 30 gramov. Takisto aj lepšia výdrž batérie, ktorá je až o 30% lepšia.

Súčasťou zrkadlovky môže byť aj kompaktný objektív Nikkor AF-P DX 18-55 Vr, ktorý je ideálny pre časté prenášanie a na bežnú dennú fotografiu s limitom ohniska od 18 do 55 mm a celkovou svetelnosťou objektívu f/3,5-5,6. Objektím vám umožňuje robiť okrem veľmi kvalitných a ostrých snímok aj videá vo Full HD rozlíšení. Zvláda takisto 3,1 x zoom a jednoducho sa s ním pracuje. Nechýba ani vybavenie systémom redukcie vibrácií Nikon (VR).

Ak ste zvyknutí na klasický tvar a dizajn zrkadloviek, tento fotoaparát vás rozhodne nesklame. Klasický, moderný, štýlový. Aj tak by sme mohli popísať to, ako zrkadlovka vyzerá. Na tele nájdete všetky potrebné tlačidlá, ktoré vám pomôžu zhotoviť tú najlepšiu fotografiu a takisto displej, ktorý je dostatočne veľký na to, aby ste na ňom videli všetky dôležité detaily. Práca s digitálnym fotoaparátom Nikon D3500 je jednoduchá, rýchla a nemusíte sa báť, že by ste na ňom pracovať nevedeli.

Fotoaparát vám ponúka veľký obrazový snímač formátu DX, ktorý obsahuje až 24,2 miliónov pixelov. To znamená, že s týmto fotoaparátom odfotíte fotografie, ktoré budú ku koncu vynikať obrovským množstvom detailov a takisto natočíte kvalitné videá vo Full HD aj za zlého osvetlenia.

Vzhľadom k rozsahu citlivosti ISO 100-25 600 môžete fotografovať kedykoľvek potrebujete. Či už je to denné svetlo, silné slnečné svetlo alebo noc.

Fotoaparát má takisto vyspelý systém automatického zaostrovania, ktorý vám poskytne dokonalé fotografie za každej situácie. Túto funkciu rozhodne oceníte pri rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad pri zvieratách. Naviac vám umožňuje spraviť za jednu sekundu neuveriteľných 5 snímkov a vybrať tie najlepšie.

Krásne fotografie však nie sú jedinou doménou zrkadlovky Nikon D3500. Takisto sú to aj spomínané videá, s ktorými sa budete chcieť pochváliť na sociálnych sieťach.

Zrkadlovka Nikon D3500 má hlboký grip, vďaka ktorému skvelo padne do ruky. Naviac sa pozitívne podpisuje na kvalite fotografií. A ako? Je totižto úžasne stabilná, takže fotografie z ruky budú ešte ostrejšie. Okrem toho fotoaparát má premyslené rozmiestnenie ovládacích prvkov a dlhú výdrž batérie. Je tak výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú začať objavovať svet kvalitnej fotografie.

Viete, ktorý režim zrkadlovky si zamilujete? Automatický, pretože vám umožňuje už po prvom uchopení fotoaparátu spraviť také snímky, nad ktorými budú všetci žasnúť. Naviac je k dispozícií aj režim sprievodca, ktorý vám ukáže krok po kroku, ako spraviť tie najlepšie fotografie, o ktorých ste si mysleli, že dokážu vyfotiť len profesionáli.

LCD displej

Súčasťou výbavy zrkadlovky Nikon D3500 je aj široké spektrum efektov pre fotografie a videá. Samozrejme, fotografie môžete ako upravovať po vyfotení, tak aj počas samotného fotografovania. Vo všetkom vám pomôže LCD displej s vysokým rozlíšením 921 000 pixelov. Perfektná čitateľnosť je tak za akýchkoľvek podmienok.

Značka Nikon prichádza aj s aplikáciou SnapBridge pre operačné systém iOS a Android. Aplikácia umožní spojenie medzi fotoaparátom a vašim mobilným telefónom alebo tabletom. Fotografie tak môžete zdieľať už počas niekoľkých sekúnd.

O značke

Nikon je japonská firma, ktorá sa radí medzi popredných svetových výrobcov fotoaparátov rôznych typov a fotografickej opticky. Okrem vybavenia pre fotografiu má vo svojom portfóliu aj mikroskopy, ďalekohľady či geodetické prístroje.