Digitálne fotoaparáty dnes ovládli celý trh. Môžeme si nájsť v obchodoch presne také fotoaparáty, po ktorých túžime, ktoré vyzerajú dobre a takisto aj dobre fotia. Sami si môžeme vybrať značku, dizajn alebo kvalitu, po ktorej túžime a nemusíme sa rozhodovať len podľa cien. Mnohokrát je práve dizajn veľmi dôležitým aspektom, ktorý by mal spĺňať všetko, čo chcete vy. Mali by ste si totižto kúpiť taký fotoaparát, ktorý sa bude páčiť najmä vám, no takisto by mal mať aj veľmi dobré funkcie. Fotoaparáty sú dnes súčasťou každej jednej rodiny. Všetci milujú fotenie a radi zvečňujú svoje spomienky na papier, kde si môžu potom jednotlivé zážitky pozrieť niekoľkokrát odznova. Mnohí ľudia sa fotografovaním aj živia a je to nielen ich práca, ale takisto aj hobby. Či už ste profesionál alebo amatér, určite by vám v ruke nemala chýbať kvalitná zrkadlovka, ktorá sa postará o tie najlepšie snímky, zachytí každú jednu spomienku a vám vyčaruje úsmev na tvári. Problémom je však najmä to, že mnohí ľudia nechcú zrkadlovku alebo len nechcú utratiť vysoké čiastky za zrkadlovky, ktoré sa dnes na trhu predávajú. A práve to je dôvod, prečo by ste mali staviť aj vy na kvalitný kompaktný fotoaparát,

Túžite po kvalitnom fotoaparáte, ktorý sa vám bude jednoducho prenášať z miesta na miesto, bude dobre vyzerať a bude podobný zrkadlovke, no jeho cena bude o niečo nižšia a výsledné fotky budú stále kvalitné? Určite by ste sa mali popozerať po kvalitnom kompakte, ktorý vyzerá veľmi podobne ako zrkadlovka, no zrkadlovka to nie je. Fotografovanie nie je lacný koníček a musíte vedieť, že pekné fotky odfotíte aj mobilom, no nikdy to nebude mať presne tú kvalitu, ktorú by ste požadovali. Aj laik môže mať kvalitnú a dobrú zrkadlovku, no tie mnohokrát stoja príliš veľké čiastky.. Vďaka pokroku v technike vytvárajú značky ako napríklad Nikon či Canon kompaktné fotoaparáty, ktoré vyzerajú veľmi podobne ako zrkadlovky a veľmi jednoducho ovláda aj človek, ktorý nevie príliš veľa o fotografovaní, no baví ho vidieť krásne snímky a výsledky, ktoré zrkadlovky ponúkajú. Ak aj vy túžite po krásnych fotografiách, ktoré vás nenechajú spať a chcete ich uverejňovať na sociálnych sieťach či ukazovať svojej rodine a priateľom, mali by ste staviť aj na kvalitný, no nie príliš drahý fotoaparát.

Značka Nikon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojho fotoaparátu, mali by ste staviť na kompaktný fotoaparát Nikon Coolpix B500, ktorá patrí medzi tie najlepšie zrkadlovky na trhu a radí sa medzi zrkadlovky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Značka Nikon má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú spraviť kvalitné snímky a ukázať ich svetu napríklad na svojich sociálnych sieťach. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve kompaktný fotoaparát Nikon Coolpix B500 vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich fotografií určite budete vyžadovať. Stavte aj vy na kvalitný fotoaparát, ktorý má nielen perfektné funkcie, ale takisto aj dobre vyzerá a skvelo vám sadne do ruky.

Digitálny fotoaparát Nikon Coolpix B500 zvládne uspokojiť potreby nielen začiatočníkov a amatérov, ale takisto  aj pokročilých užívateľov, ktorí potrebujú kvalitné funkcie, krásne výsledné fotografie a zložitejší prístup, ktorý vám dáva pocit naozajstnej a kvalitnej zrkadlovky. Profesionáli sa môžu pri tomto fotoaparáte veľmi jednoducho pohrať aj s celou scenériou, ktorú fotografujú a laici či amatéri, ktorí len nedávno fotiť začali, môžu staviť na plne automatické ovládanie, ktoré spraví všetku prácu za nich. Fotoaparát Nikon Coolpix B500 totižto disponuje vynikajúcou výbavou a v danej cenovej kategórií vám ponúka špičkové parametre, ktoré pri inom výrobku len tak nenájdete.

S digitálnym fotoaparátom Nikon Coolpix B500 sa budete cítiť, akoby ste v rukách držali zrkadlovku. Otvárajú sa vám tak doposiaľ nevýdané možnosti, ktoré ste nemohli so svojim predchádzajúcim fotoaparátom vykonávať. Môžete si vytvárať fotografie rôzneho typu, zaznamenávať maličké detaily, fotiť scenérie či mestské ulice a takisto nesmieme zabudnúť ani na fotografovanie športových udalostí. S objektívom NIKKOR so 40-násobným optickým zoomom to pre vás bude naozaj hračka. Skvelý výkon, ktorý je podporený osvedčenou optikou vám poskytuje to najlepšie, čo potrebujete. Ohnisková vzdialenosť je od 22,5 mm až po 900 mm,  ktorú vám ponúka teleobjektív. Ideálne zaostrenie s vykreslenými detailami má na starosti obrazový snímač CMOS s potenciálom zobraziť neuveriteľných 16,76 miliónov pixelov, čo je naozaj neskutočné. Funkciu Dynamic Fine Zoom môžete rozšíriť až na 80násobný! Ak fotíte za pochodu, určite viete, že nie je príliš jednoduché udržať rovno fotoaparát a udržať ho tak, aby ste mali všetky fotky ostré a bez rozmazania. Práve na toto vám ponúka fotoaparát Nikon Coolpix B500 redukciu vibrácií, ktorá vám pomôže predchádzať rozostreniu či už pri klasickej práci alebo pri práci s veľkým zoomom. Nemusíte sa báť, že by ste v teréne nemali zaostrené fotky.

Intuitívne ovládanie je jednou z najväčších výhod, ktoré vám ponúka digitálny fotoaparát Nikon Coolpix B500. U robustnejších a drahších modelov je to samozrejmosť, no pri tých menších a lacnejších nie. Tu sa však nemusíte báť, pretože fotoaparáty značky Nikon majú úplne všetky potrebné funkcie a takisto jednoduché ovládanie. Ovládacie prvky sú jednoducho dostupné a umožňujú veľmi jednoducho reagovať aj na spontánne situácie, kedy by ste pre inom stroji dlho premýšľali, čo stlačiť. Ak ste zvyknutí na klasický tvar a dizajn zrkadloviek, digitálny fotoaparát Nikon Coolpix B500 vás nesklame. Vyzerá totižto veľmi podobne, ako zrkadlovka, a preto veľmi rýchlo nájdete úplne všetko, čo by ste potrebovali. Okrem tradičného spracovania, ktoré vyzerá veľmi podobne ako zrkadlovky, si môžete byť istí aj nízkou hmotnosťou, ktorá sa rovná len 542 gramom vrátane akumulátoru a pamäťovej karty.

Výhodou najnovších fotoaparátov a zrkadloviek je najmä to, že vám ponúkajú výklopný displej, vďaka ktorému budete mať istotu, že vždy a všetko uvidíte z rôznych uhlov. Displej je jednou z najdôležitejších častí, ktoré vám fotoaparáty ponúkajú. To je aj dôvod, prečo značka Nikon spravila na fotoaparáte Nikon Coolpix B500 veľký 7,5 cm výklopný LCD displej s rozlíšením až 921 000 pixelov. Svoje snímky či video nahrávky si tak môžete pozrieť okamžite ako ich nahráte alebo odfotíte. Rovnako na displeji budete počas fotenia a nakrúcania vidieť úplne všetko v jasných a živých farbách. Ostrý obraz, kvalitné farby a vynikajúca viditeľnosť je dosiahnutá najmä vďaka využitiu päťstupňovej regulácie jasu, ktorú oceníte najmä pri fotografovaní za priameho slnečného svetla, kedy na displejoch nebýva vidno skoro niť. Je to jednoduchá antireflexná a akrylová vrstva, ktorá vám zaručuje čistý obraz zabraňujúci odtlačkom prstov.

Fotenie alebo nahrávanie videí je na fotoaparáte Nikon Coolpix B500 naozaj veľmi jednoduché. Ponúka vám totižto Full HD rozlíšenie 1920 x 1080 bodov. Táto kvalita je dotiahnutá až k dokonalosti aj s vysokokapacitným zoomom a vďaka kombinácií optickej a elektronickej redukcií vibrácií. Výsledkom sú tak unikátne fotografie alebo videá z rodinných osláv, architektúry či náročných scenérií, ktoré budete robiť napríklad na hudobných koncertoch alebo pri pohybujúcich sa zvieratách. Nechýba ani ponuka expozičných režimov, kde si vy sami môžete voliť medzi nastavením auto, scene alebo šport. Všetky tieto režimy sú nastavené tak, aby vám ponúkli to najlepšie z najlepších.

Digitálny fotoaparát Nikon Coolpix B500 vám ponúka tie najmodernejšie vychytávky, ktoré si zamilujete. Medzi ne sa radí napríklad integrovaná Wi-Fi technológia pre jednoduché zdieľanie fotografií či videí, ktoré ste nedávno spravili. Aby toho nebolo málo, pre maximálne zjednodušenie trvalého spojenia medzi fotoaparátom a smartfónom slúži funkcia s názvom Snap Bridge, ktorá vám ponúka synchronizáciu svojich snímok za pochodu.

Ak sa pýtate, ako je na tom nabíjanie, fotoaparát Nikon Coolpix B500 funguje na princípe batérií a na jedno použitie spravíte až 1240 snímok, prípadne 4 a pol hodiny videa. Prístroj je kompatibilný s pamäťovými kartami ako SD, SDHC a SDXC. Interná pamäť má veľkosť 20 MB. Pre ršírenie o ďalšie externé zariadenie môžete využiť mikrokonektor HDMI, Hi-Speed USB, A/V výstup alebo funkciu Pict Bridge, ktorá ponúka priamu tlač.